Madingi įvaizdžiai su baziniais drabužiais

Kai mados tendencijos apsuka galvas, norisi grįžti prie patikrintos spintos bazės, kuri yra kiekvienos drabužinės pagrindas. Tiesą pasakius, kokybiškų bazinių drabužių deriniai yra nauja tendencija, skatinanti išmaniau panaudoti minimalistinio stiliaus drabužius. 

Bazinių drabužių apraiškos kiekvienoje spintoje gali būti skirtingos, priklausomai nuo individualių poreikių, asmeninio stiliaus, gyvenimo būdo ir pan. Vis tik dažniausiai kaip baziniai drabužiai naudojami neutralaus atspalvio klasikiniai švarkai, marškiniai, klasikinio kirpimo kelnės, kostiumai, lakoniški trikotažo marškinėliai, vienspalviai platesni ar tiesaus kirpimo džinsai, biker tipo striukės ir pan. 

Nuotrauka kairėje: glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, džinsai – iš „Lindex“, 49,99 Eur, liemenė – iš „In Style“, 69,90 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, gėlė / segė – iš „Lindex“, 9,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur.

Egzistuoja klaidinga nuomonė, kad bazinių drabužių deriniai dvelkia nuoboduliu, bet pasinaudojant aksesuarais kiekvienam įvaizdžiui galima suteikti norimą stilistinį atspalvį. Vienas bazinių drabužių privalumų – jų ilgaamžiškumas. Net praėjus keletui sezonų baziniai drabužiai išlieka aktualūs, o norint sukurti itin madingų įvaizdžių galima pasitelkti tuo metu madingus akcentus. Madingi kaklo aksesuarai bei segės su gėlėmis, skarelės, platesnės plaukų juostos, išskirtiniai akiniai nuo saulės ar kojinės su įvairiais batais suteiks modernumo prieskonio lakoniškiems baziniams deriniams.

Nuotrauka kairėje: švarkas – iš „Jeans Fifty Five“, 45 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, sijonas – iš „Jeans Fifty Five“, 45 Eur, skarelė – iš „Lindex“, 19,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: marškinėliai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, striukė – iš „Takko Fashion“, 39,99 Eur, kelnės – iš „New Yorker“, 24,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“, 12,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, gėlė / segė – iš „Lindex“, 7,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 79,99 Eur.

Dar vienas būdas paįvairinti bazinių drabužių įvaizdžius – sluoksniavimas. Kurdami bazinių drabužių įvaizdį galite pasinaudoti savotiška formule – derinio pagrindu pasirinkti tik bazinius drabužius (pvz., balti marškinėliai, džinsai, švarkas) ir tada kaskart eksperimentuoti su naujais aksesuarais ar papildomais sluoksniais. Net turint tą patį bazinį pagrindą galima sukurti daug skirtingų įvaizdžių. Galima tiesiog užrišti languotus marškinius ant juosmens ar ant pečių užsimesti megztinį vietoj šaliko, eksperimentuoti su įvairiomis skarelėmis, prasegtus marškinius pasivilkti tiesiog po švarku. Turėdamos vos kelis pagrindinius bazinius drabužius ir pasinaudojusios stilistinėmis gudrybėmis kaskart atrodysite vis kitaip.

Nuotrauka kairėje: striukė – iš „Jeans Fifty Five“, 69 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, sijonas – iš „New Yorker“, 45 Eur, megztinis – iš „Sinsay“, 14,99 Eur, rankinė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, batai – iš „Deichmann“, 34,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, švarkas – iš „Lindex“, 79,99 Eur, marškiniai – iš „Sinsay“, 19,99 Eur, džinsai – iš „Jeans Fifty Five“, 42 Eur, batai – iš „Deichmann“, 69,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“, 12,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Esminė daugelio spintų problema – bazinių elementų trūkumas, kai spintos pagrindą sudaro daug išskirtinių, tarpusavyje sunkiai derinamų drabužių. Tuomet jums gali padėti kita įvaizdžio sudarymo formulė – šiuo atveju įvaizdį pradedame kurti nuo akcentinio drabužio, kurį suderiname su minimalistinio stiliaus baziniais drabužiais, papildome norimais aksesuarais. Pasinaudojus šia formule tampa itin lengva įlieti naujausių tendencijų drabužius į savo garderobą.

Nuotrauka kairėje: švarkas – iš „New Yorker“, 29,99 Eur, kelnės – iš „In Style“, 49,90 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: švarkas – iš „New Yorker“, 29,99 Eur, sijonas – iš „Lindex“, 39,99 Eur, rankinė – iš „Lindex“, 29,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Bazinių drabužių kapsulės privalumas – mažiau yra daugiau. Visi drabužiai puikiai dera tarpusavyje, todėl tai leidžia kurti maksimalų skaičių skirtingų įvaizdžių iš nedaug elementų. Drabužiai universalūs, todėl pasitelkus skirtingus papildomus elementus (aksesuarus, avalynę) galima tuos pačius rūbus pritaikyti skirtingoms progoms – pavyzdžiui, tie patys klasikiniai marškiniai puikiai tiks ne tik dalykiniuose, bet ir laisvalaikio ar atostogų įvaizdžiuose.

Nuotrauka viduryje: marškiniai – iš „Lindex“, 39,99 Eur, striukė – iš „Jeans Fifty Five“, 69 Eur, džinsai – iš „Jeans Fifty Five“, 42 Eur, rankinė – iš „Sinsay“, 12,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, batai – iš „Sinsay“, 32,99 Eur.

Net ir baziniai drabužiai laikui bėgant kinta, todėl naudinga kaskart atliekant spintos reviziją juos atidžiai peržiūrėti ir įvertinti, ar turimų drabužių siluetai vis dar atrodo aktualiai. Neverta aklai pasikliauti stilistų sudaromais bazinių drabužių sąrašais, nes kiekviena spinta individuali. Galbūt jūsų asmeniniam stiliui visiškai nepriimtini džinsai ar kelnių kostiumai – pirkdamos apgalvokite, kaip kiekvienas drabužis prisitaikys prie jau turimo garderobo.

Nuotrauka kairėje: marškiniai – iš „Lindex“, 39,99 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, kelnės – iš „In Style“, 49,90 Eur, batai – iš „Danijos“, 79,99 Eur, kepurė – iš „Lindex“, 14,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: švarkas – iš „Lindex“, 79,99 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, sijonas – iš „Jeans Fifty Five“, 45 Eur, batai – iš „Deichmann“, 34,99 Eur, rankinė – iš „Deichmann“, 24,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur.

Artėjant šaltajam sezonui svarbu pasirūpinti ir stilingais lauko drabužiais. Jei norite ilgalaikės investicijos – pasidairykite klasikinių, bazinių siluetų paltų, lietpalčių. Minimalistinio stiliaus paltus, lietpalčius galima paįvairinti lauko aksesuarais – skarelėmis, šalikais, movomis.

Nuotrauka kairėje: bliuzonas – iš „New Yorker“, 12,99 Eur, puspaltis – iš „Lindex“, 99,99 Eur, kelnės – iš „New Yorker“, 24,99 Eur, rankinė – iš „Lindex“, 29,99 Eur, batai – iš „Deichmann“, 69,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur. Nuotrauka dešinėje: megztinis – iš „Sinsay“, 14,99 Eur, kelnės – iš „Jeans Fifty Five“, 42 Eur, lietpaltis – iš „Sinsay“, 39,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“, 12,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“, 9,99 Eur, batai – iš „Deichmann“, 69,99 Eur.

Pastaruoju metu populiarėja ir vadinamasis old money stilius, kuris ir orientuotas į kokybiškų bazinių drabužių derinius. Šio stiliaus deriniai, paremti 90-ųjų minimalizmu, visada atrodo rafinuotai ir elegantiškai. Old money stiliaus siluetai klasikiniai, turintys ilgą galiojimo laiką. Ikoniški šio stiliaus elementai – oversized stiliaus klasikiniai ar Chanel tipo tvido švarkai, trijų dalių kostiumai su liemene, klasikiniai marškiniai.

Atraskite bazinius drabužius iš naujo ir sutaupykite brangaus laiko ryto rutinoje. Stilingų atradimų!

Ilona
Įrašo autorė