Vyriški reikalai. Modernaus vyro uniforma

3

Pasirodo, kad į šį blog‘ą kartais užsuka ir keletas vyrukų. Kristinai analizuojant moteriškojo prado tendencijas ir siūlant įvairiausius derinukus dailiosios lyties atstovėms, nusprendžiau, jog mano misija šįkart – mados tendencijų sąrašu palepinti vyrukus. Žinoma, nuolat tenka tiek sau, tiek kitiems, tiek jums dabar pripažinti, kad Lietuvoje vyriška mada vis dar diskriminuojama ir yra tapusi tarsi tabu. Taip pat kasdien iš naujo gimsta ir stereotipas (visgi Šiauliai…), kad mada besidomintis ar tiesiog stilingą aprangą mėgstantis vaikinas būtinai bus gėjus arba mažų mažiausiai menininkas. Vyriška rankinė? – „Bobiška“. Įdomaus silueto batai (t.y., ne sportbačiai) – nesąmonė.

Na, po griežtokos įžangos vis tik norėčiau kiek plačiau pakalbėti apie vyrišką madą ir jos supratimą Lietuvoje. Manau, kad nesuklysiu pateikusi asmeninį pavyzdį. Mano draugės anksčiau juokaudavo, kad aš, mada besidominti mergina, turėjau susirasti visus stiliaus ir mados kanonus suvokiantį ir taip besirengiantį vaikiną, tačiau, visi tokie, gyvenantys Lietuvoje, arba rengia „mados reidus“, arba (deja) domisi nebent kitais vaikinais. Juokas juokais, bet jau keletą metų bandau išauklėti savo draugą. Kokius marškinius ar džinsus pasirinkti, kaip derinti švarką ar megztuką, ir t.t. Rodos, spaudimas truputį veikia (patarimų klauso), tačiau iki idealo dar toli, o dauguma mano pasiūlymų parduotuvėse – tiesiog „gėjiški“. Kartais susimąstau, ar sąvokos „lietuvis“ ir „mada“ iš tiesų taip nesiklijuoja, ir sveiką protą bei paprasčiausią estetikos suvokimą nugali įsišaknijęs stereotipiškas mąstymas? Deja, taip. Mano akių džiaugsmui gatvėse vis dažniau tenka pamatyti tikrai neblogai atrodančių vaikinų, ir širdis tikisi, kad reikalai juda į gerąją pusę. Gal vieną dieną pasiseks ir man…

Kiekvieną sezoną, prasidedant vyrų mados savaitėms Paryžiuje, Milane (aleliuja, kad gyvenu šiais laikais, kai visas naujienas matau internete tą pačią akimirką, kai jos atsiranda), mane apima begalinis susižavėjimas ne tik demonstruojamomis kolekcijomis (kaip kūrėjai iš kuklaus vyro garderobo sugeba kaskart išspausti kažką naujo ir netikėto), bet ir gatvės stiliaus fotografų nuotraukomis su vyrais, kurie nežino jokių tabu mados klausimais, bet visada atrodo pritrenkiančiai. Nėra ko slėpti – į be galo elegantiškus bei stilingus studentus, vadybininkus ar verslininkus  daugelis lietuvaičių (ir ne tik vaikinai, bet ir merginos) vis dar žiūri tarsi į Kauno zoologijos sodo gyventojus: rodos, prisiliesti prie tos egzotikos norisi, iš šono žiūrint gražu, tačiau keista, nes abu pasaulius skiria kone stiliaus suvokimo šviesmečiai.

Stebėdama po truputį gerėjančią vyriškos aprangos situaciją Lietuvos miestų gatvėse negaliu susilaikyti ir neatlikti savotiškos mini „šviečiamosios misijos“ – parodyti keleto derinukų, kuriuos surinkau PC „Saulės miestas“. Jie – itin lengvi ir nereikalaujantys turėti tvirto chakterio, kad atlaikytų neišprususių, bet nuotaiką gadinančių kandžių „kaimiečių“ replikų. Nepuoselėju vilčių, kad man pavyks kažką pakeisti, tačiau vis tik su malonumu atrinkau keletą rudens sezono derinukų jaunam, energingam, veržliam ir savimi pasitikinčiam, šiuolaikiniam, skubančiam vyrui. Tikiuosi, kad jei ne vyrams, tai bent jų moterims šis vizualus sąrašas padės bent kiek lengviau įtikinti savo mylimuosius įdomiau pasitikti šaltąjį sezoną (lygiai taip, kaip bandžiau šį kartą padaryti aš).

1

Stilingo vyro kasdienės aprangos „must-have“ turėtų būti juodos kelnės ir švarkas. Klasika visada pasitvirtina ir niekada nenuvilia, tad jei jūsų darbas, poilsis, hobis ir laisvalaikis leidžiami ne sporto salėje (sportinį stilių būtinai aptarsime ateityje), tai neapsieisite be mano minėtų drabužių. Juodos kelnės kaskart atrodys kitaip, priderinus prie jų vis kitą švarką ar pasirinkus įdomesnius marškinukus. Jei darbe nėra diktatoriškų aprangos taisyklių – meskit į giliausią spintos kampą ir užmirškit baltus marškinius! Kartais einant gatve pagalvoju, gal vyriškoji pusė vietoj rūbų parduotuvių mieliau renkasi užuolaidų ar paklodžių parduotuves? Gal kiek per daug ironiškai, bet jūs to nusipelnėte. Prekybos centruose apstu įvairaus kirpimo, raštų ir faktūrų marškinių. Gerai, nebūtina rinktis (pradžiai) itin ryškių ar dekoruotų ramunėmis. Užteks ir taškuotų ar margintų augaline ornamentika. Su švarkais – ta pati dainelė. Juodus, klasikinio kirpimo švarkus palikim itin oficialiems renginiams. O savo (ir, be abejo, savo moterų) dienai praskaidrinti rinkitės kiek platesnį koloritą. Šį sezoną itin madingas tiek nuo itin šviesios pilkos, tiek iki šlapio asfalto. Daugeliu atvejų švarko audinys lai būna dekoruotas linijomis arba vos matomais langeliais. Tačiau nereiktų užmiršti, jog liemenį pabrėžiantis švarkas tiks tik modelio sudėjimo vyrams (haha, kaip mano). Nepamrškite akcentų, be kurių atrodysite kaip Feraris be ratų. Tobulai derinamos detalės, nuobodų kelnių ir marškinių derinį pagyvinantys aksesuarai, ryškūs akcentai bei drąsa derinti nesuderinama – bandyti ir mokytis iš Vakarų gatvės stiliaus herojų. Sakote, nevyriška? Tik pažiūrėkite į jų skrybėles, po jomis besiveliančius plaukus bei barzdas… Tarp kitko – barzda – šių dienų vyriškos mados zenite!

2

Kalbant toliau apie oficialesnį garderobą, reikėtų nepamiršti, jog rytai lauke kas rytą vis vėsesni, ir tuoj gatves užvaldys paltai. Jei nemėgstate šviesti iš tolo, rinkitės klasikinių spalvų, tačiau įdomesnio modelio paltukus ir šiltus švarkus. Akcentai: metalinės sagos ar siuvinėtos odinės rankovės. Beje, jos gali būti ir kitos spalvos. Pavyzdžiui, hmm… kad ir pilkos. Uoj, jau matau persikreipusį veidą. Siūlau vieną nuobodžiausių spalvų. Ne veltui sakoma: „Pilkas kaip pelė“. Ogi nebūtinai! Šturmavusi PC „Saulės miesto“ antrąjį aukštą, radau puikių derinukų, kuriuos galėčiau drąsiai pavadinti: „Odė pilkai spalvai“. Ir ji gali būti stilinga. Ir, kas geriausia – kad, kaip ir juoda, ji tinka bet kokio amžiaus ar sudėjimo vyrukui. Ir, be abejo, ji gali dominuoti visuose stiliuose. Pradedant klasika, baigiant visiškai laisvu gatvės stiliumi.

4

Nors prieš pradėdama rašyti ir baiminausi, jog bus sunku ir nuobodu, juk tai ne moterys. Juk neapausi stulbinančių raudonpadžių su 12 centimetrų pakulne, kurie kone nuobodžiausią rūbų ansamblį padarytų fantastišku. Tačiau jau žengus į pirmąsias parduotuves, mano nuomonė pasikeitė. Radau paprastų, tačiau kartu ir stilingų drabužių vyrų lentynose. Pagavusi karštinė mane vis nešė ir nešė vis į kitą parduotuvę – „New Yorker“, „Monton“, „ Reserved“, „House“… Akys raibo nuo pasirinkimų gausos, o mano draugui vis labiau sviro rankos nuo rūbų svorio ir priesaikos, jog nerasime nieko įdomaus ir, išvis, apsipirkinėjimas – ne vyrams. Tačiau perėjus prie antros dalies – matavimosi ir fotosesijos – reikalai ne tik man, bet ir jam ryškiai pagerėjo. Cituoju: „O vis dėlto – kaip stiliovai atrodau“ – nelabai norėdamas pripažinti, pasakė jis, ir mano akyse pasirodė velniukai. Vadinasi, viskas tvarkoje. Savo tikslą pasiekiau. Kadangi puikiai suprantu, kad ne visi stilingi jauni vyrukai staiga puls į klasikinį ar retro stiliaus glėbį, dalį tendencijų paskyriau ir į kasdienių gatvės akcentų kategoriją. Šiam kartui aprašymo, manau, užteks, paliksiu vietos mintims ir idėjoms kurti pačioms, padedant dar keliais laisvalaiko derinukais.

5

6

Modernaus, šiuolaikinio vyro „uniforma“ – tai jo individualus stilius, rūbų ir minčių sintezė, požiūris į save ir supantį pasaulį bei galantiškos dendžio manieros. Nežinau, kas skaitys, jei tu – moteris, parodyk straipsniuką „savajam“, jei tu – vyras, žinok, jog „vyriška“ yra NE nešioti nuskalbtus ir aliejaus dėmėmis išmargintus džinsus bei kreivu ir „žudančiu“ žvilgsniu stebeilytis į visus, atrodančius kitaip nei pats. Vyriška yra pasidalinti (gal net per facebook) su draugais savo kirpėjo ar barzdaskučio telefono numeriu, stilingai žygiuojant rudenėjančia gatve, kai paskutinai saulės spinduliai atsispindi tavo batuose.

Gyvenimas yra gražus. Bučkis.

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: