Pati mieliausia saulė

Ar jau spėjote bent pusdieniui nusimesti pavasarinį paltuką ir pasimėgauti saulute? Gal jau suvalgėte pirmą ledų porciją parke? O gal apstulbote kaip aš, išvydę baltus, pilnus kvapniausių žiedų, medžius, kurių net betoninėse džiunglėse neįmanoma nepastebėti? Vėjas, saulė ir lietus. Trys gamtos jėgos, kurios mus nešte neša į visų taip lauktą gegužį. Na, o geriausią startą į vasaros linksmybes mums duoda šventė, kuri yra nenuginčijamai nuoširdžiausia ir svarbiausia metuose – Motinos diena. Ji užaugina vaikus, kaip žemė iš sėklos išaugina derlių. Ši diena Lietuvoje švenčiama nuo 1928 metų. Tądien vaikai ir vyrai stengdavosi už mamas atlikti visus namų ruošos darbus. Ir šiandien viena geriausių dovanų mamai būtų palengvinti kasdieninius rūpesčius. Kodėl ne idėja? Tiesiog visą dieną ją lepinti ir leisti pasijausti karaliene. Nepasiduokit spalvingoms afišoms, kurios rėkte rėkia nupirkti kokį plastmasinį „šlamštuką“. Pasveikinti mamą galima savo rankomis kurtomis dovanėlėmis, priskintomis puokštėmis, rankų darbo skanėstais, bučiniais, atvirukais, piešiniais ir viskuo, ką sugebate. Turbūt pastebėjote, kad nepripažįstu žodžių: „nemoku“, „nesugebėsiu“, „čia reikia būti menininku“… Reikia tik noro! Geriausias pavyzdys – Saulės mieste praėjusį savaitgalį nuvilnijusi spalvinga ir šypsenomis spindinti šventė ir vaikų piešinių konkursas. Kad būtumėte matę, kaip žibėjo mažųjų akys, kai garbingai eksponuojamus jų šedevrus pamatydavo mamos. Net 625 vaikų kūrinėliai! O gražiausių, išraiškingiausių ir konceptualiausių piešinių autorių mamos buvo apdovanotos. Pasakiškai vasarišką nuotaiką kūrė ir visiems šypseną kėlė šimtai geltonų balionų. Pasaldinti gomurį galėjome nerūpestingumu kvepiančia rožine cukraus vata, o kvapą užgniaužti privertė Šakių cirko artistų pasirodymai.

pav 1

pav 2

pav 3

Tikiuosi, kad daugelis viską matėte ir jautėte. O jei ne – susirūpinkite, sugalvokite, kaip nustebinsite žmogų, kuris suteikė jums galimybę gyventi. Jei pykstate – atleiskite, jei kasdieniuose rūpesčiuose užmiršote – pradžiuginkite dėmesiu, jei gyvena toli – padarykite staigmeną, pasinaudoję šiuolaikinėmis galimybėmis: siuntiniai, laiškai, video sveikinimai. Arba – nuoširdus bučinys ir šiltas apkabinimas. Iškepkite kokį nuodėmingai skanų pyragą, nusiveskite į teatrąpakvieskite vakarienės į mėgstamą kavinę ar restoraną, o gal nusivežkite prie jūros? Vidury miesto garsiai sušukite, kaip mylite savo mamą, ar su visa šeima nupieškite jai piešinį. Galimybės neribotos, kai neribojate savo fantazijos. Atsiduokite savo emocijoms, užmirškite kanonus, taisykles, geras manieras ir „suaugusiojo“ etiketą. Juk tą dieną Jūs – vaikas. Ir nesvarbu, ar jums penkiolika, ar gerokai virš keturiasdešimt.

pav 4 pav 5 pav 6

P.S. Negaliu nepasinaudoti proga ir nepasveikinti pačios nuostabiausios, labiausiai atsidavusios ir mylinčios – savo mamos. Mama, ačiū tau. Dėkoti galiu tau už viską, kas mane supa: už žmones, už šiltus žodžius, už rūpestį, už tai, kad stengiesi suprasti mane ir myli net tada, kai elgiuosi kaip nelabai suaugęs vaikassmiley. Ačiū už šviesą, kurią matau ir jaučiu kiekvieną dieną. Mama, tu mano pati mieliausia Saulė.

Paskambinkite savo mamai ir pasakykite, kaip ją mylite. Kad ir dabar.

Rasa

 

 
Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: