Penkios išmaniojo telefono programėlės, praverčiančios kasdien!

Jeigu vieną gražią dieną ateitų tokia akimirka, kai reikėtų pasirinkti vieną iš savo labiausiai mėgiamų technikos stebuklų – mobiliojo telefono, fotoaparato ir kompiuterio – apsispręsti būtų ne taip jau ir sunku. Žinoma, rankoje liktų mobilusis! Didelių klausimų kodėl, greičiausiai nekyla… Todėl, kad šių dienų išmanusis – tai telefonas, fotoaparatas ir dažnai netgi kompiuteris viename. Vos prabudę perverčiame mobiliuosius žinių portalus, pasitikriname elektroninį paštą ir draugų pranešimus Facebook. Ypač jaunam žmogui tai yra neatsiejama kasdienybės dalis – tarsi ritualas, be kurio diena būtų kitokia.

Mobiliųjų programėlių pasirinkimas šiandien – gan sudėtinga užduotis. To priežastis – begalinė pasiūla. Mokamos, nemokamos, darbui, pramogai, mokymuisi, tyrinėjimui, treniruotėms ir t.t. Ką pasirinkti programėlių „turguje“ tikrai ras kiekvienas. Na, o aš trumpai pristatysiu penkias programėles, kurias mėgstu naudoti kasdien. Tiesa, Gmail ir Facebook programėles paliksiu nuošalyje, nes jos šiandien prilygsta telefono skambučio ir SMS siuntimo funkcijoms – be jų nei dienos. :)

1.      Instagram

 1.

Tai puiki programėlė, mėgstantiems kasdien fiksuoti savo gyvenimą nuotraukose. Ji apjungia kelias funkcijas: vaizdo fiksavimą, nuotraukų redagavimą, dalijimąsi vaizdais, komentavimą. Tai tarsi vaizdinis Facebook, kur gali su draugais pasidalinti ką tik saulėtame paplūdimyje padaryta nuotrauka, parašyti komentarą ir taip iš karto priversti juos pavyduliauti… Šaunu, kad ja naudotis itin paprasta – registruotis galima naudojant Facebook profilį. Tuomet programėlė automatiškai pasiūlo draugus, kurie ja jau naudojasi – gali pradėti juos sekti. Taip pat sekti gali ir tau įdomių visuomenės veikėjų, tinklapių ir t.t. paskyras, kurias lengva rasti pagal pavadinimus ar žymes. Pasiruošus belieka padaryti svarbiausią žingsnį – patalpinti savo pirmąjį įrašą: nufotografuoti (arba pasirinkti seniau padarytą kadrą – netgi iš Google drive), pakoreguoti nuotrauką, naudojant siūlomus filtrus, uždėti kurį nors efektą ir paskelbti savo draugams, jog įsiliejote į didžiulę Instagram šeimą. Beje, nuotraukomis taip pat iš karto galima pasidalinti Facebook, Twitter ir kituose socialiniuose tinkluose.

1.1.

Geriausia tai, jog programėlė visiškai nemokama.

2.      Pixlr-o-matic

2.

Tai programėlė, kuri taip pat skirta nuotraukoms. Kaip ir naudojant Instagram, galima rinktis, ar redaguoti seniau darytą, ar su pačia programėle užfiksuotą vaizdą. Pagrindinis skirtumas – redaguotas nuotraukas galima išsaugoti, pasidalinti el. paštu, Facebook ar kituose socialiniuose tinkluose (netgi toje pačioje Instagram programoje), tačiau ši programa yra tik kaip įrankis tam. Matyti kitų asmenų, naudojančių Pixlr-o-matic tiesiogiai negalime. Vertinant programėlės funkcijas nusivilti tikrai netenka. Ji turi daug galimybių – apkirpimas, filtrų naudojimas (jų tikrai nemažai), šviesos efektai, rėmeliai. Beveik viskas, ko reikia išties puikiai patobulintai nuotraukai. Nors programėlių, skirtų nuotraukų redagavimui, pasirinkimas išties didelis, ir išbandyti teko ne vieną, ši – kol kas mano favoritė šioje srityje.

2.2.

Programėlė taip pat visiškai nemokama.

3.      ColorNote

3.

Ko gero kiekvienam yra tekę užmiršti gan svarbų susitikimą, draugo gimtadienį, apsilankymą pas dantistą ar iš parduotuvės, išėjus į ją kivių ir sulčių, grįžti su pilnu krepšiu, bet būtent be šių produktų… Reikia pripažinti – visos situacijos ne itin malonios. Programėlė ColorNote puikus būdas nuo viso šito apsisaugoti. Ši programa sujungia kalendorių, priminimų funkciją bei galimybę susidaryti darbų ar pirkinių sąrašus. Ji subtilaus dizaino, maloni akiai ir tuo pačiu suteikia galimybę vizualiai (priskiriant tam tikrą spalvą) sugrupuoti pranešimus, priminimus, užrašus ir sąrašus. Tereikia įdiegti programėlę į savo mobilųjį įrenginį ir nepamiršti visas smulkmenas žymėtis būtent ten – susitikimus, svarbias datas, kurioms galima nustatyti garsinius priminimus, kurti pirkinių sąrašus ar susirašyti lagamino turinį būsimai kelionei. :)

3.3.

Programėlė nemokama.

4.      Memrise

4.

Tai tikrai labai įdomi ir naudinga mobilioji programa. Ji skirta pažinimui, mokymuisi, atminties lavinimui. Viskas paremta žaidybine mokymosi forma: per vaizdus, garsus, vaizduotę, asociacijas, humorą. Ne veltui sakoma, jog kartojimas – mokslų motina. Naudojant šią programėlę ir pasirinkus tam tikrą kursą, teks vėl ir vėl kartoti tai, ką išmokome. Taip lavinama trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis. Mokymosi metu gali atrodyti, jog visas procesas – tarsi užsikirtusi plokštelė, kur viskas kartojama be galo. Tačiau, kai įsijungi Memrise  po mėnesio pertraukos ir suvoki, jog apie 85 % išmoktų dalykų vis dar tavo galvoje – supranti, jog toks mokymo principas išties veikia. Mokytis naudojant šią programą galima pačių įvairiausių dalykų. Tereikia prisiregistruoti (kaip ir daugumoje atvejų, tinka Facebook profilis), ir jau gali rinktis iš tokių temų, kaip kalbos (anglų, vokiečių, norvegų, prancūzų, mandarinų ir daug daug kitų), menas ir literatūra, tikslieji mokslai, gamtos mokslai, istorija ir geografija, pramogos ir t.t.

P.S. Naudojant Memrise, galima ne tik mokytis patiems, bet ir sukurti savo mokymo kursą bei pasidalinti juo su kitais vartotojais.

4.4.

Ir tikrai taip – ji nemokama!

5.      Lwallet

5.

Neįtikėtina, bet pagaliau žengiami pirmieji žingsniai, padėsiantys išvaduoti pirkėjų pinigines nuo jas tiesiog plėšančių nuolaidų kortelių. Reikia pripažinti, jog šiandien, kai absoliučiai kiekviena parduotuvė turi lojalumo programas, kurių nuolaidomis pirkėjai gali pasinaudoti tik pateikę šios prekybos vietos nuolaidų kortelę, jas sutalpinti piniginėje tiesiog neįmanoma. Puikiai pamenu, kai prieš kelis metus buvo pristatyta jungtinė nuolaidų kortelė, kurioje telpa kelių parduotuvių nuolaidos – tai buvo nemažas palengvėjimas. Deja – tuo viskas ir baigėsi. Puiku, kad kai kuriose parduotuvėse (pvz. Monton) pakanka pasakyti savo pavardę ir pardavėja mato, jog kortelę turi bei pritaiko nuolaidą. Kitose prekybos vietose tokie triukai neveikia… Tenka ilgai raustis piniginėje, ten kortelės neradus, ieškoti kitur, skolintis ar pan. Lwallet tai tikrai žingsnis į ateitį – nuolaidų kortelės mobiliajame telefone. Tereikia prekybos vietoje naudojantis programėle nuskenuoti QR kodą ir nuolaida jau tavo. Ypač patogu tai, jog į programą galima įtraukti jau turimas nuolaidų korteles ar gauti naujas tiesiog pasinaudojant Lwallet.  Daugiau jokių anketų pildymų ranka – išsaugai savo duomenis, paspaudi porą mygtukų ir kortelė jau tavo „piniginėje“. Vieną kartą užpildžius duomenis daugiau to daryti nebereikės. Beje, registruotis programoje paprasta kaip ir kitose – tereikia Facebook profilio duomenų. Ir nors kol kas mobiliąsias nuolaidas teikia tik 6 parduotuvės, asmeniškai aš labai tikiuosi, kad greitai susiprotės ir kitos prekybos vietos. Reikia pripažinti, jog lietuviško kapitalo įmonė New Vision Baltija, sukūrusi šią programėlę, kuria neabejotinai patogesnę nuolaidų ateitį. J Ačiū jiems už tai!

5.5.

Lwallet įsidiegti ir naudoti galite nemokamai.

Štai penkios mano mobiliųjų programėlių favoritės, kurios kasdien pagyvina ir palengvina mano gyvenimą. Ir tai tik įrodo, jog mobilusis telefonas tikrai nebėra viso labo telefonas. Šių laikų išmanusis savyje sujungia tokias funkcijas, apie kokias kadaise nei jų kūrėjai, nei vartotojai nė nesvarstė. Kaip ten bebūtų, yra pagrindo svajoti – tai dar tik pradžia…

Išmanios dienos!

Nuoširdžiai,

Kristina

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: