Stiliaus mitai, kuriuos laužo gatvės stileivos

Su įvairiomis taisyklėmis mes susiduriame kiekvieną dieną. Tačiau, kartais laikomės taisyklių, kurios iš piršto laužtos. Turiu galvoje įsisenėjusius stereotipus, kurie trukdo kūrybiškiau pažvelgti į savo stilių. Jau seniai sportiniai bateliai avimi ne tik sporto salėje, bet taip pat derinami prie klasikinių, elegantiškų drabužių. Taip pat visos kaip viena tvirtiname, kad suknelė negali išlįsti iš po palto. Bet ar tikrai? Juk svarbiausia bendras įspūdis. Tad šįkart apie stiliaus stereotipus, į kuriuos galite drąsiai numoti ranka.

Trikotažiniai marškinėliai skirti tik laisvalaikio deriniams.

Dažnai esame įsitikinusios, kad paprasti medvilniniai marškinėliai skirti tik laisvalaikiui. Minimalistinio stiliaus marškinėlius galite įtraukti ir į dalykinio stiliaus garderobą.

Sportinio stiliaus drabužiai ir batai skirti tik sportui.

Anaiptol. Jau kelintą sezoną iš eilės sportinė elegancija – madingiausias gatvės įvaizdis, tad drąsiai derinkite klasikinius drabužius ir sportinius elementus.

Delninė skirta vakarui.

Dar vienas įsisenėjęs stiliaus mitas, kurio nereikia paisyti. Didesnė, talpi delninė puikiai pakeičia pabodusias rankines ir suteikia kasdieniam deriniui puošnumo.

Paltas turi būti ilgesnis už suknelę/sijoną.

Šitą taisyklę visos žinome atmintinai ir dažnai toks ilgių balansas, kai paltas ilgesnis už suknelę, atrodo geriausiai. Bet šių dienų mada tokia liberali, kad svarbiausia yra bendras įspūdis.

Blizgūs drabužiai skirti tik vakarui.

Nelaikykite blizgių audinių drabužių tik ypatingoms progoms. Pasaulio madų sostinių gatvės stilius parodo kaip puikiai galima blizgius drabužius įlieti į kasdienius derinius, pasitelkiant kasdienio stiliaus bliuzonus, megztinius.

Nemaišyti aukso ir sidabro.

Dar viena taisyklė, kuri jau taip seniai įsirėžusi mums į smegenis, kad, rodos, kitaip būti ir nebegali. Atsipalaiduokite!!! Žymiausi pasaulio stilistai teigia, kad auksinių ir sidabrinių atspalvių papuošalų miksavimas atrodo itin šviežiai ir gaiviai.

Akiniai nuo saulės skirti tik šiltajam sezonui.

Didžioji dauguma žmonių akinius nuo saulės prisimena tik atėjus pavasariui, bet kažkodėl atėjus šaltajam sezonui šis aksesuaras dažnai paliekamas namie. Saulėtomis rudens ar žiemos dienomis (ypač kai akina baltas sniegas) akiniai nuo saulės – tikras išsigelbėjimas. Juolab, kad tai kone vienintelis aksesuaras, pabrėžiantis kuriamą įvaizdį, kurio neslepia sunkus paltas ar pūkinė striukė.

Dienos metu nedera nešioti masyvius aksesuarus.

Pastarųjų sezonų mada byloja visiškai kitą tiesą. Stambūs kaklo aksesuarai ir puošnūs masyvūs auskarai, tiesiogine ta žodžio prasme, ištraukiami į dienos šviesą, ir nešiojami prie kasdienių drabužių – trikotažinių marškinėlių, klasikinių švarkų, neutralių megztinių ar sportinių bliuzonų.

Kojinės ir atviros basutės tabu?

Nusimeskite nuo savęs tą sunkią stereotipų naštą! Meilėje, kare ir madoje kartais galima viskas, todėl nebijokite eksperimentuoti – juk svarbiausia galutinis rezultatas. Beje, galbūt taip pritaikysite basutes ir šaltesniam sezonui.

Nedera nešioti kartu suknelės ir kelnių!

Šių dienų mada leidžia derinti drabužius kaip tik geidžia širdis! Kelnių ir suknelių deriniai daugeliui jau jokia naujiena. Iš tiesų, taip galėsite tą pačią suknelę pritaikyti ne viename derinyje, o tvari mada – viena karščiausių paskutinių sezonų tendencija.

Tai tik keletas taisyklių, kurios kasdien riboja mūsų kūrybiškumą ir galimybes pažvelgti į savo stilių kitaip. Gatvės stiliaus perliukai, kuriuos nuolat medžioja mados fotografai, nesilaiko jokių taisyklių ir nepaklūsta nusistovėjusiems stereotipams, todėl dažnai tampa įkvėpimo šaltiniu net ir didiesiems mados korifėjams. Ir Jums linkiu atrasti kūrybinę laisvę! Iki!

Ilona
Įrašo autorė