Pavasarinis mados dvelksmas

Atėjus naujam pavasario sezonui kyla nenumaldomas noras atsinaujinti, juolab, kad ir parduotuvių lentynos pilnos akį traukiančių, šviežutėlių naujienų. Pradėdami dairytis į naujausias mados tendencijas visų pirma atkreipiame dėmesį į aktualius sezono atspalvius. 2024-ųjų metų spalva tituluota pastelinis persikinis (peach fuzz) atspalvis, kuris gaiviai atrodo monochrominiuose įvaizdžiuose, taip pat gražiai kontrastuoja su madingais juodosios vyšnios atspalviais. Nepamirškime vis dar dominuojančių raudonos, karališkos mėlynos, oranžinės atspalvių, šiltajam sezonui svarbių pastelių – alyvinės, rausvos, citrininio šerbeto, dangaus mėlynos.

Neutralių atspalvių paletė taip pat užima tvirtas pozicijas (ypač latte atspalviai), nes klasikai, baziniam stilizavimui ir dešimtajam dešimtmečiui minimalizuoti buvo skiriama itin daug dėmesio šių metų pavasario kolekcijose. Įvairaus tipo klasikinės liemenės, kelnių kostiumai, plačios kelnės itin aukšta juosmens linija ar sugrįžtančios pieštuko silueto klasikinės kelnės – spintos elementai, turintys ilgą galiojimo laiką.

Nuotrauka dešinėje: švarkas – iš „Sinsay“, 19,99 Eur, bliuzonas – iš „Takko Fashion“, 16,99 Eur, kelnės – iš „Sinsay“, 12,99 Eur, dryžuotas megztinis – iš „Lindex“, 49,99 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 14,99 Eur, batai – iš „Sinsay“, 17,99 Eur, akiniai – iš „Takko Fashion“, 5,99 Eur, auskarai – iš „Fashion Zone“, 9 Eur.

Klasikinis lietpaltis – vienas drabužių, kuris pirmiausia siejasi su atėjusiu pavasariu. Ir iš tiesų, oversized silueto, ilgesnių lietpalčių netrūko ir mados namų pasirodymuose. Naujiena – kiek prabangiau atrodantis, subtiliai blizgus satino audinio lietpaltis.

Nuotrauka dešinėje: palaidinė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, lietpaltis – iš „Sinsay“, 29,99 Eur, džinsai – iš „Jeans Fifty Five“, 42 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 12,99 Eur, kepurė – iš „Lindex“, 14,99 Eur, balerinos – iš „Deichmann“, 24,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Pratęsiant blizgesio temą – niekur nedingsta metališkas blizgesys. Jei šaltuoju sezonu pirmenybę teikėme sidabro elementams, tai kilstelėjus termometro stulpeliui akys kryps į auksu tviskančius modelius, kurie nuostabiai atrodys ir ant įdegusios odos. Šaltuoju sezonu vyravusios plunksnų detalės bus ne ką mažiau aktualios ir pavasarį. Akylesni mados mylėtojai pastebės ir dar daugiau nuo praėjusio šiltojo sezono užsilikusių tendencijų, bet apie jas netrukus.

Nuotrauka kairėje: blizgus megztinis – iš „Jeans Fifty Five“, 37 Eur, džinsai – iš „Marli Woman“, 52,50 Eur, švarkas – iš „New Yorker“, 34,99 Eur, rankinė – iš „Mari Woman“, 39,50 Eur, plunksnų segė – iš „Marli Woman“, 14,50 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, auskarai – iš „Fashion Zone“, 9 Eur, batai – iš „Deichmann“, 24,49 Eur.

Būtent avalynės fronte galima stebėti šiokį tokį štilį ir tai galime vertinti kaip pliusą, nes modeliai, kuriuos įsigijome praėjusį sezoną, sėkmingai bus dėvimi ir šiais metais. Balerinos, mary jane stiliaus batai, adidas samba modelio sportiniai bateliai, klasikiniai loafer ar smailianosiai mažu kulniuku – keletas modelių, kuriuos savo deriniuose pritaiko fašionistės. Su aktualia avalyne nepamirškite ir kojinių. 

Prie užsilikusių tendencijų taip pat galime priskirti ir sendinto efekto oversized odines striukes, perlo vėrinius, kurie nuostabiai paįvairina kasdienius derinius.

Nuotrauka kairėje: megztinis – iš „Sinsay“, 6,99 Eur, striukė – iš „New Yorker“, 39,99 Eur, kelnės – iš „Takko Fashion“, 19,99 Eur, rankinė – iš „DS Studio“, 75 Eur, batai – iš „Deichmann“, 69,99 Eur, akiniai – iš „Takko Fashion“, 5,99 Eur, perlų vėrinys – iš „Fashion Zone“, 15 Eur.

Gyvūnų raštai daugiau mažiau aktualūs visada, bet būtent šis pavasaris bus piko metas leopardo kailio rašto detalėms. Puikus būdas prisijaukinti leopardo raštą – rinktis jį detalėms, pavyzdžiui batams ar rankinėms.

Taškelių (polka dots) bumas prasidėjo dar rudenį, ir panašu, kad šis žaismingas raštas nežada apleisti savo pozicijų. 

Na, ir, žinoma, kad nė vienas pavasaris neapsieina be gėlių – rožių atspaudai, gėlių papuošimai, trimatės aplikacijos, žiedlapių formos siluetai džiugins nuo sunkių žiemos siluetų pavargusias širdis. 

Nuotrauka dešinėje: suknelė – iš „E&F Mados Namų“, 79,99 Eur, marškinėliai su prisegama gėle – iš „Marli Woman“, 39,90 Eur, striukė – iš „Jeans Fifty Five“, 59,40 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 14,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Šiltėjant orams norisi ne tik žaismingų raštų, bet ir žiemą kiek primirštų sijonų. O rinktis tikrai yra iš ko – nuo provokuojančių permatomų ar mini, iki su trenksmu sugrįžusio klasikinio pieštuko silueto ar maksi ilgio bohemiškų bei utility stiliaus modelių su kišenėmis. Sijonus derinkite su madingaisiais polo marškinėliais, aktualiais trumpintais švarkais ar bomberiais, asimetrinėmis ar pečius apnuoginančiomis palaidinėmis.

Nuotrauka viduryje: glaustinukė – iš „Sinsay“, 5,99 Eur, švarkas – iš „New Yorker“, 29,99 Eur, sijonas – iš „Sinsay“, 9,99 Eur, rankinė – iš „Marli Woman“, 39,50 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, apyrankė – iš „Fashion Zone“, 17 Eur.

Džinsiniai drabužiai niekada nepraranda aktualumo, tik kaskart ieškoma įdomesnių džinsinių drabužių interpretacijų. Dvigubo džinso (double denim) įvaizdžiai jau ne naujiena, bet neapsiribokite džinsinio švarko ir džinsų derinimu – džinsinės liemenės, lietpalčiai, kombinezonai, sijonai su cargo stiliaus kišenėmis, net džinsiniai aksesuarai (gėlės, rankinės, batai) gali tapti jūsų pavasario stiliaus atradimu.Nuotrauka kairėje: liemenė – iš „DS Studio“, 49 Eur, džinsai – iš „Marli Woman“, 52,50 Eur, švarkas – iš „In Style“, 79,90 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 12,99 Eur, batai – iš „Sinsay“, 19,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 7,99 Eur, auskarai – iš „Fashion Zone“, 9 Eur.

Nuotrauka dešinėje: palaidinė – iš „Lindex“, 39,99 Eur, sijonas – iš „New Yorker“, 34,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“, 6,99 Eur, kepurė – iš „Lindex“, 14,99 Eur, aksesuaras – gėlė – iš „Lindex“, 9,99 Eur, batai – iš „Sinsay“, 19,99 Eur, akiniai – iš „Lindex“, 12,99 Eur.

Suknelė – vienas tų drabužių, su kuriuo jaučiamės itin moteriškai. Kaip ir sijonų tendencijose, suknelių ilgis varijuoja nuo mini iki maksi. Vienas sezono būtinų turėti drabužių – į pirmą planą iškilusios baltos suknelės ne tik iš medvilnės, bet ir iš šifono, šilko, taftos ar trikotažo.

Šį sezoną pastebime daug draperijų, permatomų audinių, kaspinų, mazgų, kutų detalių suknelėse. Vyraujantys audiniai – nuo lengvų, plazdančių šilko ar šifono modelių iki skulptūriškų siluetų iš standaus scuba tipo audinio.

Gana nematytas modelis – suknelė su pažeminto juosmens linija. Aktualūs bus ir apnuoginantys pečius (off shoulder) ar halter neck tipo modeliai.

Nuotrauka kairėje: suknelė – iš „Lindex“, 49,99 Eur, švarkas – iš „E&F Mados Namų“, 52,99 Eur, skarelė – iš „DS Studio“, 9 Eur, rankinė – iš „One Dress“, 97 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Stilingų eksperimentų atrandant naujausias tendencijas „Saulės Mieste“!

 

Ilona
Įrašo autorė