Sukurta vyrams, bet tinka ir moterims

Mes, moterys, negalime apsiriboti keliomis poromis batų ar kalnu rankinių. Mums negana ir savosios spintos! Galbūt kiekvieno ryto dilema (kai ir vėl nėra ką apsirengti), o gal tiesiog smalsumas kartais skatina kyštelti nosį ir į vyrų spintas. Ar pastebėjote, kad mada jau kelintą sezoną  iš eilės siūlo vyriško stiliaus drabužius, batus ar aksesuarus moterims? Tad šįkart noriu pasmalsauti kokius garderobo elementus dailiosios lyties atstovės perėmė iš vyrų ir puikiai pritaikė savo aprangoje.

Viena pirmųjų elegantiškus vyriškus drabužius savo garderobe pritaikė nuostabi vokiečių kilmės aktorė, dainininkė ir XXa. stiliaus ikona Marlene Dietrich. Kas dabar atrodo savaime suprantama, anuomet buvo nemenkas akibrokštas.

O dabar moterys laisvai eksperimentuoja miksuodamos savosios ir vyriškos spintos elementus. Dailiosios lyties atstovės jau seniai pamėgo laisvesnio silueto, vyriško stiliaus džinsus (boyfriend, dad fit). Tiesa, jei nenorite su tokiais džinsais atrodyti pernelyg vyriškai, įvaizdžius rekomenduoju užbaigti aukštakulniais.

Klasikinis vyriško stiliaus laikrodis jau seniai tapo neatsiejamu aksesuaru ir moterų garderobe.

Vyriško stiliaus batai (loafers, brogues, oxford) ar grubios basutės (dad sandals) puikiai užbaigia klasikinių, kasdienių drabužių ar romantiškų suknelių derinius.

Tikriausiai sunku būtų įsivaizduoti savo spintą be visuomet aktualaus kelnių kostiumo ar oversized tipo vyriško stiliaus švarko, kuris jau daug sezonų karaliauja mados viršūnėje.

Griežtų linijų, aiškios konstrukcijos vyriško stiliaus paltas yra vienas geidžiamiausių pirkinių šaltuoju sezonu. Šiltuoju sezonu klasika tapę lietpalčiai trench coat pastaraisiais sezonais įgauna vyriškesnį oversized siluetą.

Dar vienas charizmatiškas ir kiek netikėtas moteriško įvaizdžio akcentas – petnešos.

Pastaruoju metu itin madingi platesnio silueto, atrodantys kiek per dideli, tarsi pasiskolinti iš vaikino spintos klasikiniai balti marškiniai užėmė tvirtas pozicijas moterų garderobe ir panašu, kad greitu laiku neketina niekur trauktis.

Kaklaraištis ar peteliškė iš pirmo žvilgsnio atrodo išskirtinai vyriško garderobo atributai, bet nenuvertinkite šių aksesuarų galios. Dizaineris Ralph Lauren nuolat pritaiko vyriško smokingo elementus savo išskirtinėse kolekcijose.

Pastaruoju metu vyriško stiliaus klasikinė liemenė išgyvena tikrą renesansą. Mados mylėtojos mielai vilki tokias liemenės vietoj palaidinių, sluoksniuoja su švarkais ar pritaiko deriniuose su romantiškomis palaidinėmis, suknelėmis.

Kartais norėdamos sukurti išties išskirtinius derinius turime tiesiog nebijoti laužyti nusistovėjusių standartų. Būtent dėl drąsių eksperimentų gatvės stilius tampa vienu pagrindinių įkvėpimo šaltinių ir naujausioms dizainerių kolekcijoms. Tad kodėl gi nepamėginus pritaikyti vyriško garderobo detalių ir savo įvaizdžiuose? Stilingų jums eksperimentų!

Ilona
Įrašo autorė