Sveiki rudens ritualai

Nors šiemet ilgai džiaugėmės gražiu, ramiu ir sausu rudeniu, tačiau rudeninis liūdesys (gal net depresija?) tamsiuoju metų laiku užklumpa kone kiekvieną. Dar susilpnėjęs imunitetas ir vis kimbančios ligos… Štai keletas mano išbandytų, kiekvienam prieinamų priemonių nuo šaltojo sezono negandų.

Visi žinome, kad sveiki ir švieži produktai stiprina imunitetą. Priminsiu (juk puikiai žinote ir be manęssmiley), kad yra keli pripažinti lyderiai šioje srityje: česnakas, imbieras, medus, citrina ir kefyras. (Ar girdėjote, jog česnakas išgelbėjo Europą nuo maro epidemijos? O imbieru senovės Kinijoje gydė žaizdas kariams?). Šiandien arbata su imbieru padeda kovoti su infekcijomis ir stimuliuoja organizmo kovą su virusais. Į tokią arbatą galima dėti medaus ar citrinos. Kiekvienas mano rytas prasideda citrinos skiltele, kuri ne tik pažadina apsnūdusį organizmą, bet ir padeda man gauti natūralaus vitamino C. Medus – irgi vaistas, žinomas nuo senų laikų, o man dar – ypatinga gyvenimo dalis. Nuo kūdikystės mane supo bitės (senelis bitininkas), tad medų naudoju beveik visur: kiekvieną vakarą geriu mamos augintų žolelių arbatą, kurią saldinu medumi, o turėdama laiko pasilepinti ilgu vonios ritualu, pasidarau kūno ir veido šveitimą medumi (rezultatas – švelni, skaisti ir sveika odasmiley). O štai kefyras dėl gerųjų bakterijų rekomenduojamas gydant nusilpusius vaikus ir visus, kurie serga skrandžio, virškinimo  ligomis. Kefyras – tai ir kalcis, ir vitaminas D, kurie stiprina kaulus, gerina kraujotaką ir kovoja su virusais. Kartą per mėnesį (kokią ramesnę dieną nuo darbų) geriu vien kefyrą – po tokios valymo dienos, rodos, ir akys prašviesėjasmiley.

ritualai 1

Imunitetą stiprina ne tik medus ir citrina, bet ir riešutai. Jie turi daug vitamino E, pasižyminčio antioksidacinėmis savybėmis, saugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, stabdo senėjimo procesus (moterys!). Aš, pavyzdžiui, darbe stengiuosi visada turėti saujelę riešutų. Kai užpuola alkis, keletas migdolų apramina ir suteikia jėgų. Mano naujausias rudens ritualas: užmerkiu vandenyje ir per naktį palaikau migdolus, ryte perplaunu ir vualia – sveikas užkandis! Daiginti migdolai, pasak sveikuolių, daug geriau pasisavinami ir lengviau virškinami nei kieti (saugom dantukussmiley). Mėgstu kokybiškus produktus, tad Saulės mieste užsuku į Gėrybių ragą. Čia visada randu šviežių riešutų, džiovintų vaisių ir sėklų. Kaip tik ten „susipažinau“ su šviežiomis datulėmis, kurios mane gelbsti, kai užpuola saldumynų noras. Ramia sąžine smaguriauju bet kuriuo paros metusmiley.

ritualai2

ritualai3

Mano virtuvėje visada rasite moliūgų, sezamo sėklų, anakardžių riešutų, šviežių datulių, populiarėjučių ir mano jau pamėgtų Chia sėklų bei Goji uogų. Kiekvieną vakarą suvalgau po 7 – 10 šių uogų ir pajutau, kad nuotaika subjursta daug rečiausmiley. Apie visus jų privalumus ir naudą Jums visada papasakos malonios Gėrybių rago pardavėjos.

ritualai4

ritualai5

Dar vienas mano įprotis, tapęs ritualu – žaliųjų kokteilių gamyba. Tereikia fantazijos, kokteilių plaktuvo, šviežių vaisių, daržovių – ir štai Jums dienos vitaminų dozėsmiley. Rudenį šį sąrašą papildau šaltalankiais, moliūgais bei špinatais (jų naudą žino net vaikaismiley). Mano mėgstamiausio kokteilio receptas (gal patiks ir Jums?): bananas, avokadas, sauja špinatų, kelios šviežios datulės ir, žinoma, Chia sėklos. Nepamirštame vandens, viską suplakame ir – į sveikatąsmiley!

ritualai6

ritualai9

O kaipgi sveikas kūnas be sveikos sielos? Labai mėgstu žvakes. Jų liepsna ramina, šildo, o namams suteikia jaukumo. Tad jei turiu jėgų prie vakarinio žolelių arbatos puodelio paskaityti knygą, visada užsidegu bent keletą žvakių. Jeigu rūpesčiai visiškai užvaldo mintis – įsilašinu keletą lašų eterinio mėtų ir apelsinų aliejaus. Namai kaip mat pakvimpa ir, rodos, viskas aplink nurimsta… O kiekvieną kartą laukdama svečių, namus “puošiu” smilkalais. Rytietiškas kvapas užburia ir ramina. Neabejoju, kad Saulės mieste matėte svaiginančiai kvepiančią ir paslaptingą RITUALS parduotuvę. Kaip tik ten užsuku, kai noriu kažkuo save palepinti (jei parduotuvėse kabantys rūbai tą dieną, kaip tyčia, visai nepatinka). Tuomet ieškau citrusinių kvapų žvakių ir namų aromatų – pasklidus tokiam kvapui atrodo, kad ir oras, ir mintys išsivalo nuo užplūdusio rudens slogučio. Nėra nieko maloniau, kaip gerti kūną šildančią imbiero arbatą ir kvėpuoti gaiviu ir paslaptimis kvepiančiu namų oru. Juk kartais gydo ir namų sienos. Jei jos pripildytos jausmo…

ritualai 7

ritualai8

 

Tavo kūnas. Tavo siela. Tavo ritualai.

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: