Kaip derinti spalvas?

Vengiate spalvų ir apsiribojate nuobodžiais deriniais, nes trūksta žinių, kaip spalvas derinti tarpusavyje? Šalin pilką kasdienybę! Šįkart papasakosiu apie spalvų derinimą aprangoje.

Išskirčiau kelias svarbiausias taisykles, kurių patariama laikytis norint, kad drabužių komplektas būtų harmoningas:

1. Daugiausia – trys spalvos komplekte.

sp 1

2. Raštuotus drabužius derinkite su vienspalviais. Pastarųjų spalva turi atitikti vieną iš raštuoto audinio spalvų.

sp2

3. Nederinkite akinančios baltos ir pieno baltumo atspalvių, nes pastarasis drabužis atrodys nešvarus. Tačiau galite pamėginti akinančios baltos ir kreminės derinį.

sp3

Yra daug sudėtingų teorijų apie spalvų ratus ir pan., bet aš pabandysiu suprantamai paaiškinti, kokie yra populiariausi spalvų derinimo būdai:

a. Monochromatinis.

Naudojama tik viena spalva, bet visi įmanomi jos tonai: nuo tamsiausių iki šviesiausių.

sp4

Toks spalvų derinimas visai nenuobodus, ar ne? Apsirengusi vienos spalvos, bet skirtingų tonų rūbais, jausitės aukštesnė (viena spalva vizualiai prideda keletą centimetrųsmiley).

sp5

Nebijokite žaisti skirtingomis faktūromis: galite derinti to paties atspalvio odines kelnes su šifonine palaidine ar lakuotą sijoną su tokio paties atspalvio pūkuotu megztiniu. Faktūrų kontrastas ir išlaikyta spalvos harmonija sukuria nenuobodų, įdomų įvaizdį.

sp6

b. Achromatinis.

Naudojame juodą, pilką ir baltą spalvas, o aksesuarais galime kurti ryškius akcentus. O gal pakaks ir raudonos lūpų spalvossmiley?

sp7

Achromatinės spalvos dera absoliučiai su visomis spalvomis. Klasikiniam variantui pakaks baltos ir juodos.

sp8

c. Kontrastingas.

Dažniausiai taip spalvas derina kūrybingi ir drąsūs žmonės. Neretai pasirenkamos trys spalvų poros: oranžinė ir mėlyna, violetinė ir geltona, raudona ir žalia. Tokia spalvų terapija tikrai pakelia nuotaiką, išbandykitesmiley.

sp9

sp10

O jei nedrįstate kontrasto principu derinti visos aprangos, pamėginkite monochromatinį ar achromatinį derinį pagyvinti kontrastingais aksesuarais.

d. Harmoningas.

Subtilus ir akį džiuginantis spalvų derinys: spalvos papildo viena kitą, sukuria pusiausvyros ir harmonijos jausmą.

sp11

Tonų derinimo taisyklės labai paprastos: šalti atspalviai puikiai derinasi su šaltais, šilti – su šiltais.

sp12

Rudenį man ypatingai norisi naujų spalvų, raštų derinių. O Jums? Trūksta įkvėpimo? Pasisemti idėjų galite visai čia pat – Saulės mieste esančioje manekenų ekspozicijoje 1- jame aušte, prie informacijos centro. Atraskite savo rudens spalvas! Iki kitų susitikimų! 

Jūsų stiliaus draugė Ilona

 

 

 

 

Ilona

Ilona

Tinklaraščio rašytojos Ilona, Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: