Piešimas ant vandens – kurti gali visi

Turbūt nėra nė vieno, kuris nebūtų girdėjęs apie meno terapiją ir jos naudą. Nesvarbu, kokia meno sritis tai būtų. Kaip tik dabar sparčiai populiarėjanti suaugusiųjų atsipalaidavimo forma – spalvinimas. Knygynuose jau galima rasti spalvinimo knygučių suaugusiems. Pavyzdžiui, mandalų spalvinimas – iš patirties sakau, puikiai nuramina minčių viesulus ir nuo darbų kone aptemusį protą. Tačiau šį kartą papasakosiu apie man visiškai naują meno formą, kurios dar nebuvau bandžiusi, nors tiek bakalauro, tiek magistro diplomai vienareikšmiškai užtikrina man menininkės kelią smiley.

Taigi, skelbiu naujienas!

„Embru“ – piešimas ant vandens (išvertus „vandens veidas“). Tiesiogiai susipažinau su šia technika ne kur kitur, o Saulės miesto terasoje. Kur kiekvieną vasaros ketvirtadienį (10 val.) vyksta nemokami užsiėmimai vaikams. Negaliu nuslėpti fakto, kad piešti (jei galima taip pavadinti) pabando ir kone visos mamos ar močiutės.

Kaipgi viskas vyksta? Kelrodė žvaigždė, kuri spėja vaikų piešinius, skrendančius pavėjui, sugaudyti ir pamokyti šios technikos subtilybių – dailės mokytoja Marytė Ruzgytė. Ji man ir papasakojo, ką kiekvienas atėjęs gali nuveikti. Pasirodo, piešiama ant vandens dviem skirtingomis dažų rūšimis, regime skirtingus rezultatus:

1. „Marabu“ dažais išgaunamas kone marmuro efektas. Tai labai greita ir nesudėtinga technika, kurios rezultato numatyti beveik neįmanoma.

pav 1

 2. Piešimas „Marbling“ dažais – Turkijoje itin išpopuliarėjusio „Embru“ piešimo atitikmuo.

Trumpa istorija. XIIa. ši meno rūšis jau buvo žinoma Kinijoje ir Japonijoje, o nuo XVI a. atkeliavo į Europą ir iki šių dienų itin populiari Turkijoje. Kuriant „embru“ technika naudojamos tik natūralios priemonės. Dažai gaunami iš dirvožemio ir augalų. Įdomu tai, kad sudėtinės dalys maišomos su jaučio tulžimi ir brandinamos apie 6 mėnesius. Kūrybos procesas vyksta inde, pripildytame jūros dumbliais sutirštinto vandens.

pav 2

Kadangi tokie dažai parduodami Turkijoje ir yra tik natūralūs, galite nuspėti, kad tai itin brangus malonumas. Tad „Marbling“  – pigesnis (sintetinis) atitikmuo, kurių galima įsigyti Lietuvoje ir išgauti tokį patį rezultatą. Vanduo, kuriame ir aš bandžiau lieti spalvas ant Saulės miesto stogo, taip pat buvo su jūros dumbliais, kad dažai nenusėstų ir lengvai būtų galima perkelti ant popieriaus lapo. Linksmai nusiteikusios mamos ir močiutės su vaikais kas minutę vis kepė ir kepė naujus meno šedevrus. Likau nustebinta, kad technika tinka visiems, net ir tiems, kurie rankose niekada nelaikė teptuko, o dailės pamokos jiems keldavo siaubą (nors nežinau, ar daug tokiųsmiley ).

pav 3 pav 4

„Besiterliojančių“ būryje išsiskyrė gražus močiutės ir anūkės tandemas. Tad nesusilaikiau jų nepakalbinusi. Pasirodo, itin pasitempusi močiutė Česlava – buvusi pedagogė. Ji atsivedė savo vilnietę anūkę, atostogaujančią Šiauliuose, išbandyti kažką naujo ir turiningai praleisti laiko. Skaistė (6 metų mergaitė) teigė, kad Vilniuje nors ir lanko dailės būrelius, nėra bandžiusi nieko panašaus. Močiutė Česlava nuoširdžiai džiaugėsi, kad Šiauliuose su vaikais yra kuo užsiimti. Pasirodo, ir antradienį vykusioje YAMAHA muzikos pamokėlėje jos spėjo apsilankyti pirmą, bet ne paskutinį, kartą.

pav 5

Buvusieji praeitą ketvirtadienį ant stogo neleis man sumeluoti smiley. Jie turėjo unikalią galimybę susikurti savo marškinėlius, tereikėjo turėti šviesią palaidinukę, o kas neturėjo, per kelias minutes galėjo nusileisti į parduotuves ir nusipirkti. Marškinėliai greit virto unikaliais, vienetiniais, savo rankomis puoštais tekstilės gaminiais. Pažiūrėkite!

pav 6

Apibendrindama galiu tik pasidžiaugti ir palinkėti visiems apsilankyti Saulės terasoje ketvirtadieniais 10 val. ryto ir patiems išbandyti. Svarbiausia, nesipuoškite, o mažiesiems paimkite kokią prijuostę, nes dažai ten liejasi ir taškosi laisvai smiley.

O mano asmeninė patirtis labiau emocionali ir tiesiog nuostabiai pozityvi. Jau rezgu planus šią savaitę vėl apsilankyti ant stogo ir sukurti kokį šedevrą. Susitiksim?

Rasa

P.S. Turėkite omenyje, kad užsiėmimai nevyksta, jei oras labai prastas, taigi prieš eidami pasitikrinkite informaciją SAULĖS TERASOS facebook paskyroje.

pav 7 pav 8

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: