2008-10-07

Šiauliuose bus minima Pasaulinė organų donorystės diena

Šių metų spalio 11 dieną 11 valandą Šiauliuose, mados ir laisvalaikio centre SAULĖS MIESTAS, bus rengiama akcija pasaulinei organų donorystės dienai paminėti. Akcijos metu centro lankytojai turės galimybę gydytojo akivaizdoje užpildyti sutikimą organų donoro kortelei gauti, taip pat daugiau sužinoti apie organų donorystę ir transplantaciją. Renginio iniciatoriai – Šiaulių inkstų ligomis sergančiųjų draugija „Atgaja“ ir SAULĖS MIESTAS.

Pasak draugijos „Atgaja“ pirmininkės Danutės Račkauskienės, organų donorystės propagavimas – vienas svarbiausių organizacijos tikslų. „Kiekvienas galime išreikšti savo norą padėti kitam. Organų persodinimo operacijos mūsų organizacijos atstovaujamiems žmonėms – vienintelė galimybė gyventi kokybiškesnį gyvenimą ar tiesiog išgyventi. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 500 žmonių po organų persodinimo operacijų ir apie 1450 – dializuojamųjų (jų kraujas valomas dirbtinio inksto aparatu – dialize). Daugumai jų reikalinga transplantacija. Tačiau Lietuvoje inksto persodinimo operacijų atliekama labai mažai – apie 50–60 per metus, todėl tokiomis akcijomis tikimės pagerinti esamą situaciją, – kalbėjo Danutė Račkauskienė.

Pasak SAULĖS MIESTO direktoriaus Eligijaus Baristos, mados ir laisvalaikio centras yra vienas didžiausių žmonių traukos centrų Šiauliuose ir atviras įvairioms, o ypač socialinėms iniciatyvoms. „Transplantacija yra turbūt didžiausia dovana, kurią vienas žmogus gali padovanoti kitam. Labai svarbu, kad kuo didesnė dalis visuomenės suprastų tai ir pareikštų savo valią. SAULĖS MIESTAS aktyviai remia šią idėją ir kviečia visus susimąstyti šiuo klausimu, o apsisprendusius – atvykti ir tapti donoro kortelės savininku“, – sako Eligijus Barista.

Pasaulinė organų donorystės diena minima kasmet įvairiais renginiais visoje Lietuvoje.

SAULĖS MIESTAS aktyviai dalyvauja Šiaulių gyvenime. Centras jau yra parėmęs daugiau nei 17 įvairių socialinių-kultūrinių renginių. Sėkmingai vyksta ilgalaikė paramos akcija „Mūsų visų vaikai“- pinigai renkami jau tretiems Šiaulių regiono vaikų globos namams „Vaivorykštė“, priešrinkiminiu laikotarpiu Šiaulių kandidatai bendrauja su rinkėjais, o rugsėjo 19 d. nuo SAULĖS MIESTO stogo pirmą kartą Lietuvoje pakilo karšto oro balionas. Ateityje SAULĖS MIESTAS planuoja ir toliau prisidėti prie Šiaulių regiono gyvenimo bei pasiūlyti šiauliečiams naujų iniciatyvų.

Apie organų donorystę daugiau informacijos rasite adresu: http://www.donoras.lt/

* * *

Apie SAULĖS MIESTĄ
Mados ir laisvalaikio centras SAULĖS MIESTAS duris atvėrė 2007m. kovo 14d. 2007m. SAULĖS MIESTAS pasiekė 140mln. litų apyvartą. Centras priklauso didžiausiai Baltijos šalių nekilnojamo turto plėtros bendrovei „E.L.L. Real Estate“ (http://www.ell-realestate.com/lit. SAULĖS MIESTE dirba daugiau nei 800 darbuotojų.
Daugiau informacijos- http://www.saulesmiestas.lt/