Švenčių dvasia ant vaišių stalo

Mielieji ir mielosios, ar tik pas mane šventės atkeliavo kaip visada – netikėtaismiley? Rodos, ką tik vijom šalin lapkričio darganas, o jau ir Didžiosios metų šventės čia. Nežinau kaip Jūs, bet aš norėčiau turėti bent porą savo kopijų, nes nespėju gyventi: dovanų paieška, namų valymas, šveitimas, galvos skausmas, ką rengtis ir, aišku, šventinis meniu. Dažnas Kūčias ir Kalėdas švęs šeimoje ar pas gimines, kur stalai turbūt lūš nuo silkių pataluose, tačiau dar nemažai šventinių vakarienių ir vakarėlių, susitikimų ir pasisėdėjimų laukia mieste, tad kuo pavaišinti, nustebinti ir neapkrauti svečių skrandžių? Nejau vaišinsime nuo Kalėdų apdžiūvusia višta?

Šių metų mano vaišių stalo šūkis – gražu akims ir lengva pilvuismiley. Sunkaus maisto prisiragausime pas močiutę ir tetulytę, tad vaišindami savo draugus, pasistenkime sužavėti juos lengvais, bet itin šventiškais užkandžiais. Vienas mano atradimų, ką tikrai bandysiu ir kursiu ne vieną kartą – daržovių namelis, kuris montuojamas visiškai pagal Jūsų fantaziją. Itin lengva statyti morkų sienas, kurios imituos rąstinį namelį. Detalėms lipdyti ir sujungti naudokite minkštą sūrį. Idėja pakankamai nesudėtingai įgyvendinama, tačiau efektas ant stalo – garantuotas.

v1

Jeigu nepasitikite savo jėgomis, o imbierinio ar daržovių namelio nesate statę ir bijote patirti fiasko, štai Jums idėja, kurią galėsite įgyvendinti net su vaikais. Pagaminkite eglutę ant stalo, kuri taps ne tik pagrindine dekoracija, bet ir fotografavimo objektu. Taip, ir vėl daržovėssmiley. Išsirinkite didelę lėkštę ar padėklą. Tada keliaukite į Saulės miesto Rimi,  kur visada rasite gausybę daržovių ir vaisių. O jau namie čiupkite fantaziją už ragų ir pirmyn! Pjaustykite daržoves juostelėmis, kubeliais, naudokite sausainių formeles, ir iš agurkų, paprikų ar kitų daržovių išspauskite žvaigždutes ar kitas figūrėles, kurios suteiks šventiškumo ir bus eglutės papuošimai. Kad maistas nebūtų prėskas, šalia patiekite padažą (pavyzdžiui: jogurtinė grietinė, pasukos, česnakai, druskytė, pipiriukai ir prieskoniai).

v2

Jeigu pašonėje koks misteris, kuris į daržoves žiūri pakankamai kreivai, pagaminkite eglutę iš įvairiausių sūrių! (Šią idėją tikrai naudosiu Naujųjų sutikimuismiley). Dar vienas šventinis atributas – vainikas, kurį taip pat puikiai galite padaryti gastronominiusmiley. Pagrindui naudokite bazilikus arba rozmarinų šakeles, formuokite jas ratu, o ant viršaus dėkite alyvuoges, saulėje džiovintus pomidorus, riešutus, Parmos kumpio juosteles. Nenugalima trijulė – bazilikas, pomidoras ir mocarela – taip pat gali tapti puikiu spalvingu ir itin skaniu stalo akcentu.

v3

Pats laikas pereiti prie kažko saldaus. Ir čia vadovaujuosi taisykle – lengva ir gaivu. Tad pagrindas – vaisiai. Iš jų taip pat gaminkite gražius ir linksmus užkandžius. Svarbi sąlyga – viskas turi būti patogu paimti ir skanauti. Gaminkite linksmus veidukus, puoškite keksiukus – užteks paprasto cukraus ir šokolado. Cukrus suteiks šerkšno įspūdį, o šokoladu galėsite nupiešti veidukus.

v4

v5

Iš vaisių galite pagaminti ir įspūdingą trimatę eglutę. Pagrindui naudokite morką, į ją įsmeikite daug dantų krapštukų, o ant pastarųjų užmaukite vaisių gabalėlius, galite apibarstyti cukraus pudra ar cukrumi. Pateikiu keletą paveikslėlių „pasigaudyti mintims“, kurie, manau, kiekvienai suteiks impulso fantazuoti, kurti stilingą ir sveiką vaišių stalą. Svarbiausia – tai neužtrunka galybę laiko, nereikia valandų valandas stovėti prie orkaitės ar pusę dienos plauti indus. Be to, kurti tokius gražius užkandžius gali padėti ir svečiai. Tad sveikų ir energingų vakarėlių!

v6

v7

 

Visus – su artėjančiomis! Jaukumo, ramybės ir šypsenos! Mylėkite save ir gyvenimą.

Kalėdinė dvasia – tai Jūs patys.

Su meile Rasa

 

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: