Kaip dekoruoti namus šventėms?

Nė nepajutome, kaip mus pasivijo gruodis ir prasidėjo švenčių laukimo laikotarpis. Namuose praleidžiame išties nemažai laiko, tad norėdami anksčiau pajusti šventinę dvasią skirkite dėmesio šventinei namų puošybai. Nebūtina tik prasidėjus gruodžiui pulti puošti eglutės – yra begalė kitų puošybos elementų, padėsiančių sukurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką.

 

Pastaruoju metu vis labiau vertinamas natūralus minimalizmas. Panaudokite įvairias gamtos gėrybes stalo, dovanų ir namų puošybai – tam puikiai tiks cinamono lazdelės, šermukšnio uogos, rozmarino šakelės, kankorėžiai, džiovintos apelsino riekelės, gvazdikėliai, o dovanas galite perrišti džiuto virvele. Iš minėtų kvapnių grožybių ir eglės šakų nesunkiai pasigaminsite ir kalėdinį vainiką – tereiks norimus elementus pritvirtinti karštais klijais.

Nuotrauka dešinėje: lempa – iš „Pepco“, 7 Eur, šiaudų vainikas – iš „Rimi“, 1,49 Eur, kalėdiniai žaisliukai „Pačiūžos“ – iš „Rimi“, 2,49 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, stalo servetėlė – iš „Rimi“, 2,49 Eur.

Pastaruoju metu labai madinga prikelti vintažinius daiktus naujam gyvenimui ir pritaikyti juos šių dienų interjere – tai viena iš industrinio interjero apraiškų. Močiutės vaza ar senas padėklas gali neįtikėtinai gražiai papuošti jūsų namus.

Raudona – tradicinė Kalėdų spalva, puikiai deranti su auksinėmis detalėmis. Jaukumo suteikite pasinaudodami namų tekstile – pagalvėlėmis, kurios gali būti puikus spalvinę gamą apjungiantis elementas, minkštais pledais, kurie pridengs aštresnius kampus ir nebyliai kvies patogiai įsitaisyti, servetėlėmis ar stalo padėkliukais, kurie bus puiki dingstis praleisti daugiau laiko, šnekučiuojantis prie stalo.

Nuotrauka kairėje: stalo servetėlės – iš „Rimi“, 2,49 Eur, pledas – iš „Rimi“, 19,99 Eur, aukso spalvos elnias – iš „Rimi“, 6,99 Eur, mažas elnias – iš „Skonio ir kvapo“, 4,90 Eur, kankorėžis – iš „Rimi“, 2,49 Eur, lempa – iš „Pepco“, 7 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 3,99 Eur.

Prieš imdami ieškoti šventinių puošybos elementų parduotuvėje, pirmiausia apsidairykite savo namuose. Būkite kūrybingi ir išnaudokite turimus daiktus – graži medinė lentelė ar veidrodis gali tapti padėklu, turimus eglutės žaisliukus pamėginkite sudėti į skaidrią vazą ar tiesiog jais dekoruokite Kalėdinį vainiką, apvertę taurę papildykite ją norimais elementais ir turėsite nuostabią žvakidę, o pinti krepšiai ir lemputės suteiks papildomo jaukumo.

Nuotrauka kairėje: medinė lentelė – iš „Medinukų kraitės“, 6 Eur, arbatinis – iš „Skonio ir kvapo“, 49,90 Eur, puodelis – iš „Skonio ir kvapo“, 14,90 Eur, vainikas – iš „Rimi“, 7,99 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, juodas vazonas – iš „Pepco“, 4,50 Eur.

Namuose, kuriuose klega vaikai, ypač smagu pasikabinti minkštų kalėdinių kojinių, kurias galima panaudoti ir Advento laikotarpio dovanėlėms įdėti – tai puiki alternatyva Advento kalendoriui. Puošdami namus stenkitės išlaikyti vientisumą, harmoningą spalvinę gamą. Net dovanų įpakavimas gali tapti savotiška puošybos detale.

Nuotrauka kairėje: kojinė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, pledas – iš „Rimi“, 17,99 Eur, krepšys – iš „Rimi“, 5,99 Eur, žvakidės – iš „Rimi“, 5,99 Eur, saldaininė – iš „Rimi“, 3,49 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, žvakė – iš „Rimi“, 0,35 Eur, kalėdiniai žaisliukai „Pačiūžos“ – iš „Rimi“, 2,49 Eur. Nuotrauka dešinėje: žvakė – iš „Rimi“, 2,49 Eur, elnias – iš „Skonio ir kvapo“, 4,90 Eur, kankorėžiai – iš „Rimi“, 3,99 Eur, stalo servetėlės – iš „Rimi“, 2,49 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, žalias dovanų maišelis – iš „Pepco“, 1 Eur, raudonas dovanų maišelis – iš „Pepco“, 0,80 Eur.

Jei esate iš tų, kurie nemėgsta perkrauti namų įvairiomis detalėmis, rinkitės minimalistinį dekorą, kuriame vyrauja neutralių, žemiškų atspalvių paletė, dėmesys skiriamas išraiškingoms formoms ir įdomiai daiktų faktūrai. Namų akcentu gali tapti tiesiog į įdomesnę vazą įmerkta spygliuočio šaka su jaukiai žybsinčiomis lemputėmis.

Nuotrauka kairėje: pintas krepšys – iš „Rimi“, 5,99 Eur, pledas – iš „Rimi“, 17,99 Eur, medinė lentelė – iš „Medinukų kraitės“, 6 Eur, arbatinukas – iš „Rimi“, 27,99 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, dovanų pakavimo popierius – iš „Charlot“, 2,50 Eur, stalo servetėlės – iš „Rimi“, 2,49 Eur, elnias – iš „Rimi“, 6,99 Eur, kalėdiniai žaisliukai – iš „Rimi“, 3,99 Eur.

Šventinę nuotaiką sukurti padės ir įvairūs Kalėdoms būdingi personažai, kurie gali jaukiai įsitaisyti šalia šventinių kompozicijų. Nepamirškite ir kvapnių žvakių, kuriomis ne tik suteiksite romantiškumo, bet ir sušvelninsite krintančius šviesos šešėlius. O masyvių žvakių kompozicija gali tapti ir gana ryškiu apšvietimo šaltiniu.

Nuotrauka kairėje: Kalėdų senelis – iš „Rimi“, 9,99 Eur, lentelė – iš „Medinukų kraitės“, 30 Eur, žibintas – iš „Pepco“, 7 Eur, šviesos girlianda – iš „Pepco“, 2,50 Eur, eglutė – iš „Rimi“, 4,99 Eur, arbatos dėžutė – iš „Rimi“, 3,99 Eur, medinis briedis – iš „Rimi“, 6 Eur, pilkas krepšys – iš „Pepco“, 2 Eur.

Nepagailėkite trupučio laiko – paruoškite savo namus ir jaukiai laukite švenčių!

 

Ilona
Įrašo autorė