Apie mus rašo „Etaplius“ portalas: Naujas rekordas užfiksuotas: 626 dviratininkai užriedėjo ant stogoApie mus rašo „Etaplius“ portalas: Naujas rekordas užfiksuotas: 626 dviratininkai užriedėjo ant stogoApie mus rašo „Etaplius“ portalas: Naujas rekordas užfiksuotas: 626 dviratininkai užriedėjo ant stogo

Jau ketvirtą kartą Šiauliuose buvo siekiama daugiausia dviračių ant stogo rekordo. Antradienį ant prekybos centro stogo susirinko rekordinis dalyvių skaičius – 626 dviratininkai.

Dviratininkai siekti rekordo rinkosi 19 val. prie Šiaulių miesto savivaldybės. Dalyviai važiavo Trakų, Vilniaus gatve, pro Ch. Frenkelio vilą, Ežero, Tilžės, Dvaro, įvažiuojant į Vytauto, o po to ir į P. Cvirkos gatvę, kol atsidūrė ant prekybos centro „Saulės miestas“ stogo.

Koloną 7,3 km ilgio trasa lydėjo policijos ekipažai, rūpindamiesi dalyvių saugumu.

Eismas nebuvo ribojamas. Renginio tikslas – ne tik pagerinti rekordą, bet ir skirtas mokyti saugiai važinėtis dviračiais, vairuotojams skiepyti toleranciją dviratininkų atžvilgiu, kad šie galėtų jaustis pilnateisiais eismo dalyviais.

Daugiausia buvo matyti jaunų žmonių, šeimų. Kėdutėse sėdėjo ir patys mažiausieji renginio dalyviai, pedalus mynė ir senjorai. Išbandyti jėgas panoro ir profesionalai, ir mėgėjai, nepriklausomai nei nuo lyties, nei nuo socialinio sluoksnio. Visus vienijo vienas tikslas.

Ant stogo pirmieji dviratininkai pakilo likus dešimčiai minučių iki aštuntos valandos vakaro.

Visiems dalyviams buvo išdalintos kortelės, jos suskaičiuotos ir paskelbtas rekordinis dviračių skaičius – 626. Tai gerokai daugiau nei praėjusiais metais.

Visi važiavusieji dalyvavo loterijoje, kurios metu buvo išdalinta su dviračių sportu susijusių prizų, o pagrindinį prizą – dviratį – laimėjo 117-uoju numeriu pažymėtas šiaulietis.

Kalbintas Paulius pasakojo, kad mintį sudalyvauti rekordo siekimo renginyje pakišo draugai, paskutinę minutę priėmė sprendimą dalyvauti ir dabar labai džiaugiasi laimėtu prizu. Nors dviratį jis turėjo iki tol, tačiau laimėtasis – gerokai pranašesnis. Tiesa, teks šiek tiek pasukti galvą, kaip parsivežti abu dviračius namo – padės nebent draugų pagalba.

2011 metais ant stogo buvo 250 dviratininkų, 2012 – 445, pernai – 470.

Iniciatyva siekti daugiausia dviračių ant stogo rekordo kilo sporto klubo „S-Sportas“ vadovui Svajūnui Ambrazui.

„Žmones rekordai visada traukia, juos tai motyvuoja, suburia, tuo pačiu siekiame populiarinti dviračių sportą, nes liepą laukia kelios dviračių lenktynės, – sako vienas renginio organizatorių ir „S-Sportas“ vadovas Svajūnas Ambrazas. – Norime dviratininkus ištempti į gatves, kad jie prie mašinų priprastų, ir kad vairuotojai suprastų, kad ne vieni gatvėmis važiuoja, kad po to neįvyktų nepageidaujamų eismo įvykių“.

Naudodamasis proga renginio organizatorius S. Ambrazas pakvietė dviratinkus dalyvauti ir liepos mėnesį vyksiančiose lenktynėse.

Liepos 4-6 dienomis Bubiuose vyks daugiadienės dviračių varžybos „MTB-Šiauliai, kuriose kviečiami ir sportininkai, ir mėgėjai.

O liepos 27-ąją – Šiaulių plento dviračių lenktynės, kada grupė „Minkime kartu“ įveiks tą pačią – 7,3 km ilgio trasą – kurią išbandė rekordo siekę dviratininkai.