Kaip rasti motyvacijos sportuoti namuose?

Šie metai į mūsų gyvenimus atnešė nemažai pokyčių – tapome sėslesni ir vis daugiau laiko tenka praleisti namuose, tačiau neskubėkite patogiai įsitaisyti ant sofos, meskite šalin galybę pasiteisinimų, kurie trukdo jau šiandien pradėti leisti laiką aktyviau. Sportas namuose – puikus sprendimas tiems, kurie pažadus sportuoti pamiršta pasiteisindami nuolatine laiko stoka.

Pradedantiems sportuoti namuose tikrai nereikės galybės inventoriaus – svarbiausia atrasti motyvacijos ryžtis pokyčiams.

Pradėkite mažais žingsneliais.

Sportas namuose dažnai baigiasi todėl, kad pernelyg daug iš savęs reikalaujama pradiniame etape. Nepersistenkite, nusistatykite tarpinius tikslus, pradėkite nuo lengvesnių pratimų ir atminkite – matomiems rezultatams reikia laiko ir pastangų, tad veikite protingai ir tikslingai.

Nuotrauka kairėje: palaidinė – iš „Sports Direct“, 20 Eur, tamprės – iš „Sports Direct“, 40 Eur, gertuvė – iš „Sports Direct“, 9 eur, sportiniai batai – iš „Sports Direct“, 88 Eur

Sportą namuose paverskite rutina. 

Nusistatykite aiškų treniruočių režimą, pagalvokite, kuriuo dienos metu esate kupina energijos ir nepatingėkite susidaryti treniruotės plano su konkrečiais pratimais. Atminkite – tam, kad sportas namuose taptų įpročiu, reikia laiko, tad pradžioje apsišarvuokite kantrybe, nes tik dažnai kartojami dalykai po kurio laiko tampa įpročiu.

Nuotrauka kairėje: sportinė liemenėlė – iš „Sports Direct“, 28 Eur, tamprės – iš „Sports Direct“, 40 Eur, sportiniai batai – iš „Sports Direct“, 65 Eur, svarmuo – iš „Sports Direct“, 11 Eur

Susidarykite treniruotės planą.

Treniruotę reiktų pradėti nuo lengvo apšilimo, vadinamaisiais kardiotreniruotės pratimais. Čia puikiai tiktų ėjimas ar bėgimas vietoje, netgi šokiai su mėgstama muzika. Kaip jau minėjau, nebūtina įsigyti viso arsenalo sportinės įrangos – pasidomėjusios Youtube platformoje atrasite begalę vaizdo įrašų su pratimais, kuriuos galėsite atlikti pasitelkusios vien savo kūno svorį. Vieni tokių – įvairūs įtūpstai ar vadinamasis „lentos“ (angliškai plank) pratimas, kurio metu dirba visi kūno raumenys. Aš pati labai mėgstu pratimus su pasipriešinimo gumomis, į kurias nereikia daug investuoti, jos neužima daug vietos ir padeda pagerinti pusiausvyrą, tobulina lankstumą ir dailina figūrą. Raumenis atpalaiduoti po treniruotės padės tempimo ir lengvi kardiotreniruotės pratimai.

Derinys nuotraukose: sportinė liemenėlė – iš „Sports Direct“, 19 Eur, tamprės – iš „Sports Direct“, 10 Eur, sportiniai batai – iš „Sports Direct“, 50 Eur, gertuvė – iš „Sports Direct“, 7,50 Eur

Išbandykite įvairius pratimus ir atraskite tinkamiausius.

Tuos pačius kūno raumenis galima treniruoti skirtingais būdais, tad pamėginkite atrasti jus labiausiai motyvuojančius užsiėmimus. Išbandykite pratimus su šokdyne ar gimnastiniu kamuoliu, kurį pritaikysite ne tik lengvai mankštai, bet ir sudėtingesnėms ištvermės ugdymo treniruotėms. Atlikdamos pratimus galite pasitelkti ir įvairius svarelius ar net butelius su vandeniu – treniruotė taps dar naudingesnė ir efektyvesnė! 

Nuotrauka viduryje: sportinė liemenėlė – iš „Sports Direct“, 28 Eur, tamprės – iš „Sports Direct“, 40 Eur, sportiniai batai – iš „Sports Direct“, 65 Eur, svarmuo – iš „Sports Direct“, 11 Eur.

Aktyviau leiskite laisvalaikį ir sveikai maitinkitės.

Niekam ne paslaptis, kad vien sportu nepasieksite apčiuopiamų rezultatų – sveika ir subalansuota mityba yra vienas svarbiausių dalykų formuojant dailų kūną. Pati stengiuosi daugiau angliavandenių, įskaitant ir vaisius, suvartoti pirmoje dienos pusėje, o vakarienei tinkamiausias pasirinkimas – baltyminis maistas ir daržovės. Kai norisi kažko užkrimsti, pamėginkite tiesiog atsigerti vandens ar nesaldintos arbatos – žmogus jaučia panašų jausmą tiek būdamas alkanas, tiek ir jausdamas troškulį.

Kasdien atlikdami mankštą suaktyvinsite limfinės sistemos darbą. Limfinė sistema ypatinga tuo, kad ji „įsijungia“ tik aktyviai fiziškai judant. Užtenka kasdien po 10 minučių pašokinėti ant batuto, kad limfinė sistema pradėtų sparčiai šalinti toksinus iš organizmo. 

Visuotinai sutariama, kad žmogui per savaitę reikia bent 150 min. vidutinio intensyvumo fizinės veiklos – tam tinka ir pasivaikščiojimas sparčiu žingsniu. Net mada dabar labai palanki aktyvesniam laisvalaikiui – sportinis kostiumas puikiai įsilieja į kasdienius įvaizdžius.

 

Nuotrauka viduryje: bluzonas – iš „Sports Direct“, 42 Eur, kelnės – iš „Sports Direct“, 14 Eur, paltas – iš „Takko Fashion“, 49,99 Eur, batai – iš „Danijos“, 79,99 Eur, rankinė – iš „Lindex“, 29,99 Eur, gertuvė – iš „Sports Direct“, 9 Eur, akiniai – iš „Mados Taško“, 19,99 Eur

Atraskite motyvacijos ir išbandykite sportą namuose. Galiu patikinti, kad netrukus pastebėsite, jog sportuoti namuose gali būti ne tik naudinga, bet ir smagu! Iki!

 

 

 

 

 

 

 

Ilona
Įrašo autorė