Šiauliuose beveik dvigubai pagerintas „Daugiausia dviračių ant stogo“ rekordas

Jau antrą kartą Šiauliuose, ant prekybos centro SAULĖS MIESTAS stogo buvo siekiamas „Daugiausia dviračių ant stogo“ rekordas. 2011 metais čia buvo užfiksuotas 251 dviratininkas, o šiemet rekordas pagerintas beveik dvigubai. Nuo Šiaulių savivaldybės startavę ant stogo finišavo 445 dviratininkai.
 
Gegužės 24 dieną, 18 valandą, rekordo siekimo dalyviai susirinko rekordiniam startui prie Šiaulių miesto savivaldybės. Visi dviratininkai važiavo Šiaulių dviračių maratono trasą, viso 7,3 kilometrus. Trasa nusidriekė Vasario 16-osios, Trakų, Vilniaus, K. Kalinausko, Vilkaviškio, Ežero, Tilžės gatvėmis. O visi rekordo siekėjai finišavo ant prekybos centro „Saulės miesto“ stogo.
Kaip ir buvo skelbta, rekordo siekime galėjo dalyvauti bet kokio amžiaus dalyviai. Čia važiavo vos pradėję minti dviračių pedalus vaikai, patyrę senjorai ir gerai dviračių sportą išmanantys entuziastai. Ypač maloni staigmena, jog prie rekordo siekimo prisijungė kelialapį į Londono olimpiadą iškovojusi lengvaat­le­tė Re­mal­da Ker­gy­tė. Ant prekybos centro SAULĖS MIESTAS stogo užkilusi lengvaatletė juokavo, kad užsėdusi ant dviračio suprato, jog bėgti jai sekasi kur kas geriau nei minti pedalus.
 
Rekordo iniciatorius Svajūnas Ambrazas džiaugėsi, kad dviratininkai tampa lygiateisiais eismo dalyviais. Siekiant tolerancijos dviračiams keliuose, specialiai nebuvo uždarytas automobilių eismas trasoje. Dviratininkų saugumą užtikrino policijos pareigūnų ekipažai. Be to, šio rekordo siekimas kartu ir dviračių sezono atidarymo šventė bei proga įrodyti, kad daugiausiai dviračių yra būtent Šiauliuose.
„Labai džiaugiamės, kad pavyko pagerinti praeitų metų rekordą. Kaip ir tikėjomės, jis pagerintas beveik dvigubai. Tai didžiausias stimulas organizuoti projektą ir kitais metais. Gal pavyks trigubai daugiau dviračių sukviesti ant stogo?“, nuotaikingai kalbėjo prekybos centro SAULĖS MIESTAS vadovė Dina Bunce.
 
Visi užkilę ant prekybos centro SAULĖS MIESTAS stogo gavo kortelę su numeriu ir užrašu: „Aš pasiekiau rekordą“. Suskaičiavus korteles buvo aišku, kad ant prekybos centro stogo viso užvažiavo 445 dviratininkai. Susirinkusieji neskubėjo skirstytis, jų laukė loterija ir dovanos.