Šią žiemą knygas skaito visi

Sausio mėnuo kūlversčiais ritasi į pabaigą, kambaryje vis dar randu kur pasislėpusį eglutės spyglį, vakarai pasidarė ilgi ir niūrūs. Didžiausia nuostaba ir džiaugsmas – tai antra diena, kai Šiaulius užklojo sniegas. Pagaliau. Net akyse pasidarė šviesiau. Gal pagaliau galėsime vakarus ir savaitgalius leisti gamtoje, ir naujus žieminius batus bei striukę pagaliau supažindinsim su ponu sniegu. Na, kad ir kaip bebūtų, šiandien priminsiu jums vieną faktą, kuris kasdieninėje rutinoje po truputį tolsta nuo mūsų visų. Tai yra, turbūt, kone kiekvieno be išimties pažadas Naujų metų naktį. Tai sau pasižadėjau ir aš. Skaityti daugiau knygų. Keliaujant apsipirkti, neaplenkti ir knygyno, ir, aišku, domėtis įvairiais dalykais būtent knygų pagalba. Juk visai nesulyginamas jausmas jaukiai įsirangyti į minkštutėlį apklotą, gurkšnoti arbatą ir skaityti įdomią knygą. Ir visai nesvarbu, kokio žanro ar paskirties ji būtų.

Kadangi visas Saulės mieste esančias rūbų ir avalynės parduotuves išvaikščiojau kiaurai išilgai, šį kartą nusprendžiau apsilankyti pirmame aukšte esančiame knygyne „Vaga“. Mane šiltai pasitiko vedėja Violeta, kuri mielai sutiko papasakoti, ką skaito šiauliečiai, ir kokios knygos yra perkamiausios šiuo metu. Iš tikro likau nustebinta, jog miestiečiai neaplenkia knygyno ir skaito daug įvairiausio žanro knygų. Šaunuoliai. Mėgstamiausi moterų žanrai, tai, aišku, įvairūs meilės romanai, detektyvai, sveikos gyvensenos ir psichologinės knygos. Tačiau nuo dailiosios lyties atstovių neatsilieka ir vyrai (šioje vietoje visos mano simpatijos jiems). Vedėjos žodžiais – itin dažnai knygynuose lankosi ir jie. Jų skaitomi žanrai kiek kitokie, tai istorinės, biografinės knygos. Negaliu nepaminėti rašytojo, kuris, pasak Violetos, ypač patinka vyrams. Tai japonų rašytojas Haruki Murakami. Jo knygų siužetas visada intriguojantis, net jei ypatingo veiksmo ir nevyksta. H. Murakami stilių kritikai apibūdina tokiais žodžiais: okultinis detektyvas, psichodelinis trileris, anarchoreliginė fantastika ir panašiais, gana makabriškais terminais. Jums belieka įvertinti patiems.

PhotoGrid_1421902071044

Nenutolstant nuo vyriškos giminės ir aktualijų, tikriausiai stipriosios lyties atstovus sudomins ir ką tik iš Dakaro lenktynių grįžusio Benedikto Vanago fotoalbumas – knyga, kurioje pateikiamos įspūdingos akimirkos iš 2014 Dakaro ralio maratono. „Kiekvienam savas Dakaras. Visi gyvenime susiduriame su didesniais ar mažesniais iššūkiais“ – Benediktas Vanagas.

PhotoGrid_1421901354339

Tarp kitko, labai džiaugiuosi, jog knygų lentynas po truputį vis labiau užpildo lietuvių autorių darbai, o dar labiau džiugina faktas, kad jie pukiai konkuruoja, o kartais ir nukonkuruoja užsienio rašytojų knygas. Vienas iš tokių pavyzdžių – istoriniai Kristinos Sabaliauskaitės romanai – „Silva Rerum“. 

PhotoGrid_1421910822732

„Egzistuoja tik dvi tiesos: viena Algimanto Čekuolio, kita neteisinga“. „Tik Dievas ir Čekuolis žino, kas bus rytoj“. Tokie ir panašūs juokeliai apie visiems puikiai žinomą keliautoją, rašytoją, žurnalistą Algimantą Čekuolį sklando jau seniai. Tai tik parodo, jog šis žmogus yra išskirtinis, ir juo domisi visa Lietuva. Jei nusibosta monotonija ar užknisa rutina, čiupkit Čekuolio knygas. Jose ne tik, kaip visiems įprasta, žinios apie tarptautinius įvykius ir politinę pasaulio situaciją. Jose ir patys įdomiausi faktai apie kasdienius dalykus. Knygyne „Vaga“ jau pasirodė naujausia jo knyga – „Iš ko šaiposi pasaulis“. 

PhotoGrid_1421904545550

Spėju, ne vienas iš jūsų tvirtai nusprendėte šiais metais kažko išmokti. Juk, kaip sakoma, mokytis niekada ne vėlu. Dažniausias moterų noras – išmokti megzti (juk taip miela jausti savo rankomis megztą šaliką, kuris šildo kaklą žvarbią žiemą), siuvinėti, kurti papuošalus ar piešti. Juk taip norisi pabėgti nuo krūvos lapų ir dokumentų, nuo kompiuterio ir nesibaigiančių darbų. Knygyne radau puikių knygų, kurios padės jums, mielosios, pabėgti nuo kasdienybės ir užsiimti nauja, kūrybine veikla. Gal tai taps neatsiejama gyvenimo dalimi ir hobiu, kuris džiugins ne tik jus, bet ir artimuosius? Telieka išsirinki, kuri veikla arčiau širdies.

PhotoGrid_1421903176618

Ką daryti, jei nesinori vakarus praleisti palinkus prie mezginių ir schemų? Mieliau leistumėte vakarus „sukdami“ galvą, o gal norite pasivaržyti, jūs ar Misteris X žino daugiau? Tokiu atveju geriausiai tiks knygos, kurios dar vadinamos „protų mankšta“. Belieka išsirinkti knygą ir begeriant gaivią žolelių arbtatą  bandyti atsakyti į suktus klausimus, pateiktus knygose. Gal sugalvokite užduotį tam, kuris praloš? Pavyzdžiui, romantiška staigmena savo mylimajai (-ajam)? smiley

PhotoGrid_1421910916574

Jei jau prakalbome apie mankštą, tai negaliu nepaminėti vienos populiariausių knygų šiuo metu. Andrius Pauliukevičius „Tobulas kūnas“. Knyga, kurios po naujų metų ieškojo kone kas antras šiaulietis. Hm… gal čia vėl kalti pažadai? smiley Vienaip ar kitaip, tai tik vienas pavyzdžių apie sveiką mitybą ir treniruotes, siekiant turėti sveikesnį kūną. Susidomėję knygyne ras daug literatūros, kuri padės motyvuoti save. Jei noro intensyviai sportuoti ir „graužti“ morkas neturite, galite išmokti pažinti save knygoje „Refleksologija“ ar išmokti prisilietimo meno ir gydymo išsamiame vadove „Masažas“.

PhotoGrid_1421904737724

Negaliu nepaminėti knygos, kuri ypač sudomino mane. Pamenate įrašą apie grožio kaukes namuose? Ši knyga apie kosmetiką, kurią kiekviena iš mūsų gali pasigaminti savo virtuvėje. Natūralios kosmetikos gamintojos „Uoga uoga“ išleido vadovėlį, tarsi bibliją visoms, kurioms rūpi sveikas grožis ir tai, ką tepame ant savo veido. Paprasti ingredientai, kuriuos galime rasti parduotuvėse ar močiutės darželyje, šiek tiek meilės ir, vualia! (Turbūt ilgai neatsilaikysiu ir greit vėl apsilankysiu Saulės miesto knygyne, jau su konkrečiu tikslu).

PhotoGrid_1421901726612

Na, o jei jums labiau patinka suktis virtuvėje ir gaminti ne kaukes, o skanumynus gomuriui – keletas lietuvių autorių knygų su puikiais lietuviškais (ir ne tik) receptais. Mane asmeniškai suintrigavo keliautojo Vytaro Radzevičiaus knyga „Pasaulio puodai“. Ten rasite ne tik receptus, bet ir trumpas, dažniausiai šmaikščias, istorijas iš įvairiausių pasaulio kampelių. 

PhotoGrid_1421906156609

Net jei nesugebėjau sudominti jūsų nė viena knyga ar žanru, ir tvirtinate, jog pirmenybę teikiate madai, stiliui ir makiažo tendencijoms, džiaugiuosi turėdama, kuo jus suvilioti. Knygyne radau daug knygų, kurios man asmeniškai iš karto „lipo prie rankos“. Tai knygos apie dizainą ir madą. Gal jus domina makiažas ir jo gudrybės bei niuansai, o gal norėtumėte daugiau sužinoti, iš kur atsirado juoda maža suknelė ar kokie drabužių siluetai buvo madingi prieš keletą amžių? O gal tiesiog norite sužinoti, kaip išspręsti kone kasdien kamuojančią problemą: „Visi vyrai kiaulės, ir nėra kuo apsirengti“? Čia skubu jus (ir save) nudžiuginti. Visai neseniai knygynus pasiekė Agnės Gilytės knyga „Spintologija“. Tai tarsi asmeninis jūsų patarėjas, kaip derinti drabužius, kaip pritaikyti būtent jūsų figūrai ir ko nederėtų dėvėti kartu. Kokios pagrindinės stiliaus klaidos daromos lietuvaičių garderobe. Ši knyga jau spėjo pajusti itin didelį susižavėjimą ir liaupses net ir garsiausių Lietuvos moterų tarpe.

PhotoGrid_1421905099049

PhotoGrid_1421902528218

Labai tikiuosi, jog sudominau kuria nors knyga ar bent suintrigavau jau šiandien apsilankyti Saulės mieste esančiame knygyne „Vaga“. Leiskite sau pajusti skaitymo malonumą ir tobulėjimo džiaugsmą. Juk šią žiemą knygas skaito visi!

Kada paskutinį kartą skaitei knygą?

Gal jau laikas pradėti?

Su meile 

Rasa.

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: