Pasaldink savo Velykas

Ech tas pavasaris…Toks įnoringas ir nenuspėjamas. Kai atrodo, kad jau tuoj tuoj atšils, strimgalviais lekiu okupuoti Saulės miesto parduotuvių ieškodama pavasarinių batų. O jau po kelių dienų tas pats pavasaris pliaukšteli man per žandą, lyg sakydamas: „Atsipeikėk“, ir per vėjuotą lietų ir plaukus ant veido nebematau nė metro į priekį. Tą pačią minutę lengvų batukų vaizdas mintyse nugrimzta į gilų dugną. Šiuo metu net džiaugiuosi, kad dirbu ilgai ir lauke pabūnu tik tas minutes, kai keliauju maršrutais namai – mašina, mašina – darbas smiley. Tačiau ką tik atverstas naujas sieninio kalendoriaus lapas tiesiog šaukte šaukia, jog didžioji odė pavasariui – Velykos – jau už kelių dienų. Kai suaugau (bent jau pagal pasąsmiley), po truputį pradėjau kurti naujus šeimos ritualus, kurie bėgant metams tapo tradicija. Viena tokių,  be abejo, kiaušinių dažymas. Vakarą prieš Velykas visa šeima praleidžiame virtuvėje. Mama bent kelis sykius bėga į lauką ieškoti vis kitokių žolyčių ir margina seniausiu, bet tikrai ne prasčiausiu, būdu. Kiekvienas kiaušinis tampa staigmena, ir kai mama jau traukia margučius, visi kartu žiūrime, kas gavosi. Sesuo Rūta dažo viskuo, tad kas metai sugalvojame kažką naujo. Tai su spalvotais klijais, tai su lipniu popieriumi, tai su dažais. Šiais metais bandysime su nagų laku ir laikraščiais (naiviai tikiuosi, kad tokie margučiai bus ir stipresni ridenimo varžybose, kurios būtinos per Velykas!). Na, o mes su tėčiu kasmet bandome prisijaukinti vašką. Ir privalau pasigirti, kad tik prieš kokius tris metus pradėjau ne gadinti – o gražinti kiaušinius smiley. Ne paslaptis, jog, jei kažkas sekasi – tai pradeda ir dar labiau patikti. Tad nekantrauju šių metų marginimo vakaro. 

1 (2)

Vieną iš savo gražuolių žadu „paaukoti“ Saulės miestui. Ne, ne todėl, kad ten mano antrieji namai. Tuo atveju tektų kone kiekvienai parduotuvei nešti po vieną margutį. Ar žinote apie Velykinę akciją – atrakciją, kuri itin patiks saldumynų mėgėjams? Skambus šaukinys – keisk margutį į kinderį turbūt viską ir pasako. Iki balandžio 6 – osios turite galimybę ne tik pasaldinti savo ir vaikučių dieną, bet kartu ir siekti margučių rekordo. Tad viskas, ką jums reikia padaryti – marginti kiaušinius! Jūs privalote tai padaryti. Ir tikrai ne vien dėl akcijos, o todėl, kad pajustumėte tikrą pavasarinę dvasią. Ir tam tikrai nereikia jokių  meninių sugebėjimų. Reikia tik noro! O jau gražiausią ir įdomiausiai dažytą velykaitį neškite į „Saulės miesto“ infostalą, kur kas dieną jūsų lauks viską žinančios ir nemokamas šypsenas dalinančios merginos Justina ir Judita. Prieikite ir, atkišę kiaušinį, tiesiog ištarkite – keiskimėssmiley. Šokoladinis kiaušinis akimirksniu atsidurs jūsų rankose. Ir neužmirškite, jog ne kiekybėje, o kokybėje visa esmė. O mažieji galės pasišnekučiuoti ir su visų jau mylimu „Saulės miesto“ zuikučiu! 

2

Dabar belieka sugalvoti techniką, kuria marginsite kiaušinius. Jei jūsų vaikučiai maži ir kantrybė – ne stiprioji jų pusė, žaisdami ir lavindami juos marginkite su akriliniais dažais. Susiraskite gumines pirštines, į delnus išspauskite įvairių spalvų dažų ir jau virtus (ar išpūstus) kiaušinukus voliokite tarp rankų, kol jie pavirs į kosminius įvairiaspalvius gražuolius! Tais pačiais akriliniais dažais galite ant kiaušinių ir piešti. Lai pražysta gėlės ir pavasario vabalėliai. O gal norite pasiterlioti su klijais? Senų žurnalų ir laikraščių skiauteles klijuokite lipalo ir teptuko pagalba, na, o akcentui, iškirpkite kokį nediduką paveikslėlį ir užklijuokite. 

3

4

56

Na, o jei jūsų atžalos jau ūgtelėjusios, privalote išbandyti marginimą vašku. Jei nežinote iš kur jo gauti, apsilankykite „Saulės miesto“ antrame aukšte vykstančioje Velykinėje mugėje. Už lango siaučiantis „pavasaris“ kone liepia sėdėti namie ir išbandyti ką nors nebandyto. Per visus darbus ir bandymus pasivyti laiką raskite valandėlę marginimo terapijai. Ji ne tik pakels nuotaiką, bet ir atneš naudos. O velykaičiai ant šventinio stalo džiugins ne tik jus, bet ir visus artimuosius. Iki susitikimo „Saulės mieste“!

7

P.S. Ar bandėte Velykų stalą papuošti sviestiniu avinėliu? Tereikia sviesto, peilio ir… kantrybės . Toks gražuolis ant stalo apsigyvena per kiekvienas mūsų Velykas. Kurtas tėčio rankomis.

Rasa

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: