Velykų dekoro idėjos

Artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos, simbolizuojančios prisikėlimą, pasaulio ir gamtos prabudimą. Įsileiskite šviesų pavasarį į širdis ir kurkite jaukią nuotaiką namuose, kuriuose atrandame vidinę harmoniją šiuo neramiu metu.

Pastaruoju metu gamta mus lepina saulėtomis dienomis, tad neignoruokite nebylaus jos kvietimo dažniau išeiti pasivaikščioti. Pasivaikščiojimai ne tik padės praskaidrinti mintis – tai bus gera proga paieškoti natūralių dekoracijų bundančios gamtos fone. Sausos įdomesnių formų šakos, žolės, žievės, samanos, sudžiūvę lapai, kerpės – puikus velykinių kompozicijų pagrindas. 

Į paieškos procesą įtraukite ir vaikus, kurie išties yra labai smalsūs stebėtojai ir gamtos tyrinėtojai. O jei dekoro elementų paiešką vainikuosite netikėtu pikniku – galite neabejoti, kad diena bus pavykusi!

Nuotrauka viduryje: dekoracija „Zuikis“ – iš „Pepco“, 6 Eur, sidabrinis indas – iš „Pepco“, 4 Eur, dviaukštis indas – iš „Flosauros“, 21,20 Eur, vainikas – iš „Pepco“, 7 Eur, padėkliukai (2 vnt.) – iš „Pepco“, 2,50 Eur.

Kuriant velykines kompozicijas gražu akcentuoti išeinančios žiemos ir bundančio pavasario kontrastą, todėl į gamtoje rastų dekoro elementų pagrindą galima įterpti žalių detalių arba pavasarinių gėlių žiedų. Su Velykų švente nuo seno siejamos tulpės, hiacintai, narcizai, pakalnutės, galite pasisėti ir greit augančios velykinės žolės. Kiaušinius galima panaudoti ir kaip smulkių gėlių žiedelių mini vazonėlius.

Nuotrauka kairėje: žalias kiaušinis – iš „Pepco“, 2,50 Eur, sidabrinis kiaušinis – iš „Pepco“, 2 Eur, dekoracija „Zuikis“ – iš „Pepco“, 1 Eur, vainikas – iš „Pepco“, 2,5 Eur, maža lėkštė – iš „Pepco“, 1,50 Eur, didelė lėkštė – iš „Pepco“, 2 Eur, padėkliukai (2 vnt.) – iš „Pepco“, 2 Eur.

Stalui papuošti galima sukurti išskirtinių velykinių vainikų, kuriems nuostabiai tinka ir gamtos išmarginti putpelių kiaušiniai. Velykų medis iš išsprogusių beržo ar karklo vytelių – dar vienas puikiai atpažįstamas pavasario šventės simbolis, kurio akcentu gali tapti originali vaza. 

Nuotrauka dešinėje: stalo padėkliukai (2 vnt.) – iš „Pepco“, 2,50 Eur, stiklinis gaubtas – iš „Flosauros“, 33 Eur, žvakė – iš „Flosauros“, 15 Eur, dekoracija „Zuikis“ – iš „Pepco“, 1 Eur, maža lėkštė – iš „Pepco“, 5 Eur, didelė lėkštė – iš „Pepco“, 6 Eur, dekoracija „Lizdelis“ (pakuotėje 2 vnt.) – iš „Pepco“, 2 Eur.

Kalbant apie Velykoms tinkamas spalvas, tai vienas populiariausių pasirinkimų yra natūralūs žemės atspalviai, nes jie alsuoja paprastumu ir primena apie ryšį su gamta. Serviruojant šventinį stalą gaivią ir šviesią nuotaiką sukursite minimalistiniu stiliumi.

Nuotrauka viduryje: vaza – iš „Pepco“, 15 Eur, dirbtinės eukalipto šakelės – iš „Skruzdėlyno“, 0,40 Eur/vnt., arbatinukas – iš „Skonio ir kvapo“, 55 Eur, vainikas – iš „Pepco“, 2,50 Eur, tortinė – iš „Pepco“, 15 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 7 Eur, dekoracija „Zuikis“ – iš „Pepco“, 2,50 Eur, padėkliukai (2 vnt.) – iš „Pepco“, 2,50 Eur.

Neapsiribokite tradiciniais vainikais ir kurkite laisvas kompozicijas, kurioms galima panaudoti namie turimus daiktus – medines lenteles, padėklus, stiklinius gaubtus ar kitus stiklinius indus, žvakes, taures ir pan.

Nuotrauka dešinėje: vaza – iš „Pepco“, 10 Eur, šakos – iš „Pepco“, 5 Eur, puodelis su lėkštute – iš „Flosauros“, 8,90 Eur, girlianda su bumbulais – iš „Pepco“, 7 Eur, šaukštelis – iš „Skonio ir kvapo“, 10,14 Eur, stiklinis gaubtas – iš „Flosauros“, 33 Eur, dekoratyvinė rafijos juosta – iš „Pepco“, 1 Eur, medinis padėklas – iš „Skruzdėlyno“, 13,86 Eur, dekoracija „Zuikiai“ – iš „Pepco“, 1 Eur, 2 Eur.

Velykiniai margučiai – stalo dekoro akcentas, ypač jei jie harmoningai įsilieja į bendrą atspalvių paletę. Prie natūralių žemės atspalvių nuostabiai atrodys kiaušiniai, dekoruoti putpelių plunksnomis. Jų ir dar daugiau dekoro elementų rasite parduotuvėje „Pepco“.

Nuotrauka kairėje: laistytuvas – iš „Pepco“, 4 Eur, dirbtinė gėlė – iš „Skruzdėlyno“, 14,80 Eur, dekoracija „Zuikis“ – iš „Skruzdėlyno“, 29,80 Eur, lėkštės – iš „Pepco“, nuo 4 Eur, padėkliukai (2 vnt.) – iš „Pepco“, 2,50 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 17 Eur.

Kalbant apie kiaušinių marginimą, raginu išmėginti natūralius dažymo būdus. Visiems gerai žinomas marginimas su svogūnų lukštais, šokolado atspalvius išgausite su kava, išmėginkite ir mėlynojo kopūsto, mėlynių, ciberžolės, juodosios arbatos, burokėlių, špinatų dažomąjį poveikį.

Įdomu laukti rezultato kartu su kiaušiniu į audinį suvyniojus iš gamtos prisirinktų lapelių, šakelių, kruopų, ryžių. Gaminant natūralius dažus svarbu nepamiršti įpilti ir acto – reikia paimti tiek vandens, kad apsemtų vieną kiaušinį ir įpilti 1 šaukštelį acto.

Nuotrauka kairėje: indas su gėlėmis – iš „Pepco“, 4 Eur, gėlės – iš „Skruzdėlyno“, 2,40 Eur, arbatinukas su puodeliais – iš „Skonio ir kvapo“, 75 Eur, padėkliukai – iš „Pepco“, 2 Eur, dekoratyvinė rafijos juosta – iš „Pepco“, 1 Eur, maža lėkštė – iš „Pepco“, 1,50 Eur, didelė lėkštė – iš „Pepco“, 2,50 Eur, dekoracija „Zuikis“ – iš „Pepco“, 1 Eur.

Jaukių ir šviesių artėjančių šv. Velykų!

Ilona
Įrašo autorė