Savaitgalio vakarui: įdomiausi filmai apie madą

Jau įsibėgėjo šiltų pledų, kvapnios arbatos, jaukių šlepečių ir romantikos suteikiančių žvakių sezonas. Žiemos metu į visą jaukumo kompleksą puikiai įsilieja filmai. Bet nebūčiau Jūsų stiliaus draugė, jei kalbėčiau apie atsitiktiniussmiley. Pasiūlysiu stilingų, aktorių kostiumais žavinčių filmų, kurie vienaip ar kitaip sudrebino mados ( ir manosmiley) pasaulį.

1f

“Factory girl” („Fabriko mergina“) – kone stilingiausias mano matytas filmas, pasakojantis apie Edie Sedgwick gyvenimo pakilimus, nuopuolius bei artimus santykius su Andy Warhol. Edie Sedgwick (ją įkūnija virtuoziška vaidyba pribloškianti Sienna Miller) – šeštojo dešimtmečio stiliaus ikona, kurios mados palikimas gyvas iki šiol. Unikalus stiliaus pojūtis tuo metu pavertė ją maištaujančia avangardiste. Galbūt daugelis net nežinote, kas ji tokia, bet neabejoju, kad pasąmonėje yra įsirėžęs balintų plaukų, ryškiai juodų akių, angeliško veido, didelių kabančių auskarų ir dryžuoto triko derinys.

2f

“The notebook” (“Užrašų knygelė“)ne tik labai stilingas, bet ir priverčiantis nubraukti ašarą filmas (bent jau aš kiek kartų žiūrėjau, tiek ir verkiau, nors visas scenas jau žinau atmintinaismiley). Tai neįprasta ir jausminga istorija apie pasiaukojančią meilę. Jei dar nematėte, būtinai įsitraukite į privalomų pažiūrėti filmų sąrašą.

3f

„Confessions of a Shopaholic“ („Parduotuvių maniakės išpažintis“) – jei norite lengvo turinio romantiškos komedijos, kurios viena pagrindinių temų – suknelės, bateliai ir šilkiniai šalikėliai, tai šis filmas kaip tik Jums.  

4f

„Sex and the City“ („Seksas ir miestas“) – stilistas Pat Field sukūrė šį filmą lyg desertą moterų akims. Tiesą pasakius, aš pati jau nesuskaičiuoju, kiek kartų žiūrėjau ir šį serialą, ir abi filmo dalis, nes aktorių kostiumai – kerintys. Naujas požiūris į mados tendencijas skatina išsilaisvinti ir neįprastais drabužių bei aksesuarų deriniais praskaidrinti savo kasdienybę.

5f

"The devil wears Prada" („Ir velnias dėvi Prada“) tai šiuolaikiška pelenės istorija, kaip nuobodi ir pilka žurnalistė tampa mados žurnalo leidėjos asistente ir kardinaliai pakeičia savo išvaizdą bei požiūrį į mados pasaulį. Filme vaidina nuostabios aktorės (Meryl Streep, Anne Hathaway), gausu stilingų drabužių. Chaotiškame mados pasaulyje atsiranda vietos ir meilei. Todėl šis filmas – visoms moterimssmiley.

6f

„The Duchess“ („Hercogienė“) žiūrint šį filmą, pirmoji į galvą šovusi mintis – elegancija. Vėliau iš po šios kaukės išlenda visa XVIII a. Anglijos diduomenės jausmų puokštė: pavydas, gandai, geismas, sadizmas, šantažas, išdavystė, garbės troškimas, abejingumas. Filmas nuo pat pirmos minutės patraukia savo jausmų pliūpsniais, pasislėpusiais po stipriai užveržtais moterų korsetais, perukais ir santūriais vyrų drabužiais.

7f

„The Great Gatsby“ („Didysis Getsbis“) pompastiškas filmas, perteikiantis triukšmingą trečiojo dešimtmečio dvasią. Filmo pagrindinis herojus Džėjus Getsbis – paslaptingas turtuolis, gyvenantis siautulingą ir malonumų kupiną gyvenimą ir savo prabangioje viloje nuolat organizuojantis vakarėlius ryškiausioms to meto įžymybėms. Tik, deja, pinigai ir linksmybės neatneša nei laimės, nei meilės. Likau sužavėta aktorių profesionalumu, scenovaizdžiu, garso takeliu ir nuotaikomis. Kostiumai nuostabūs, kaip ir pagrindinį vaidmenį atliekantis Leonardo Di Caprio.

8f

„Coco before Chanel“ („Coco prieš Chanel“)drama, kviečianti susipažinti su, ko gero, garsiausia mados pasaulio moterimi Coco Chanel.  XX amžiaus pradžioje gimusios dizainerės minimalistinis elegantiškas stilius sukelia revoliuciją moteriško garderobo madoje ir išlaisvina jas iš varžančių drabužių, o pirmenybė teikiama vyriško sukirpimo rūbams. Jei domitės mada kaip aš, tiesiog privalote pamatyti šį filmą! (Žinoma aktorių rūbų dizainerė Catherine Leterrier gavo „Oskarą“ už šio filmo kostiumus).

9f

Kvapnūs spragėsiai, šiltas pokalbis su draugėmis ir gražiais drabužiais kerintis filmas – tiek nedaug tereikia, kad  šaltas žiemos vakaras taptų įsimintinas. O man po tokių filmų norisi atnaujinti savo spintą, tai gal susitiksime Saulės Miestesmiley? Iki!

 

Jūsų stiliaus draugė Ilona

 

 

Ilona

Ilona

Tinklaraščio rašytojos Ilona, Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: