Vasara su muzika mažiausiems

Šiandien akis pramerkti privertė ne žadintuvas, o pro langą besiveržiantys saulės blyksniai. Tingiai pasirąžius lovoje apėmė jausmas, kad jau po valandos tūnant darbe saulės nebematysiu, o vasara gali taip ir prabėgti pro šalį per galybę nesibaigiančių darbų, užduočių ir amžino lėkimo kažkur. Ir pagalvojau apie daug jaunų moterų, panašių į mane, tačiau jau galinčių vadinti save mamomis. Jos turbūt turi marias laiko su savo mažyliais vaikštinėti po parkus, keliauti prie ežero ir visą dieną mėgautis gamta bei saulės šiluma (šioje vietoje turbūt mane užpultų būrys tokių mamyčių su postringavimais, kad vaiko auginimas visai ne gėlytėmis klotas, bet lai būna jis toks bent mano mintyse). Na, kokį laiko leidimą su atžalomis pasirenkate – jūsų reikalai. Tačiau laisva valia noriu parekomenduoti vieną tikrai išskirtinę pramogą, o tiksliau lavinantį užsiėmimą jūsų mažiausiems ir jums, Mamytės. Tai YAMAHA muzikos pamokėlės, visą vasarą džiuginsiančios Saulės Terasoje. Kad tai nebūtų vien tušti plepalai, nusprendžiau apsilankyti šioje pamokoje ir pašniukštinėti, kas ir kaip ten vyksta.

PhotoGrid_1434458758318

O pasakoti tikrai yra ką. Pasirodo, visą kalendorinę vasarą, kiekvieną antradienį visos mamos su mažyliais nuo kelių mėnesių iki 6 metų laukiamos ant Saulės miesto stogo. 10 valandą vyksta užsiėmimai su pačiais mažiausiais vaikais, kurių amžius svyruoja nuo šešių mėnesių iki trijų metų. Ėjau nusiteikusi gana skeptiškai, ką gi galima nuveikti su tokiais „kleckais“. Tačiau pasirodo gerokai klydau. Yamaha muzikos mokytoja Kristina Mickūnė sugebėjo ne tik sutelkti visų dėmesį, bet ir suvaldyti, bei pakalbinti kiekvieną asmeniškai. Susirinko virš dvidešimt mamyčių su mažyliais, o skambant labai nuotaikingoms melodijoms gyvai dainuojanti mokytoja su ruoniuku Robiu melodingai sveikinosi su kiekvienu mažyliu asmeniškai (į kiekvieną kreipėsi asmeniškai, paklausdama, koks vardas). Toliau vyko įvairiausios muzikinės užduotys, kurių metu ir mamos prisijungė dainuoti ir net mankštelę nemenką turėjo atlaikyti, reikėjo sūpuoti ir kilnoti savo atžalas. Buvo ir eilėraščių, ir daug muilo burbulų, ir net muzikos instrumentų. Pastebėjau kaip nepažįstamos mamos po pamokėlės jau maloniai šnekučiavosi glėbyje laikydamos savo atžalas ir peršasi išvada, kad jų diena prasidėjo tikrai neblogai.

PhotoGrid_1434458931192

PhotoGrid_1434459033436

Ruoniukui Robiui atsisveikinant su mažaisiais muzikantais, į jų vietą rinkosi jau paaugę ir tvirtai savo kojomis žengiantys trijų – penkių metų vaikai su mamomis ir močiutėmis. Tuo tarpu pakalbinau muzikos mokytoją Kristiną, kuri man „išklojo“ visas šių muzikos pamokėlių subtilybes. Pasirodo tai ne tik atrakcija ar laiko praleidimas, bet ir tikrų tikriausios lavinamosios pamokėlės. Kiekviena užduotis, dainelė ir judesiai yra pritaikyti būtent to amžiaus vaikams ir jų gebėjimui kartoti ir mokytis. Muzikos instrumentais (barškučiais, tamburinu, lazdelėmis, „varlytėmis“…) lavinama jų klausa, ritmo suvokimas, smulkioji motorika, užduotėlės vyksta į darbą įtraukiant abi rankytes ir kojytes, todėl stimuliuojami abu smegenų pusrutuliai. Trumpiau tariant, čia rimti reikalai, kurie vyksta žaidimo forma. 

PhotoGrid_1434459123719

O kad viskas vyktų tikrai nenuobodžiai, net ir vyresnių pamokėlėje buvo pagrindinis nuolatinis personažas – ponas Aštuonkojis. Kuris vėl gi muzikaliai pasisveikino su kiekviena ir kiekvienu. Kaip pasakojo mokytoja, tiek ruoniukas Ronis, tiek Aštuonkojis yra kiekvienos pamokėlės atributas ir dalis, kuri palaipsniui vaikui tampa lyg draugu. Tad ir užduotėles su jais atlikti lengviau ir linksmiau. Be to po linksmomis dainelėmis slepiasi ir temos, kurios keičiasi, norint supažindinti mažuosius su plačiu mus supančiu pasauliu. Nuo maisto temos, kuri patiks kiekvienam iki lietaus temos, kuri bus aktuali apniukus dangui.

PhotoGrid_1434459248256

Reziumuojant mano apsilankymą Saulės terasoje galiu tik pasidžiaugti už Šiaulių mamytes, kad turi tokią progą turiningai leisti vasarą su savo mažaisiais visiškai nemokamai. Pliusus galėčiau vardinti ilgai, bet visų pirma – tai didelė nauda jūsų brangiausiam turtui. O kur dar šiltos emocijos matant susijaudinusių vaikų veidukus ir naujos pažintys su tokiomis pačiomis kaip Jūs – mamomis. Gero laiko ir kuo daugiau geros muzikos garsų!

Iki susitikimo ketvirtadienį Saulės terasoje! Piešime ant vandens! smiley

Rasa.

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: