Varvanti nosis prie stilingo įvaizdžio nedera arba Pirštinių, šalikų ir kepurių pasaulyje

Sparčiai bjūrant orams ir pučiant žvarbiems vėjams sėdėjau su arbatos puodeliu rankose, skanavau naminį bičių medų ir nusprendžiau, jog pats laikas apsilankyti prekybos centre ir pasidairyti, kas gi stilingo ir įdomaus siūloma šaltajam metų laikui. Šią mintį pakišo ne tik už lango krentantys medžių lapai. Prieš kelias dienas pasigavau bjaurų peršalimą. Taip staiga ir lyg iš niekur. Jau buvau pamiršusi, koks tai nemalonus ir varginantis negalavimas – tiek fiziškai, tiek emociškai. Gal tai (o gal misterio X bambėjimas: „Apsirenk šilčiau, peršalsi…“) paskatino mane keliauti į PC „Saulės miestas“, turint aiškų tikslą – susirasti stilingą kepurę, šaliką ir pirštines. Pats laikas susitaikyti su realybe ir lengvus vasariškus šalius nustumti į giliausią spintos kampą.

Varvanti nosis prie stilingo įvaizdžio nedera, tad baigusi gurkšnoti trečią puodelį arbatos traukiu į Saulės miestą. Kaip ir visada, turiu savo parduotuves favorites, kuriose visais metų laikais ieškau ir randu geriausių, įdomiausių ir labiausiai tinkančių garderobo detalių. Ir šį kartą jos manęs nenuvylė. Viską, kas geriausia ir įamžinta nuotraukose, radau (ir jūs galite rasti) House, New Yorker, Reserved, Centro,  Cropp Town parduotuvėse. 

22

Kokios vyraujančios šio šaltojo sezono tendencijos? Galiu teigti, jog koloritas šiemet itin margas, tad kiekvienas galės pasirinkti širdžiai mieliausią spalvą. Pagrindinė taisyklė – derinti tai, kas, rodos, nesuderinama. Užmirškime tuos laikus, kai prie raudonos kepurės privalomai turėjo būti tokio pat atspalvio raudonas šalikas ir pirštinės. Užmirškite šį praėjusio amžiaus kanoną ir žvelkite į priekį. Pasaulis be galo įvairus. Tai turi atsispindėti ir aprangoje.

11

Megztos kepurės – pats praktiškiausias galvos apdangalas, kuris tinka visoms be išimties. Svarbiausia tik pasirinkti tinkamiausią formą. Tokia kepurė puikiai derės tiek prie pūkinių striukių, tiek prie elegantiško paltuko ar net kailinių. Lakoniško stiliaus gerbėjoms patiks paprastos megztos kepurės – vadinamosios beanie tipo kepuraitės su apdribusia viršugalvio dalimi. Tokias kepures 2014 metų žiemai siūlo daugelis mados prekės ženklų. Kepurių pasirinkimas ypač gausus, tad išsirinkus keletą galvos apdangalų užteks vieno šaliko ar movos.

Visa tai derindama prie vis kito drabužių ansamblio kaskart atrodysite skirtingai, o svarbiausia – bus šilta ir negąsdins aplink tykantys virusai. Rinkitės pagal savo nuotaiką, stilių ir mėgstamas spalvas. Nebijokite nei skambiomis frazėmis dekoruotų kepurių, nei švelnia ornamentika puoštų galvos apdangalų. Pakutiniams lapams krentant ant šlapios žemės tikrai norėsis kažko šviesaus, minkšto ir linksmo. 

sm as

Dauguma aukštosios mados (haute couture) dizainerių naujausiose savo kolekcijose vadovaujasi gamtos tausojimo idėjomis, rinkdamiesi dirbtinę odą, vilną bei kailius (taip taip, viename drabužyje galite drąsiai maišyti visus šiuos tris elementus). Taip pat akivaizdus polinkis į natūralių spalvų paletę – rusvi, savanos, tamsūs pilki tonai ir gyvūnų kailių motyvai vyrauja ir megztose kepurėse. Tigro raštai karaliauja ir mūsų parduotuvėse. Dirbtinio kailio pirštinės, megztiniai, apsiaustai. Šalikai ir movos. Visur prabėgo tigras. Tie, kurie puoštis tigro raštais nesiryžta, gali pasirinti subtilesnį variantą, pavyzdžiui zebro dryžius ar žaismingas tokio rašto detales. Apskritai kailis – tikras šio šaltojo sezono favoritas. Jis ne tik sušildys šaltą dieną, bet ir suteiks jūsų stiliui prabangos bei elegancijos – tiek mažas jo akcentas, pavyzdžiui, pirštinės, tiek rafinuota kailinė kepurė ar liemenė.

sm as2

Atskirą dėmesį reikia skirti tam, kas saugo mūsų kaklus – šalikams ir šiais metais ypač populiarioms movoms. Jų pasirinkimas platus. Nuo pastelinių spalvų, minkšto mezgimo, purių ir lengvai priglundančių iki margaspalvių, raštuotų. Kiek chaotiškas ir indėnų ornamentus primenantis dekoras tikrai neliks nepastebėtas. Be to, su mova atrodysite ypač stilingai. Ji derės ne tik prie šiltos striukės ar paltuko, bet ir prie megztuko, suknelės, puikiai tiks kaip stiliaus detalė ir akcentas. 

o

Išsirinkusi bent keletą tinkamų galvos ir kaklo apdangalų pasukau į pirštinių erdvę. Čia belieka išsirinkti tokias, kurios savo raštais ar viena iš spalvų derės ir įdomiai sužais su kepure arba šaliku! Galiausiai telieka nuspręsti – kumštinės ar pirštuotos? Ir nereikia prunkšti, jog kumštinės pirštinės yra skirtos tik vaikams ir didžiausiems žiemos speigams. Jos sirtos visiems, kas yra pasiruošęs joms. Tad pirmyn!

sm as1

Apibendrindama galiu patarti tik tiek: nesekite mano pėdomis. Pasirūpinkite savo šiluma, kol dar neperšalote. Juk taip smagu gerti kavą iš jaukaus Presto puodelio, žiūrėti, kaip ežero paviršiuje plaukioja raudoni lapai ir kaip vandenyje atsispindi tavo naujos dryžuotos kepurės bumbulas.

ooo

Beje, ar kada ragavote gilių kavos? Dabar tam pats metas.

Su meile

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: