Saulės mieste – „Saulės žiedas“. Pamatyk ir paklausyk

Jau tampa tradicija, kad kiekvieną savo rašinį pradedu postringavimais apie orąsmiley. Juk tikram lietuviui tai – kasdieninė ir nesibaigianti diskusijų tema: tai per daug lyja, tai vėjas per stiprus ar saulė per kaitriai kepina. O štai šių dienų vasariška kaitra turbūt išmušė iš vėžių ne vieną, tupintį savo darbe tarp betoninių sienų. Tačiau net jei ir uraganai siautėtų ar lytų varlėmis (smiley), niekas nesutrukdys vykti šventei, kuri vainikuoja vasarą, atgaivina ištuštėjusį miestą, sutraukdama šimtus svečių. Tai – kas du metus vykstantis tarptautinis folkloro konkursas – festivalis „Saulės žiedas“. Turbūt kiekvienas bent akies kampučiu matėte mieste šurmuliuojančius spalvingiausiais tautiniais kostiumais pasipuošusius dalyvius. O gal kartu su jais ir šventinėje eisenoje dalyvavote?

Pav1

„Saulės žiedas“ – vienas iš nedaugelio tokio pobūdžio ir formato renginių visoje Rytų Europoje. Šią savaitę Šiaulių gatvėse ir aikštėse sutiksite rekordinį kiekį dalyvių iš dvylikos valstybių. Kai kurios šalys renginyje pasirodys pirmą kartą. Vien Lietuvos dalyvių skaičiuojama virš penkių šimtų, o kur dar Australijos, Ispanijos, Šri  Lankos ir kitų šalių atstovai?! Taigi, ši savaitė Šiauliuose išskirtinė, kai galime neieškoti pramogų kur už kelių šimtų kilometrų. Su gera kompanija ir nuotaika tiesiog keliaukite po miestą ir dalyvaukite renginiuose, koncertuose, masinėse šokių pamokose ir mugėse. O štai dalyviams tai ne tik puiki šventė, bet ir rimtas konkursas (kolektyvai varžosi 6 kategorijose, laimėtojus išrinks komisija).

Pav2

„Saulės žiedas“ tiesiog užvaldo visą miestą, neaplenkdamas ir Saulės miestosmileyFestivalio dalyviai kasdien šurmuliuos Saulės terasoje. Taigi, net šluodamos parduotuvių lentynas (juk vasaros išpardavimas tebevyksta!), galite sudalyvauti įvairių šalių kolektyvų koncertuose. O paganyti akis tikrai bus kur. Kai kurių šalių tautiniai kostiumai atrodo mažų mažiausiai ekstravagantiški. Neslėpsiu, kai kurie mane įkvėpė ir praplėtė akiratį. Juk minčių išskirtiniam stiliui galime pasisemti visursmiley.

Pav3

Pav4

Trečiadienį (liepos 8 d.) 17 val. skubėkite ant Saulės miesto stogo pasisemti Ispanijos ir Turkijos ansamblių energijos.

Ketvirtadienį (liepos 9 d.) 17 val. nepraleiskite Vengrijos ir Rusijos ansamblių koncerto. Juk visi žinome, kad šių šalių atstovai puikiai sugeba linksminti publiką.

Penktadienį (liepos 10 d.) 17 val. būtų nuodėmė praleisti galimybę iš arti pamatyti Australijos ir Kosta Rikos folklorą. Liksite maloniai nustebinti. Pažadusmiley.

Šeštadienį (liepos 10 d.) 11 val. koncertinių pasirodymų maratoną Saulės terasoje vainikuos Rumunijos ir Lenkijos folkloro kolektyvai.

Pav5

Tad jei praėjusią savaitę visi traukė į Palangą, šią savaitę visiems privalu likti ir atvykti į Šiaulius. Gerų įspūdžių, saulėtų dienų ir spalvingų vaizdų!

Susitiksime Saulės mieste – „Saulės žiede“!

Rasa

Pav6

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: