Ruošiamės naujam sezonui. Laikas susitvarkyti spintą!

Parduotuvėse išpardavimo prekės pamažu užleidžia vietą naujoms kolekcijoms. Man visada knieti pasmalsauti, kokie mados vėjai siaučia parduotuvėse, tačiau stengiuosi nepasiduoti pagundai prisipirkti karščiausių sezono naujienų. Visų pirma kruopščiai susitvarkau savo spintą, tuomet tiksliai žinau, kokie drabužiai, batai ar aksesuarai apsigyvens joje. Todėl šįkart kviečiu pasiraitoti rankoves, „čiupti jautį už ragų” ir atlikti spintos reviziją. Kartu juk smagiausmiley?

reviz1

Kadangi spintos tvarkymas atima daug laiko ir jėgų, tai nesiimkite to padaryti per vieną dieną (juk niekam nepatinka rūbais apversti namaismiley). Susiplanuokite, kada ir kiek laiko skirsite vienai ar kitai lentynai. Ir atminkite, tai turi teikti malonumą!

O dabar keletas konkrečių patarimų:

Visų pirma nusiteikite išmesti drabužius, batus, rankines ir aksesuarus, kurie yra susinešioję ir praradę pirminę išvaizdą.

Peržiūrėkite kiekvieną drabužį, matuokitės visus, dėl kurių bent truputį abejojate ir kritiškai įvertinkite save veidrodyje. Atidėkite į šalį netinkančius Jūsų figūrai, per didelius ar per mažus drabužius.

reviz2

Jei sunku pačiai įvertinti, darykite tai kartu su drauge! Galite pamėginti pasinaudoti šia žaisminga schemasmiley.

reviz3

Kai kuriuos drabužius pakoreguokite. Nebūtina jų atsisakyti, galima nunešti siuvėjai ir pataisyti pagal Jūsų figūrą.

Prieš nuspręsdama, ar verta investuoti į drabužio taisymą, atkreipkite dėmesį į jo audinio kokybę, modelio funkcionalumą bei universalumą ir pagalvokite, kaip dažnai jį dėvėsite.

reviz4

Nors mada grįžta, bet niekada nesikartoja visiškai identiškai, tad  iš močiutės skrynios ištraukti senamadiški drabužiai tegul lieka sentimentams (juk nenorite atrodyti pasiklydusi laikesmiley?).

reviz5

Atidėkite į šalį drabužius, kurių dėl kažkokių priežasčių nedėvėjote ilgiau nei metus. Galbūt vieni jų tiesiog neturi sau poros spintoje? Kitus galima atiduoti draugei ar labdarai. Išimtis – vakarines suknelės ar kitokie panašios kilmės drabužiai, nešiojami ypatingomis progomis.

Likusius gerus ir Jums tinkančius daiktus reikia išrūšiuoti pagal sezonus ir grąžinti į spintą.

reviz6

Tvarkydama savo spintą, stengiuosi kuo daugiau drabužių sukabinti (išskyrus megztinius, kurie linkę ištįsti) – taip geriau matau visą spintos turinį. Man patinka visus daiktus sudėlioti ne tik pagal sezoną, bet ir pagal rūšį: megztiniai – prie megztinių, džinsai  – prie džinsų ir t.t.

Įvertinkite, ar turite pakankamai bazinių drabužių tam, kad galėtumėte juos laisvai komplektuoti su madingais, įdomiais drabužiais.

reviz7

Pamėginkite iš turimų drabužių sukurti visiškai naujus, užbaigtus komplektus. Jei turite daiktų, kurie Jums tinka ir patinka, bet neradote su kuo juos suderinti (čia turbūt dar vienas spontaniškas pirkinyssmiley?), tai pamėginkite jiems porą surasti parduotuvėje.

reviz8

Aš irgi susikomplektavau porą derinių iš savo spintos turinio. Kadangi mano mintys jau sukasi apie pavasarį, tai ir komplektai bus tinkami būtent šiam sezonuismiley.

reviz9

Sudarykite pirkinių sąrašą pagal tai, ko tikrai Jums reikia! Čia iškart galvokite apie galimus komplektus, įkvėpimo semkitės žurnaluose, internete, televizijoje, o gal Jums patinka kokios įžymybės stilius?

reviz10

Ar žinojote, kad 80% laiko dėvime tik 20% savo spintos turinio? Sutvarkius spintą ir atsikračius nereikalingų daiktų, pasidarys ne tik lengviau kvėpuoti, bet ir pamatysite tuos drabužius, kurie iš tikrųjų verti dėmesio. Tuomet gal dėvėsime bent 50%smiley?

Rekomenduoju nepatingėti spintos reviziją atlikti keičiantis sezonui (t.y. 2 kartus per metus). Pasibaigus šaltajam sezonui, pūkines striukes, kailinius nuneškite į valyklą, o tada kartu su kitais sezonui neaktualiais drabužiais galėsite sudėti į dėžes ar tiesiog sukabinti kiek atokiau.  Patikėkite, jei vasarinės gėlėtos suknelės laikomos atskirai nuo sunkių švarkų ir megztinių, tai daug lengviau susigaudytismiley.

Ir paskutinis mano patarimas – kad padarytumėte tvarką spintoje, neužteks vien perskaityti mano rekomendacijas. Tiesiog imkite ir padarykite tai  – dėl savęs, dėl savo ramesnių rytų, kai bet kuris po ranka pakliuvęs drabužis Jums puikiai tiks ir sutaupys bent kelias brangias minutessmiley. Iki kito karto!

 

Jūsų stiliaus draugė Ilona

 

 

Ilona

Ilona

Tinklaraščio rašytojos Ilona, Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: