Stilingas Velykų dekoras

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms, dažnas susimąstome, kaip skoningai padekoruoti savo namus. Gamtos prabudimą simbolizuojančių Velykų dekoro idėjų galima rasti ir pačioje gamtoje.

Bundančioje gamtoje pilna tinkamų elementų stilingoms velykinėms kompozicijoms – samanos, sausos žolės, medžių žievės ar medžių šakos harmoningai įsikomponuos į natūralų velykinį dekorą.

Nuotrauka kairėje: stalo padėkliukas – iš „Pepco“, 3 Eur, zuikio dekoracija – iš „Pepco“, 2,50 Eur, lėkštė kiaušiniams – iš „ Pepco“, 4 Eur, vaza – iš „Pepco“, 4 Eur, sausų augalų puokštė – iš „Pepco“, 5 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 2 Eur.

Norėdami sukurti ryškesnių kompozicijų, pabrėžkite išeinančios žiemos ir bundančio pavasario kontrastą. Šiam tikslui galima pasitelkti tiek gaivesnių atspalvių dirbtinius augalus, tiek ir pavasarines gėles – tulpes, narcizus, pakalnutes.

Nuotrauka kairėje: medinis padėklas – iš „Skruzdėlyno“, 9,03 Eur, zuikio dekoracija – iš „Skruzdėlyno“, 6,80 Eur, vaza – iš „Skruzdėlyno“, 8,50 Eur, dirbtinių tulpių puokštė – iš „Skruzdėlyno“, 13,80 Eur, dekoratyvinis plaušas – iš „Rimi“, 2,99 Eur.

Kurdami velykines kompozicijas iš anksto apgalvokite būsimų margučių spalvas. Stalo dekoras atrodys itin harmoningai, jei margučių spalvinė gama bus artima dekoro detalėms.

Nuotrauka kairėje: vaza – iš „Skruzdėlyno“, 20,90 Eur, dirbtinių gėlių puokštė – iš „Skruzdėlyno“, 3,20 Eur, sidabrinis indas – iš „Skruzdėlyno“, 43,30 Eur, dekoratyvinis zuikis – iš „Skruzdėlyno“, 9,45 Eur, žvakė – iš „Skruzdėlyno“, 22,90 Eur, dekoratyvinis plaušas – iš „Rimi“, 2,99 Eur.

Norėdami sukurti prabangesnio stiliaus dekorą, pridėkite aukso spalvos elementų. Aukso spalvos detalės gražiai atsiskleidžia achromatinių atspalvių dekore. 

Nuotrauka kairėje: dėžutė gėlių kompozicijoms – iš „Skruzdėlyno“, 6,90 Eur, dirbtiniai augalai – iš „Skruzdėlyno“, 5,50 Eur, dekoratyvinis zuikis – iš „Skruzdėlyno“, 19,20 Eur, namų kvapas – iš „Skruzdėlyno“, 14,99 Eur, sidabrinė lėkštutė – iš „Skruzdėlyno“, 6,90 Eur, dekoratyvinis plaušas – iš „Rimi“, 2,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: juodas padėklas – iš „Sinsay“, 5,99 Eur, juoda lėkštė – iš „Sinsay“, 5,99 Eur, dekoratyvinis paukštelis – iš „Sinsay“, 2,99 Eur, žvakė – iš „Sinsay“, 3,49 Eur, dekoratyvinis plaušas – iš „Rimi“, 2,99 Eur.

Dekoruodami namus Velykoms pasitelkite fantaziją. Dekorui galima panaudoti ir namie turimus daiktus, pritaikant juos ne visai pagal tiesioginę paskirtį. Medinė lentelė, taurės, padėklai ar indas tortui gali tapti puikiu pagrindu kompozicijai – jei pridėsite samanų ar dekoratyvinio plaušo, gausite išties jaukų ir stilingą „lizdelį“ savo margučiams.

Nuotrauka kairėje: lentelė – iš „Pepco“, 9 Eur, kiaušinio formos vazelė – iš „Pepco“, 2,50 Eur, mažesnis dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 1,40 Eur, didesnis dekoratyvinis zuikis – „Pepco“, 4 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 10 Eur, dirbtinis augalas su vazonu – iš „Pepco“, 12 Eur. Nuotrauka dešinėje: indas tortui – iš „Pepco“, 15 Eur, stalo padėkliukas – iš „Pepco“, 6 Eur, dirbtinis augalas – iš „Pepco“, 6 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 1,30 Eur. 

Stalo dekorui labai tiks ir natūralūs velykiniai vainikai iš medžio šakelių, visžalių augalų. Tokiuose vainikuose harmoningai įsikomponuoja putpelių kiaušiniai, samanos ar velykinė žolė, kurią nesudėtinga užsiauginti patiems. Svarbiausia neperkrauti stalo gausybe elementų minimalistinis stilius leis nuostabiai atsiskleisti kiekvienai detalei.

Nuotrauka kairėje: vazelė – iš „Pepco“, Eur, dirbtinis augalas – iš „Pepco“ 3 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 10 Eur, didesnė lėkštė – iš „Pepco“, 6 Eur, mažesnė lėkštė – iš „Pepco“, 4,50 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 1,30 Eur, mažesnis dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 1,40 Eur, didesnis dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 4 Eur.

Dar vienas puikiai atpažįstamas pavasario šventės simbolis – Velykų medis iš išsprogusių beržo ar karklo vytelių. Velykų medžio akcentu gali tapti originali vaza – galima pamėginti net dekoratyvinį laistytuvą ar įdomesnį ąsotį panaudoti kaip vazą. Nežabokite savo fantazijos!

Nuotrauka kairėje: dekoratyvinis vazonas – iš „Pepco“, 1,80 Eur, dirbtinės vytelės – iš „Pepco“, 1 Eur, dekoratyvinė šakelė su kiaušiniais – iš „Pepco“, 1,30 Eur, dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 5 Eur, stalo padėkliukas – iš „Pepco“, 2,50 Eur.

Niekada neprašausite Velykų dekorui pasirinkę natūralius ir švelnius pastelinius atspalvius, kurie kuria paprastumu dvelkiančią, šviesią nuotaiką šventės metu.

Nuotrauka dešinėje: lėkštė kiaušiniams – iš „Pepco“, 4 Eur, dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 2,50 Eur, dirbtinių augalų kompozicija – iš „Pepco“, 1,30 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 2,50 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 10 Eur.

Natūralūs dekoro atspalviai primena apie ryšį su gamta. Tokiuose dekoruose harmoningai įsilieja medžio faktūros elementai, galima įterpti vintažinio stiliaus detalių. Velykinėms kompozicijoms jaukumo suteiks aromatingos žvakės.

Nuotrauka kairėje: padėklas – iš „Sinsay“, 9,99 Eur, dekoratyvinis paukštis – iš „Sinsay“, 2,99 Eur, žvakė – iš „Sinsay“, 5,99 Eur. Nuotrauka viduryje: medinė zuikio skulptūra – iš „Pepco“, 7 Eur, arbatinukas – iš „Pepco“, 15 Eur, lizdelio kompozicija – iš „Pepco“, 1,30 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 2,50 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 10 Eur.

Moderniai atrodys ir laisvos kompozicijos, kurioms galima panaudoti veidrodžius kaip padėklus, gražiai drapiruotą lininį audinio gabalą, įdomesnę vazą, namie turimus dirbtinius augalus, žvakes.

Nuotrauka kairėje: vaza – iš „Skruzdėlyno“, 38,90 Eur, dirbtinis augalas – iš „Skruzdėlyno“, 3,90 Eur, aukso spalvos indas – iš „Skruzdėlyno“, 14,90 Eur, zuikio formos taupyklė – „Skruzdėlyno“, 13,44 Eur, žvakė – iš „Skruzdėlyno“, 14,99 Eur, veidrodinis padėkliukas – iš „Skruzdėlyno“, 1,90 Eur. Nuotrauka dešinėje: dirbtinis augalas – iš „Pepco“, 9 Eur, dekoratyvinis zuikis – iš „Pepco“, 5 Eur, dekoratyvinis kiaušinis – iš „Pepco“, 1,30 Eur, staltiesė – iš „Pepco“, 10 Eur.

Jaukių ir šviesių jums Velykų!

Ilona
Įrašo autorė