Kuo naudinga drabužių kapsulė?

Artėjant geriausių akcijų medžioklei „Mieste tik merginos“ jau daugelis mintyse planuoja būsimus pirkinius, bet dažnai spontaniškai įsigyti daiktai ir pilnutėlė spinta vėliau pateikia sunkiai išsprendžiamus rebusus prie veidrodžio. Tokiu atveju labai praverčia kapsulinės spintos sistema, kuri padės sklandžiai įlieti naujus pirkinius į jūsų įvaizdžius.

Pastaruoju metu vis dažniau girdime drabužių kapsulės terminą, kuris dar nemažai kam kelia įvairių klausimų. Aprangos kapsulė – tai lengvai tarpusavyje derančių 5–12 drabužių rinkinys ir prie jo deranti avalynė bei aksesuarai. 

Aprangos kapsulė nėra naujiena mados pasaulyje. Iš tiesų, kapsulinės kolekcijos istorija prasidėjo dar 1985 m., kai dizainerė Donna Karan sugalvojo mini kolekcijos principą, pavadintą „7 paprasti daiktai“. Šios mini kolekcijos elementai gana paprasti, lengvai pritaikomi ir puikiai derinami tarpusavyje.

Aprangos kapsulė kuriama atsižvelgiant į sezoną, paskirtį, nuotaiką. Galima susikurti drabužių kapsules darbui, atostogoms, kasdienai, šventėms, laisvalaikiui. Kapsulės esmė – galimybė iš minimalaus daiktų skaičiaus sukonstruoti maksimalų skaičių skirtingų derinių. Artėjant atostogų sezonui aprangos kapsulė gali būti tikras išsigelbėjimas taupant vietą lagamine ir laiką atostogaujant. Dedant lagaminą kapsuliniu principu teks pasukti galvą dar prieš atostogas, tačiau tai neįtikėtinai palengvins pačias atostogas, kai galėsite tiesiog realizuoti iš anksto apgalvotus, laiką taupančius derinius.

Drabužių kapsulė: skrybėlė – iš „Lindex“ 29,99 Eur, marškiniai – iš „Lindex“ 39,99 Eur, marškinėliai – iš „Lindex“ 19,99 Eur, šortai – iš „Lindex“ 34,99 Eur, kelnės – iš „Lindex“ 59,99 Eur, įvaizdis nuotraukoje – iš „Lindex“, skarelė – iš „Lindex“ 14,99 Eur, džinsai – iš „Lindex“ 59,99 Eur, švarkas – iš „Lindex“ 79,99 Eur, akiniai – iš „Lindex“ 12,99 Eur, diržas – iš „Lindex“ 24,99 Eur, berankoviai marškinėliai – iš „Takko Fashion“ 5,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“ 14,99 Eur.

Sklando mitas, kad drabužių kapsulė yra nuobodi, sudaryta tik iš bazinių drabužių, tačiau iš tikro ji kuriama pagal asmeninius poreikius ir stilių. Paprasto kirpimo, neutralių atspalvių baziniai drabužiai išties puikus kapsulinės spintos pagrindas, tačiau drabužių kapsulė gali būti kompromisas tarp madingų elementų ir bazinio garderobo. Greta funkcionalių bazinių drabužių į aprangos kapsulę pridėkite spalvingų ar įdomesnio kirpimo drabužių – tai padės išlaikyti originalumą ir suteiks saviraiškos galimybių. Funkcionalioje kapsulėje naudojami 2–3 dominuojantys, tarpusavyje derantys atspalviai (neutralūs atspalviai neskaičiuojami), o vienas papildomas ryškesnis atspalvis gali tapti puikiu akcentu. 

Drabužių kapsulė: dryžuoti marškinėliai – iš „Lindex“ 29,99 Eur, striukė – iš „Jeans Fifty Five“ 69 Eur, kelnės – iš „New Yorker“ 34,99 Eur, švarkas – iš „Jeans Fifty Five“ 42 Eur, akiniai – iš „Sinsay“ 3,49 Eur, balta rankinė – iš „Sinsay“ 9,99 Eur, marškinėliai – iš „New Yorker“ 6,99 Eur, sijonas – iš „New Yorker“ 14,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“ 10,99 Eur, kepurė – iš „New Yorker“ 7,99 Eur, batai – iš „Deichmann“ 54,99 Eur, įvaizdis nuotraukoje – iš „Sinsay“.

Kapsulės formavimas dažniausiai prasideda nuo apatinės dalies (juosmeninių) drabužių, kuriems tenka po 2–3 viršutinės dalies drabužius. Jei į kapsulę planuojamas įtraukti ir lauko drabužis (paltas, lietpaltis, striukė) – tuomet patogiausia pradėti nuo jo. Pirmiausia pasirenkami švarkai, liemenės, marškiniai ir galiausiai drabužiai, esantys arčiausiai kūno: marškinėliai, palaidinės. Kalbant apie raštus – lengviausia kapsulėje derinami neįmantrūs, klasikiniai raštai (dryžiai, taškeliai, langeliai).

Drabužių kapsulė: suknelė – iš „New Yorker“ 19,99 Eur, striukė – iš „New Yorker“ 19,99 Eur, marškinėliai – iš „New Yorker“ 12,99 Eur, sijonas – iš „Lindex“ 34,99 Eur, rankinė – iš „New Yorker“ 19,99 Eur, glaustinukė – iš „New Yorker“ 9,99 Eur, švarkas – iš „DS Studio“ 89 Eur, kelnės – iš „Lindex‘ 49,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“ 9,99 Eur, batai – iš „Deichmann“ 19,99 Eur.

Įvaizdis nuotraukoje: glaustinukė – iš „New Yorker“ 9,99 Eur, džinsai – iš „New Yorker“ 34,99 Eur, rankinė – iš „New Yorker“ 12,99 Eur, striukė – iš „New Yorker“ 34,99 Eur.

Susikomplektavus drabužius pasirenkama avalynė, rankinės ir aksesuarai. Aksesuarai – tai akiniai nuo saulės, kaklo papuošalai, auskarai, skarelės, diržai, kepurės, skrybėlės. Kai kurie aksesuarai užima išties mažai vietos (tai itin svarbu galvojant apie kelioninius derinius), bet gali padėti akimirksniu transformuoti įvaizdžius. 

Drabužių kapsulė: paltas – iš „In Style“ 139,90 Eur, marškiniai – iš „Sinsay“ 12,99 Eur, megztinis – iš „Takko Fashion“ 12,99 Eur, sijonas – iš „Sinsay“ 9,99 Eur, rankinė – iš „Sinsay“ 7,49 Eur, batai – iš „Sinsay“ 19,99 Eur, akiniai – iš „New Yorker“ 7,99 Eur, įvaizdis nuotraukoje – iš „Sinsay“, eko odos korsetas – iš „New Yorker“ 16,99 Eur, švarkas – iš „Sinsay“ 14,99 Eur, džinsai – iš „Sinsay“ 19,99 Eur, diržas – iš „New Yorker“ 5,99 Eur, skarelė – iš „New Yorker“ 5,99 Eur.

Jau perkant drabužius verta vadovautis kapsuliniu principu iš anksto apgalvojant būsimus derinius. „Mieste tik merginos“ dienos – puiki proga apgalvotai atsinaujinti savo spintą. Pasinaudokite nuolaidomis įsigyti kokybiškų bazinių drabužių ir madingų akcentų, apsvarstykite kaip būsimi pirkiniai gali funkcionaliai praversti kapsulinei spintai. Stilingų pasirinkimų!

Ilona
Įrašo autorė