Vienos dienos atostogos

Ką nuveikti, kai tarp savo nesibaigiančių darbų turi tik vieną laisvą dieną? O vasara, rodos, juokiasi strimgalviais lėkdama pro šalį. Gavusi laisvadienį atsidūriau tėvų namuose. Taip gera grįžti ten, kur tave pasitinka išsiilgusios akys ir svaiginantis „čirvinių“ blynų kvapas bei linkstantys aviečių krūmai. Na, o jei dar visiems pavyktų kur nors išlėkti… Galvoje bent penkios kryptys, tačiau paroje laiko ne taip jau daug. Balsavimo būdu nusprendėme keliauti į pajūrį. Taip taip, į tą, apie kurį išgirdę daugelis tik suprunkščia ir prieš akis iškyla rusiškai skambanti Basanavičiaus gatvė. O jei atrastumėme ką naujo? Taip nusprendė ir mūsų šeima. Tad skubu pasidalinti mūsų atradimais.

Turbūt kone visi žinote, kur yra Darbėnai. Ne tik dėl vaikystėje vartytos knygelės (ech, kokie prisiminimai), tačiau ir dėl ten esančio taip lietuvių mėgiamo kaimo turizmo ir pramogų parko HBH. Tačiau ar žinojote, kad Darbėnų seniūnijoje, Mažučių kaime, galite pasijusti kaip Japonijoje? Taip taip! Ten veikia tikrų tikriausias Japoniškas sodas, kurio plotas net 16 ha! Kadangi visa mūsų šeima taip mėgsta ir myli japonų kultūrą, ten praleidome kone pusę nuostabios saulės nutviekstos dienos. Tvenkiniai su japoniškais karpiais, akmenų sodas, arbatos gėrimo namelis, sakurų alėja, o kur dar bonsų sodas ir net galimybė įsigyti tikrą, formuojamą medelį. „Nori būti laimingas vieną naktį – pasigerk, nori būti laimingas metus – vesk, nori būti laimingas visą gyvenimą – pradėk kurti sodą“. Taip byloja japonų patarlė. Turėjome galimybę pasišnekučiuoti ir su sodo įkūrėjais, kurie atskleidė, kad kaip tik dabar vykdomi itin dideli plėtros darbai, kurių tikslas šią rytietišką oazę išplėsti tiek, kad galėtumėte ir pernakvoti, bei paskanauti tikro japoniško maisto. Pakylėti ir įkvėpti rytietiškos dvasios keliavome toliau. 

Pav 1

Pav 2

Pav 3

Pav 4

Žinoma, negali keliauti į pajūrį ir nepamatyti jūros, tad prisivaikščioję ištiesėme kojas ant smėlio ir spėjome pasišildyti. O saulei besiritant žemyn aplankėme gintaro parką Palangoje, kuris yra miesto pašonėje. Čia galite praleisti kone visą dieną, takų ir takelių tokia gausybė, kad norisi šokti ant dviračio ir raizgytis nesibaigiančiais takais. Tačiau mes pasirinkome ramesnį keliavimo būdą – su skanios kavos puodeliu rankoje. Kiekvienas parko kampelis kruopščiai prižiūrimas – gėlynai tiesiog mirga nuo spalvų, o tobulai nupjautos žolės ir milžiniškų pušų duetas tiesiog svaigina. Kartais iki laimės reikia tiek nedaug! Ten ir oras nepaprastai tyras ir apsukantis galvą. Mūsų šeimos moteriškąją pusę labiausiai sužavėjo gintaro rūmų kiemo pusėje kaip tik dabar visu savo gražumu žydintis rožių sodas. Akyse mirguliavo spalvos, o žiedų grožis kartais priversdavo net aiktelėti. Kvapas buvo lengvai apsvaiginęs visus, kurie fotografavosi ir gėrėjosi šiuo reginiu. 

Pav 5

Pav 6

Pav 7

Namo grįžome saulei jau seniai pasislėpus už medžių ir pievų. Buvome pavargę, bet laimingi. Juk svarbu ne atostogų trukmė, o tai, ką per jas spėjame nuveikti. Atraskite ką nors naujo kasdien. Lietuva pilna neatrastų kampelių, tad pirmyn!

Rasa

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: