Kaip derinti spalvas?

Dažnai mes vengiame spalvų ir apsiribojame nuobodžiais deriniais, nes paprasčiausiai trūksta žinių kaip tas spalvas derinti tarpusavyje. Šalin pilką kasdienybę! Šįkart noriu papasakoti apie spalvas ir jų derinimą aprangoje.

Išskirčiau kelias svarbiausias taisykles, kurių patariama laikytis norint, kad drabužių komplektas būtų harmoningas:

1. Rekomenduoju naudoti daugiausia tris spalvas viename derinyje.

2. Raštuotus drabužius saugiausia derinti su vienspalviais. Vienspalvių drabužių ir aksesuarų spalva turi atitikti vieną iš raštuoto audinio spalvų.

3. Būkite apdairi derindama akinančią baltą ir pieno baltumo atspalvį, nes pastarojo atspalvio drabužis gali atrodyti nešvarus.

4. Neutralios spalvos – juoda, balta, pilkos ir rudos, mėlynos atspalviai (prisiminkime ir visur derančius džinsus ) puikiai dera tarpusavyje ir yra tinkamos baziniams, daugiau investicijų reikalaujantiems drabužiams (paltams, švarkams).

Nors yra daug sudėtingų spalvų teorijų apie spalvų ratus, bet šįkart pateiksiu  populiariausius spalvų derinimo būdus:

1. Monochrominis

Naudojama tik viena spalva, bet visi įmanomi tonai, nuo tamsiausių iki šviesiausių. Labai svarbus vadinamasis atspalvių sąskambis.

Nors toks spalvų derinimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kiek nuobodokas, tačiau nieko panašaus! Derinant spalvas monochromiškai, nebijokite žaisti skirtingomis faktūromis – odinės kelnės ir šifoninė palaidinė, blizgus, lakuotas sijonas ir jaukus megztinis. Faktūrų kontrastas ir išlaikyta spalvos harmonija sukuria nenuobodų, įdomų įvaizdį. Išduosiu paslaptį – su madingais monochrominiais deriniais atrodysite keletą centimetrų aukštesnė.

2. Achromatinis

Naudojame juodą, pilką ir baltą spalvas. Žaismingumo suteiks įvairūs raštai.

Achromatinės spalvos dera absoliučiai su visomis spalvomis. Klasikiniam variantui pakaks baltos ir juodos. Achromatinių spalvų derinius galite papildyti ryškių spalvų drabužiais ir aksesuarais. O gal kaip akcento pakaks ir raudonos lūpų spalvos?

3. Kontrastingas

Toks derinimas itin patinka kūrybingiems žmonėms, nes leidžia suderinti kontrastingas spalvas. Derindami kontrastingas spalvas suteiksite bendram vaizdui dinamikos ir tikrai atkreipsite aplinkinių dėmesį. Dažniausiai pasitaikantys kontrastingų spalvų deriniai: oranžinė ir mėlyna, violetinė ir geltona, raudona ir žalia, ruda ir klasikinė mėlyna.

4. Harmoningas 

Toks spalvų derinys atrodo subtiliai ir džiugina akį. Spalvos papildo viena kitą, sukuria pusiausvyros ir harmonijos jausmą.

Tonų derinimo taisyklės labai paprastos: šalti atspalviai puikiai derinasi su šaltais, šilti – su šiltais.

Atraskite įdomius spalvų derinius! Iki kitų susitikimų!

Ilona
Įrašo autorė