2011-08-28

Savaitgalį prekybos centras SAULĖS MIESTAS pražydo šimtais rudens žiedų

Visą savaitgalį, prekybos centro SAULĖS MIESTAS antrame aukšte vyko ypatinga gėlių paroda, kurią pristatė geriausi Lietuvos selekcininkai. Gražiausius rudens gėlių žiedus demonstravo ne tik šiauliečiai, bet ir svečiai iš Kauno ir Panevėžio. Gėlių parodoje pirmą kartą prekybos centro lankytojai galėjo grožėtis šimtais kardelių, jurginų ir raganių žiedų. Selekcininkai ne tik parodė, bet ir papasakojo apie išskirtines gėlių veisles.

Parodoje dalyvavęs selekcininkas iš Kauno Antanas Markevičius pats yra išvedęs daugiau nei pusantro šimto kardelių veislių. Šiuo metu jis augina apie 400 kardelių ir apie 70 jurginų veislių, o parodos metu maloniai bendravo su visais susižavėjusiais ir klausimų turėjusiais lankytojais. Panevėžio rajono kolekcininkė Virginija Gasiūnaitė iš auginamų 600 jurginų veislių šiauliečiams atvežė parodyti apie 100 pražydusių žiedų. Šiaulietė Janina Vestartienė parodoje demonstravo ne tik raganių žiedus, kurių pati yra išvedusi daugiau nei dvidešimt, bet ir įvairias vynuoges, kuriomis galėjo pasivaišinti prekybos centro SAULĖS MIESTAS svečiai.

„Savaitgalį vykusioje gėlių parodoje buvo gausybė gėlių, kurios man labiausiai asocijuojasi su rugsėjo pirmąja, tai – kardeliai. Tikiuosi šiauliečiai pasinaudojo unikalia proga pamatyti lietuvių selekcininkų išvestas kardelių veisles, bei pasigrožėti jurginų ir raganių nuostabiais žiedais.“ – susižavėjusi paroda kalbėjo SAULĖS MIESTO generalinė direktorė Dina Buncė.

Iš tiesų, Lietuvos selekcininkų ryškiaspalvės ir subtilių atspalvių gėlės ne tik traukia lankytojų akį, bet ir ne mažiau stebina gražuolių vardais: „Gėlių valsas“, „Pelenų diena“, „Taikos balandis“, „Pupų dėdė“, „Lietuvaitė geltonkasė“, ir tai tik dalis Lietuvos selekcininkų išmonę demonstruojančių gėlių pavadinimų, kuriuos buvo galima išvysti gėlių parodoje, prekybos centre „Saulės miestas“.

Daugiau informacijos:
Šarūnė Širvinskaitė
Projektų vadovė
Tel.: +370 652 85 682
El. paštas: sarune.sirvinskaite@eurorscg-pr.lt