Apie mus rašo portalas „Etaplius“: Net 863 dviratininkams ant stogo nusišypsojo pasirodžiusi saulė

Jau penktą kartą Šiauliuose buvo siekiama daugiausia dviračių ant stogo rekordo. Nors visą dieną dangus niaukėsi, lijo, tačiau prieš pat dviračių rekordą iš debesų pasirodė saulė. Ant stogo susirinko net 863 dviratininkai.

Susirinkę prie Šiaulių miesto savivaldybės, dalyviai važiavo Trakų, Vilniaus gatve, pro Ch. Frenkelio vilą, Ežero, Tilžės, Dvaro, įvažiuojant į Vytauto, o po to ir į P. Cvirkos gatvę, kol pasiekė prekybos centro „Saulės miestas“ stogą. Iš viso kiekvienas įveikė 7,3 km ilgio trasą.

Renginio tikslas – ne tik pagerinti rekordą, bet ir mokyti saugiai važinėtis dviračiais, vairuotojams skiepyti toleranciją dviratininkų atžvilgiu, kad šie galėtų jaustis pilnateisiais eismo dalyviais.

Susirinkusieji sakė, kad infrastruktūra mieste kasmet gerėja ir dviračiais važinėti tampa saugiau bei patogiau.Kaip ir kasmet, šiais metais buvo galima dalyvauti loterijoje ir laimėti naują ir labai kokybišką dviratį „Scott“. Su nauju dviračiu namo iškeliavo vienuolikmetis Ignas, kuris sakė, kad trasą įveikti nebuvo lengva, tačiau ilgas distancijas jis labai mėgsta. Berniukas nesitikėjo laimėti naujo dviračio ir neslėpė susijaudinimo bei džiaugsmo.

Iniciatyva prieš penkerius metus siekti daugiausia dviračių ant stogo rekordo kilo sporto klubo „S-Sportas“ vadovui Svajūnui Ambrazui. Naudodamasis proga renginio organizatorius S. Ambrazas pakvietė dviratininkus dalyvauti ir liepos mėnesį vyksiančiose lenktynėse.

2011 metais ant stogo buvo 250 dviratininkų, 2012 – 445, 2013 – 470. 2014 metais ant prekybos centro stogo susirinko 626 dviratininkai. Šiais metais rekordas dar padidintas.

„Etaplius“ portalo medžiaga