SVARAINIŲ KVAPAS, KLEVO LAPAI IR ŠILUMA SIELOJE (Idėjos namams)

Įsibėgėjęs ruduo priverčia susitaikyti su vis trumpėjančiais saulės spindulių švystelėjimais pro auksinius klevų lapus. O vakarai kažkaip vis tamsėja ir ilgėja. Kas bus žiemą?.. Kad artėja šaltasis periodas, galutinai suvokiau prieš porą dienų, vaikštinėdama paežere. Manote, iš to, kad pamačiau daugiau lapų ant žemės nei ant medžių? Ne… Ogi todėl, kad grįžau mėlyna nosimi! Kando! Jau kando šaltukas, visai nepaklausęs, ar aš to noriu. Tad grįžus pirmu taikymu šoviau į virtuvę ir pasidariau vieną iš blogerės Kristinos pasiūlytų arbatų (jei šiuo metu užsimanėte ir jūs – skaitykite įrašą apie arbatas, išsirinkite ir pasigaminkite savo mėgstamiausią). Skanumėlis! Su avietėmis. Mmm… Atgaiva sušalusiam kūnui. Pastaruoju metu stengiuosi įvairiais būdais kelti sau nuotaiką, kad slogios mintys nė neužklystų į mano pusę. Ir toks menkutis ritualas, kaip arbatos ruošimas ir gėrimas – vienas iš savotiškos meditacijos, atsipalaidavimo būdų. Kitas – puošti savo namus ir stengtis, kad aplinka būtų kuo jaukesnė, mielesnė ir šiltesnė, kad rudens grožius galėčiau matyti ir tamsiais vakarais namuose. Išvis, kai kažką kuriu – aplinkinis pasaulis nebeegzistuoja. Ir visai nesvarbu: ar mielą dekoraciją, ar sudėtingą rankinę, kelintadienis, koks paros laikas ir kas vyksta už durų. Esu tik aš ir ta paslaptinga kūryba. Nuostabu tai, kad niekada nežinai, koks bus galutinis rezultatas. Ir tam visai nereikia turėti meninio išsilavinimo ar kokios „gyslelės“. Kurti gali visi. Tereikia… atsipalaiduoti, užmiršti taisykles, kanonus ir žodį „nesugebu“. Taigi, pabandom?

Pasidalinsiu keliomis idėjomis, kurios virto kūnu ir gyvena mano namuose. Tikiuosi, greitu metu savomis rankomis sukurtas gaminys sušildys ir jūsų sielą.

sm pasidaryk pats5

Šiems darbeliams reikės tik to, ko rastumėme kiekvieno namuose. Ekologiška idėja – naudoti ir pirkti kuo mažiau mums nereikalingų dalykų – puikiai tinka visoms šioms dekoracijoms. Taigi, rudeninei žvakidei tereikia stiklainio, PVA klijų, kuriuos grįždama pasičiupau PC Saulės miesto „Rimi“ parduotuvėje, ir džiuto virvės. Eidama iš parduotuvės prisirinkau įvairiaspalvių lapų, prie namų radau svarainio krūmą, štai ir viskas. Stiklainį teptuko pagalba tepame klijais, dėliojame ant jo lapus ir vėl padengiame PVA klijais. Per kelias valandas stiklainis vėl pasidaro skaidrus, lapų spalva tampa intensyvesnė. Džiuto virve apsukame stiklainio viršų, prisukame norimų šakelių su uogomis. Įstatome vidun žvakutę. Palaukiame, kol už lango pasirodo sutema, išjungiame šviesą ir grožimės šiluma rudeniniame vitraže.

sm pasidaryk pats1

Savaitgalį aplankiau tėvus ir prisiskyniau rudeninių gėlių. O kad puokštė būtų dar gyvesnė ir taptų pagrindiniu kambario akcentu, vazą pripildžiau kaštonais, kankorėžiais, svarainiais ir šermukšniais. Į didesnės vazos vidų įstačiau mažesnę, ją pripildžiau vandeniu ir pamerkiau gėles. Viskas elementaru. Kai svarainiai pradeda skleisti savo aromatą, nejučia prisimenu vaikystę. Kada paskutinį kartą rinkote kaštonus ir juos lukštenote?

sm pasidaryk pats3

Kiek neįprastesnis darbelis – lėkštė, į kurią galėsite susidėti bet ką. Originali ir dekoratyvi smulkmena, kurioje puikiai atrodys ir vynuogių kekės, ir jūsų mėgstami gardumynai. Čia reikalingų dalykų sąrašas išvis trumputis. Balionas, tie patys PVA klijai ir lapai. Dėl pastarųjų stygiaus jaudintis neverta. Pirmosios šalnos numes dar spalvingesnių variantų. Eiga ta pati, kaip ir žvakidės iš stiklainio. Tepame klijus, dedame lapus ir kartojame tai keletą sluoksnių. Paliekame kelias dienas džiūti. Ir ateina diena, kai adatos pagalba padarome PUF! Ištraukiame baliono likučius, ir vualia!

sm pasidaryk pats

Ši stalo dekoracija, turbūt, pati mieliausia man pačiai. Eigos aprašinėti, manau, neverta. Improvizuokite! Vietoj obuolių naudokite mažus moliūgėlius, patisonus, kriaušes… Fantazija beribė. Padėkliukas gali būti metalinis, medinis, jei neturit jokio – tiesiog paimkite medinę pjaustymo lentelę. Viskas organiškai derės. Viskas iš mūsų – Lietuvos gamtos, kaimų, kiemų ir medžių.

sm pasidaryk pats2

Apačioje rasite paveiksliukų su užbaigtais aprašytais bandymais ir dar keletą variantų, kurie, tikiuosi, išplukdys Jus į plačius kūrybos ir fantazijos vandenis.

Bent kartais atsiribokime nuo civilizacijos… Retkarčiais palikime mašinas ir, kiek įmanoma, ilgiau pasivaikščiokime. Grįžkime iš darbo ne pro mašinų spūstis, o pro lapų jūrą. Nuo žemės pakelkime ne tik rastą litą, bet ir blizgantį kaštoną. Užverskime galvą ne tik į praūžiantį naikintuvą, bet ir į pulkus atsisveikinančių paukščių. Plačiai nusišypsokime ne tik bosui (todėl, kad jis bosas), bet ir nepažįstamam praeiviui. Ir dabar pat paskambinkime savo mamai, vyrui, sesei ar močiutei (ar bet kam, kam seniai tai sakei) ir pasakykime: „Myliu“. Kurkime grožį ne tik namuose, bet ir sielose.

Kada paskutinį sykį žaidei lapų krūvoje?

Su meile. Rasa.

sm pasidaryk pats7

sm pasidaryk pats8

sm pasidaryk pats11

 

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: