2010-02-19

Šiaulių „Aušros“ muziejus ir SAULĖS MIESTAS susivienijo bendram tikslui

„Aušros“ muziejus ir mados ir laisvalaikio centras SAULĖS MIESTAS siekdami abipusiai naudingo bendradarbiavimo, susivienijo bendram tikslui – visuomenės narių kultūrinių poreikių tenkinimui. Šių metų vasario 22 dieną mados ir laisvalaikio centre SAULĖS MIESTAS šiauliečiams ir miesto svečiams bus pristatoma „Aušros“ muziejaus paroda „Šiaulių katedra“. Tai pirmasis reiškinys Šiauliuose, kuomet muziejaus eksponatų kopijos šiauliečiams pristatomos tokiose neįprastose erdvėse.

 

Pasak „Aušros“ muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Deimantės Kondrotaitės, muziejus stengiasi patenkinti tiek istorinių žinių, tiek ir estetinius lankytojų poreikius. „Šiandieninis lankytojas nori ne tik pamatyti, sužinoti, pajusti istorinio laikotarpio atmosferą, bet ir būti nustebintas, papramogauti. Nors šiauliečiai ir miesto svečiai noriai lankosi muziejuje, džiugu, kad ir netradicinės bei gausiai lankomos centro erdvės suteiks galimybes pritraukti naują auditoriją, kuri galbūt nė karto nėra buvusi muziejuje,“ – pažymėjo Deimantė Kondrotaitė.

SAULĖS MIESTO lankytojai galės aplankyti „Aušros“ muziejuje saugomų fotografijų kopijų parodą „Šiaulių katedra“, kuri atspindi bažnyčios raidą įvairiais laikotarpiais. Parodoje bus pristatomos fotografijos, kuriose matyti buvęs interjeras, vidaus įranga, bažnyčios statytojų portretai, 1944–1956 m. vykęs bažnyčios atstatymas. Parodos pagrindą sudaro fotografo, buvusio muziejaus darbuotojo Stasio Ivanausko (1917–2006) fotografijos. Taip pat eksponuojamos dvi dizainerio, dailininko, kultūros istoriko Viliaus Purono sukurtų Šiaulių katedros su turgaus aikšte piešinių skaitmeninės versijos ant drobės.

Iki šiol mados ir laisvalaikio centre šiauliečiai galėjo išvysti tarptautinę mados fotografijos parodą „Madamorfozės 2009“. Taip pat savo darbus jau yra pristatę įvairių sričių Šiaulių miesto menininkai: Vita Žabarauskaitė, Ramūnas Snarskis, Dalia Ulčinaitė-Sutkuvienė, Modestas Navickas. Ateityje SAULĖS MIESTAS planuoja pristatyti šiauliečiams dar ne vieną įdomų ir originalų meno projektą.

* * *

Apie SAULĖS MIESTĄ
Mados ir laisvalaikio centras SAULĖS MIESTAS duris atvėrė 2007 m. Kovo 14 d. 2009 m. SAULĖS MIESTAS pasiekė 107 mln. litų apyvartą.Centras priklauso didžiausiai Baltijos šalių nekilnojamo turto plėtros bendrovei „E.L.L. Real Estate“ (www.ell-realestate.com/lit).

SAULĖS MIESTAS aktyviai dalyvauja Šiaulių gyvenime. Centras jau yra parėmęs ir inicijavęs daugiau nei 36 įvairius socialinius-kultūrinius renginius. Ateityje SAULĖS MIESTAS planuoja ir toliau prisidėti prie Šiaulių regiono gyvenimo bei pasiūlyti šiauliečiams naujų iniciatyvų.
Daugiau informacijos- http://www.saulesmiestas.lt/

Apie „Aušros“ muziejų
Šiaulių „Aušros“ muziejus – vienas iš didžiausių muziejų Lietuvoje, svarbi Šiaurės Lietuvos kultūros institucija – išsiskiria ne tik rinkinių ir ekspozicijų įvairove, turtinga istorija, edukacine veikla, bet ir dalyvauja įvairiuose kultūros procesuose – nuo masinių švenčių ir renginių organizavimo iki paskaitų, konferencijų, leidybinės veiklos, šiuolaikinių menininkų parodų rengimo ir pan.

Jau kovo mėnesį pasirodys didelės apimties muziejaus leidinys „Šiaulių katedra“, kuriame išsamiai bus pristatyta bažnyčios istorija, publikuojama gausi ikonografija. Leidinys puikiai reprezentuos Šiaulius ir taps vertinga dovana ne tik šiauliečiams, bet ir miesto svečiams.
Daugiau informacijos – http://www.ausrosmuziejus.lt/