Rudeniu kvepiantiems vakarams

Esu Rasa, 26 metų mergina, šiaulietė, save laikanti menininke ne tik pagal profesiją, bet ir pagal gyvenimo būdą. Jau šešti metai, kai mano vasaros „parduotos“ vaikams. Stovykloje praleisti mėnesiai yra vieni įsimintiniausių mano gyvenime. O atsidūriau joje visai netikėtai, grupiokei, o dabar ir nuostabiai draugei (ačiū tau), pasiūlius pabandyti darbą su vaikais. Atsakomybė milžiniška! Juk tėvai palieka savo brangiausią turtą visiškai mūsų, vadovų, globai. Kadangi mano specialybė – „dailiokė“, tai nenuostabu, kad stovykloje vedu dailės užsiėmimus ir viską, kas susiję su menu ir kūryba.

rasa2

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiekvienas, bent kartą buvęs stovykloje, neleis sumeluoti, kad tas laikotarpis būna pats įsimintiniausias visos vasaros įvykis. Pradedant keliasdešimčia, ar keliais šimtais naujų veidų, baigiant gausybe įvairiausių užsiėmimų, būrelių ir renginių. Gero darbo įvertinimas – vaikų (neretai ir vadovų) ašaros ir klausimas: „ar kitais metais būsit vadove? Mes būtinai čia sugrįšim“. Jausmas neapsakomas.

asmeniuke su kolegomis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip sako gera mano draugė: „dėl pirmų kartų verta gyventi“. Saldus, kaip karamelė, vasaros romanas, tobulas savaitgalis kaime prie ežero, apsipirkinėjimai kiauras dienas, smėlis plaukuose pučiant ramiam vėjui, savaitė aktyvių pramogų su savo atžalomis, o gal poilsis nuo jų su knyga ir vėsinančiu kokteiliu rankose – visa tai yra vasara. Man, tau ir kiekvienam kitokia, bet kaskart laukiama ir trokštama. Tačiau būtų laikas grįžti į realybę…

Visi geri dalykai, kaip ir vasara, anksčiau, ar vėliau baigiasi. Ir atkeliauja kažkodėl dažniausiai nelaukiamas rugsėjis. Ir visai nesvarbu, ar tu padauža moksleivis, karts nuo karto nupučiantis voratinklius nuo kampe dar birželį numestos kuprinės, studentiškų vakarėlių, (o gal net paskaitų) pasiilgęs studentas, ar tvirtai savo gyvenimo tikslo siekiantis darboholikas.  Visiems rugsėjis asocijuojasi su su nauja pradžia, nauju gyvenimo etapu ir pokyčiais. Pradedant kardinaliu spintos perversmu (kurį neabejoju atliksiu netolimoje ateityje), baigiant vis anksčiau temstančiais vakarais. Ne veltui mintys nukrypo į rudeninius orų pokyčius. Tiems, kurie apdovanoti atžalomis, šaltojo sezono pradžia sukelia nemenką galvos skausmą ir klausimą: kuo užimti vaikus, kai oras lauke šaltas ir žvarbus, kad kompiuteris netaptų jų geriausiu draugu ir didžiausiu priešu? Kartais trūksta fantazijos, kartais noro. Net sėdint kambaryje, apsižvalgius galima sušukti: "Eureka!" Aplink tiek įkvėpimo šaltinių! Ne? Kada paskutinį kartą bulvė, ar morka buvo ne būsimo troškinio ingredientai, o piešimo įrankiai? Aha! Prigavau. Štai keli patarimai tėvams, siekiant „užvesti“ jų minčių ir fantazijų varikliuką.

Viskas sukasi ratu, dauguma žaidimų turbūt vaikystėje žaidė mano mama, ar senelė. Taigi, ar verta išradinėt dviratį iš naujo? Reikia tiesiog prisiminti, kas slepiasi giliuose minčių stalčiuose.

Pasirūpinkite dideliu, labai dideliu popieriaus lapu. Ištraukite iš spintelės keletą bulvių, morkų, obuolių, ir pradėkite kurti. Ir…nepamirškit pasikviesti atžalos. Perpjaukite daržoves per pusę, skersai, išilgai, įpjaukite griovelius ir nudažykite guašu. O tada pradėkite kurti povandeninį pasaulį su savo gamybos antspaudais. Žuvytės, jūros gyviai ir augmenija. Patikėkite – ribų nėra! Mintys savaime išsilaisvina ir tik spėk paskui jas! Įspūdingam jūros dugnui sukurti atsidarykite kruopų ir prieskonių spintelę. Karštų klijų pagalba tvirtinkite visa tai ant lapo. Likusį foną nudažykite mėlynai, (nors, jei vaikas norės, kad ir geltonai), palikite džiūti ir raskite vietą šedevrui pakabinti. Kelios valandos prabėgs tikrai linksmai. 

dirbtuves

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pasitaiko vakarų, kai norisi dainuoti: „Šiandien tikriausiai aš tingiu“. Tokiu atveju pakaks poros lapų ir rašiklių. Suskirsčius lapą penkiomis vertikaliomis linijomis  turbūt į galvą jau braunasi mintis, jog žaisime seną gerą žaidimą „Miestai“. Bent aš vaikystėje jį taip vadinau. Kas nepamena – kiekviename lapo skirsnyje surašoma: miestas, vardas, augalas, gyvūnas, būdvardis. Į knygos tekstą bedamas tušinukas ir, į kurią raidę pataikė, ta ir turi prasidėti visi žodžiai. Kas pirmas baigia, stabdo kitus ir skaičiuoja taškus. Lietingais vakarais stovykloje šis visiškai elementarus žaidimas puikiai stumia nuobodulį į šoną. Pabandykite! Ir įtraukite ne tik vaikus, taip žaisti mokės net močiutė.

Jei turite mergaičių, pinkite „indėniškas“ kaseles plaukuose. Reikia siuvinėjimo siūlų, žirklių ir trupučio kruopštumo. Paimam mažą sruogelę plaukų iš už ausies. Pririšam prie pat šaknų keletą siūlų ir kartu su plaukų sruoga supiname tvirtą kasą. Vėl prie šaknų pririšame 2 – 4 spalvų siūlus (jie turi būti tris kartus ilgesni už kasą) ir pradedame norima spalva tvirtai sukti aplink kasą, likusius siūlus paliekant apačioje. Viskas! Dabar tik fantazija. Keiskite spalvas sukdami vis kitu siūlu. Improvizuokit! Amžiaus cenzo čia nėra. Kasmet pati iš stovyklos grįžtu su tokiu „grožiu“ plaukuose.

kasytes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar vienas panašaus pobūdžio užsiėmimas, kuris „nurauna stogą“ visiems stovyklautojams ir, aišku, vadovams, yra draugystės apyrankės. Įdomu, ar yra žmonių, negirdėjusių apie jas. Bet tenka pripažinti – jos vis neatsibosta! Variantų su instrukcijomis internete apstu. Nuo lengvučių, tinkančių mažosioms neklaužadoms iki sudėtingų savo spalvų ir raštų įvairove. Reziumuojant: pinant jas laikas skrieja nepastebimai, jausmas, kai po truputį rankose gimsta toks grožis, yra nuostabus ir, kas geriausia – jas daryti ir nešioti labai patinka ir berniukams!

draugystes apyrankes

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Kuo toliau rašant, tuo labiau iš atminties kyla puikių laiko praleidimo su vaikais būdų. Manau ir tikiuosi, kad jūsų neužklups rudeninis minčių štilis ir laikas, praleistas su savo atžalomis, tik sustiprins tarpusavio ryšius. Kaip šilta arbata su šviežiu medumi sustiprina mane. Jau pradėjo gelsti lapai, pastebėjot?

Gyvenimas yra gražus, nes grožį kuriame mes.

Rasa.

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: