Kaip stilingai atrodyti darbe? Dalykinio stiliaus patarimai

Po nerūpestingų vasaros atostogų artėjant rudeniui daugelis grįšime į darbus, tad metas pasirūpinti dalykinio stiliaus įvaizdžiais. Dalykinio aprangos stiliaus taisyklės – tai savotiška verslo etiketo kalba. 

Pagrindinis dalykinės aprangos tikslas – neblaškyti pašnekovo išskirtinėmis detalėmis, todėl patartina vengti akį rėžiančių, pernelyg aptemptų, pečius, nugarą, krūtinę ar pilvą apnuoginančių drabužių. Visi permatomo audinio drabužiai yra tabu – darbe apatinis trikotažas tiesiog negali matytis! Venkite plono trikotažo aptemptų palaidinių ir modelių su plonytėmis petnešėlėmis arba visai be jų – jos netinkamos netgi po švarku. Rinkitės šviesių atspalvių marškinius, lengvas palaidines ar storesnio trikotažo neutralaus atspalvio marškinėlius.

Juoda – tikrai ne vienintelė spalva, kurią reikėtų rinktis pasukus dalykinio stiliaus keliu. Žaiskite pilkšvais, balkšvais, rusvais tonais, tik išlaikykite vientisą ir harmoningą spalvų paletę. Achromatinę paletę puikiai papildys sodresni burgundiškojo vyno, samanų, rašalo mėlynos atspalviai. Pasteliniai atspalviai suteikia odai gyvybingumo, kūno tonui – švytėjimo, todėl atrodysite jaunesnė.

Nuotrauka kairėje: marškiniai – iš „Lindex“, 29,99 Eur, švarkas – iš „Mados Taško“, 59,99 Eur, kelnės – iš „Mados Taško“, 45,99 Eur, rankinė – iš „Lindex“, 39,99 Eur, batai – iš „Salamander“, 95,99 Eur.

Vienas svarbiausių elementų dalykinio stiliaus spintoje – klasikinis švarkas. Dažnai įmonės vidinės taisyklės propaguoja laisvą verslo (smart casual) aprangos stilių, kuriame leidžiama įvairesnė, akies nerėžianti spalvinė gama, originalesni papuošalai, toleruojami klasikinio stiliaus, tamsesni mėlyni džinsai, tad klasikinis švarkas suteiks tokiai aprangai formalumo.

Nuotrauka kairėje: švarkas – iš „Monton“, 64,95 Eur, džinsai – iš „Lindex“, 59,99 Eur, rankinė – iš „Salamander“, 62,99 Eur, batai – iš „Salamander“, 59,99 Eur, akiniai – iš „Mados Taško“, 25,99 Eur.

Stilinga švarko alternatyva gali būti ir klasikinio stiliaus liemenė. Dalykiniame stiliuje asmenybę galima išreikšti stilingais aksesuarais. Tiesa, biure pakaks vos trijų aksesuarų, pavyzdžiui, auskarų, kokybiško laikrodžio, žiedo ar grandinėlės – jums spręsti, kokia bus kombinacija. Aksesuarai suteikia deriniams spalvos, raštų, tekstūros – pasirinkusios raštuotą skarelę žaismingai užbaigsite griežtesnę dalykinę aprangą.

Nuotrauka viduryje: marškiniai – iš „Lindex“, 29,99 Eur, liemenė – iš „Lindex“, 49,99 Eur, kelnės – iš „Lindex“, 39,99 Eur, rankinė – iš „Lindex“, 39,99 Eur, skarelė – iš „Takko Fashion“, 2,99 Eur, akiniai – iš „Mados Taško“, 25,99 Eur, batai – iš „Salamander“, 95,99 Eur.

Vienas universaliausių dalykinio stiliaus spintos elementų – kelnių kostiumas. Kokybiškas, elegantiškas dalykinio stiliaus kostiumas su kontrastinga palaidine ar marškiniais puikiai tiks ir oficialiam dalykiniam susitikimui. Kelnių kostiumą iškomplektavusios lengvai pritaikysite jo dalis ir kituose įvaizdžiuose.

Nuotrauka viduryje: švarkas – iš „Mados Taško“, 69,99 Eur, kelnės – iš „Mados Taško“, 45,99 Eur, rankinė – iš „Salamander“, 62,99 Eur, batai – iš „Salamander“, 95,99 Eur, akiniai – iš „Mados Taško“, 25,99 Eur.

Formali apranga kiekvienos moters spintoje gali susidėti iš skirtingų elementų, priklausomai nuo jūsų asmenybės. Jei teikiate pirmenybę sijonams, o ne kelnėms, tuomet įtraukite į savo garderobą midi ilgio plisuotus ar klasikinius, pieštuko formos sijonus. Na, o vėstant orams nepamirškite į dalykinio stiliaus kapsulę įtraukti ir jaukių elementų – plonesnio mezgimo megztinių ar golfų.

Nuotrauka dešinėje: palaidinė – iš „Mados Taško“, 35,99 Eur, megztinis – iš „Mados Taško“, 39,99 Eur, kelnės – iš „Lindex“, 39,99 Eur, rankinė – iš „Monton“, 17,95 Eur, batai – iš „Salamander“, 95,99 Eur.

Šukuosena ir makiažas – visuomet reprezentatyvūs, tvarkingi. Dienai oficialioje aplinkoje tiks subtiliai natūralius veido bruožus paryškinantis makiažas. Blogas tonas būti ir be jokio makiažo – bent blakstienos turi būti paryškintos.

Pasak Coco Chanel, antros progos padaryti pirmąjį įspūdį nebeturėsite, tad nepagailėkite laiko savo dalykinio stiliaus įvaizdžiams!

Ilona
Įrašo autorė