Pavasario makiažo tendencijos

Atėjus pavasariui norisi save ir aplinkinius džiuginti ne tik atsinaujinusiomis ir ryškiomis rūbų spalvomis, bet ir atitinkamu makiažu. Juk pasižiūrėjus į veidrodį visų pirma norisi matyti gaivų ir spindintį veidą, o tik paskui ateina eilė puikiems rūbams ir derantiems bateliams. Taigi, ta proga, jog praeitą savaitę „Saulės mieste“ lankytojams duris atvėrė atsinaujinusi „Sarmos“ parduotuvė, šį kartą ir pamėginsiu patyrinėti, kokie pavasariniai vėjai siaučia makiažo tendencijose bei naujosiose „Sarmos“ lentynose.

Pagrindinė taisyklė, tinkanti tiek vakariniam, tiek dieniniam makiažui, tiek pavasariui, tiek žiemai metai iš metų nekinta – akcentuojamos lūpos arba akys. Makiažas visada atrodo subtilus, išlaikytas ir skoningas, kai nepersistengiama jį darant. Ši taisyklė visuomet padeda neperlenkti lazdos. Be abejo, nereikia pamiršti, kad ir pudra neturi veido dengti piršto storio sluoksniu :). Dailinant veidą visuomet renkamės ką norime labiau išryškinti ir akcentuoti: akis ar lūpas. Žinoma, tai nereiškia, jog akcentuojant akis negalima padažyti ir lūpų bei atvirkščiai, tačiau neakcentuojamos dalies makiažas turėtų būti žymiai subtilesnis. Juk akims pagyvinti dažnai užtenka lengvo pravedimo bei šiek tiek tušu padailinti blakstienas. O jei renkamės kiek ryškesnį akių makiažą, lūpoms gali užtekti ir trupučio blizgio.

Nė kiek nenustebina vyraujanti natūralaus įvaizdžio tendencija. Nude stilius, pasireiškiantis pavasariniuose rūbų ir batų topuose, neaplenkia ir makiažo. Norint pabrėžti natūralumą, didžiausias dėmesys skiriamas veido odai ir jos būklei. Todėl tokio įvaizdžio formavimo pagrindas – kokybiški veido kremai ir lengvi toniniai kremai. Pagrindinė taisyklė – oda turi švytėti, atrodyti gaivi ir sveika. Šiam makiažui naudojami subtilūs, šviesūs žemės tonai: rusvi šešėliai, rudas ar pilkas blakstienų tušas, lūpoms parenkamas matinis, artimas natūraliai spalvai arba kaip tik, kūno spalvos lūpdažis. Dažnai natūralaus įvaizdžio akcentu tampa natūralūs platūs antakiai (Cara Delevingne). Norint natūraliam makiažui suteikti intensyvumo ir ypatingo žavesio, ypač jei makiažas skirtas vakarui, – patariama rinktis derančią ryškią spalvą lūpoms.

Jei nesinori pusvalandį praleidus priešais veidrodį atrodyti lyg be makiažo, tačiau labiau traukia subtilumas, makiažo specialistai pavasariui siūlo rinktis pastelinius tonus. Švelniai rausva, persikinė, gaivi ir lengva mėtų spalva yra tai, ką galima drąsiai rinktis, norint veidui suteikti gaivumo ir lengvumo. Ypatinga žinia skaistalų mėgėjoms – šiemet jie skirti toli gražu ne vien skruostams paryškinti. Skaistalai šiemet puikiai pasitarnaus ir kaip šešėliai, o ir lūpoms padės suteikti reikiamą spalvą. Trys viename! Renkantis tokį lengvą, šviesų ir neutralų makiažą, visažistai pataria akcentą jam suteikti naudojant ryškų tušą. Nors mados namai Chanel šią tendenciją ant podiumo pristatė jau 2013 m. vasarą, šiemet ji niekur nesitraukia ir toliau karaliauja kosmetikos parduotuvių lentynose ir mūsų kosmetinėse. Geltona, žalia, akvamarino, ryškiai mėlyna – spalvos suteikiančios žvilgsniui ekstravagantiškumo. Jas galima derinti su tokios pačios spalvos ar šviesesnių atspalvių šešėliais, akių pieštukais. Taip makiažas tuo pačiu atrodys ir subtilus, ir originalus.

Dar vienas visažo topas šiam pavasariui ir vasarai – itin ryškios spalvos. Ši tendencija skirta originalioms ir ekstravagantiškoms asmenybėms. Makiažo specialistai siūlo drąsiai rinktis ryškias ir grynas spalvas šešėliams ar lūpdažiams. Jos turėtų derėti prie veido atspalvio, akių, plaukų spalvos, aprangos. Derinimas ir spalvos priklauso nuo kiekvieno individualaus atvejo. Žydra, ciklameno, violetinė, mėlyna, žalia, oranžinė – spalvos kurios siūlomos tapti drąsių moterų palydovėmis kasdien. Tačiau topų topas šį sezoną – oranžinis lūpdažis (Prabal Gurung, Peter Pilotto, Rag & Bone). Lieka tik išsirinkti tinkamą atspalvį. Prie ryškių spalvų galima priskirti ir blizgančią aukso, kuri siūloma ne tik akims, bet ir antakiams ryškinti (Dior).

Ryškios akys – niekada nemirštanti klasika. Juoda spalva suteikia magiškos galios moters žvilgsniui. Jis tampa gilus, skvarbus ir ryžtingas. Todėl labiausiai ir tinka norint pabrėžti griežtumą, rimtus ketinimus ir išlaikyti intrigą. Mergina ar moteris, pasirinkusi griežtą ir ryškų juodos spalvos akių makiažą niekad neatrodys vėjavaikiškai ir nerūpestingai (Stella McCartney). Padūmavusių akių makiažas taip pat išlieka tarp variantų, kurie siūlomi pavasariui, tačiau vyrauja dvi naujovės: makiažas akcentuoja ne viršutinį, o apatinį voką (jis tarsi apverčiamas aukštyn kojomis – efektas gan įdomus); dūminis makiažas daromas laikantis griežtų geometrinių linijų (šešėliai dedami ne pagal akies voko formą, o išvedami lyg trikampis, baigiasi šviesesniu tonu, tačiau griežta, tiesia linija – Anya Hindmarch).

Pavasario topų atgarsiai labai lengvai pastebimi ir „Sarmos“ parduotuvėje „Saulės mieste“. Vos įžengus pro duris į akis krenta ryškios spalvos ir Nude linija. Renkantis lūpdažį ar lūpų blizgesį dėmesį traukia raudonų ir šį sezoną būdingų oranžinių atspalvių įvairovė. Tačiau lengvai galima rasti ir natūralių spalvų bei neįprastų, bet visažo specialistų taip pat siūlomų violetinių atspalvių. „Sarmos“ grožio konsultantė maloniai sutiko pristatyti atsinaujinusios parduotuvės asortimentą, papasakoti apie individualų makiažo pasirinkimą.  Juk tendencijos lieka tendencijomis, kurias verta žinoti ir galima į jas atsižvelgti. Tačiau labiausiai reikia kreipti dėmesį į progą, kuriai daromas makiažas (tiesiog kasdienai ar išeigai, dalykinei vakarienei ar vakarėliui draugų būryje). Jei rūbus dar galime rinktis labiau vadovaudamiesi tendencijomis, darant makiažą reikia vadovautis makiažo įkvėpimo šaltiniais – savo veidu, akimis, plaukais, rūbais. Grožio konsultantė „Sarmoje“ taip pat pasiūlė du makiažo variantus: pastelinį ir lengvą kasdienai bei kiek ryškesnį – vakarui. Rezultatas, po priemonių parinkimo, smagaus pokalbio ir makiažo darymo – prieš akis.

Dieninis makiažas:

Dienai_2 Dienai_3 Dienai_4 Dienai_5 Dienai_6 Dienai_7 Dienai_8 Dienai_9

Vakarinis makiažas:

Vakarui_1 Vakarui_2 Vakarui_3 Vakarui_4 Vakarui_5 Vakarui_7 Vakarui_8 Vakarui_9 Vakarui_10

Kaip ten bebūtų, ar vadovaujamės naujausiomis mados tendencijomis, ar kreipiame dėmesį į savo stilių ir polinkius, besirinkdamos makiažą drąsiai galime vadovautis šūkiu:

Žavėk pavasarį jo paties spalvomis: gaivus žvilgsnis ir gundančios pavasario nubučiuotos lūpos – turėtum pamėginti!

Spalvingo nuolaidų savaitgalio!

Nuoširdžiai, Kristina

footer

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: