Palikti rūpesčius ir išplaukti į svajonių jūrą

Kiekviena diena susideda iš didesnių ir mažesnių malonumų. Garuojanti kava ryte, jauki žinutė nuo Miserio X, nuolaida senai nusižiūrėtai suknelei ar tiesiog puikus vaizdas veidrodyje (pripažinkim, kartais veidrodis būna lyg priešas). Malonumai leidžia mums išgyventi sunkią dieną, sunkią savaitę. Aš vadovaujuosi taisykle, kuri leidžia mėgautis kasdienybe: „Svarbiausia nelaukti“. Nelaukti, kol laimėsiu milijoną, nelaukti vasaros, nelaukti, kol pasaulis taps geresnis. Manau, svarbiausia gyventi čia ir dabar (tai nereiškia, jog nereikia planuoti ar taupyti), mėgautis tais mažais kasdieniais džiaugsmais. Kad ir nauju pirkiniu sau – mielu, jaukiu megztuku ar knyga. Visada labai pavydžiu tiems, kurie gali sau leisti įsigyti ne tik daiktą, bet ir emocijas. O kur daugiausia emocijų ir naujų potyrių? Aišku, kelionėse. Bet juk tai pakankamai brangus malonumas, apie kurį dažniau pasvajojame nei išgyvename. Todėl, kai vaikštinėdama po Saulės miestą  pamačiau naujos akcijos – atrakcijos reklaminį stendą – oda net pasišiaušė. Kruizas. Stokholmas! Skamba pasakiškai. Taisyklės visiškai paprastos ir nereikalaujančios papildomų išlaidų: apsipirkti dvejose parduotuvėse už ne mažesnę nei 20 eurų sumą (juk beveik kiekvieną dieną perkame maisto ar dovanų draugams) ir užpildyti kortelę (kurią galima rasti kiekvienoje parduotuvėje arba informacijos centre, o dar smagiau, kai anketą-atvirutę gavau tiesiai į namus yes).

SM_kruizas_atvirute_148x110_perziurai_2

Viskas. Jūs jau viena koja kelte, pakeliui į Šiaurės Veneciją! Turiu kvailą įprotį – jei užkabinu kokią šalį, miestą ar šiaip naują, nebandytą, nematytą objektą – stengiuosi kuo daugiau apie jį sužinoti. Net jei žinau, jog artimiausiu laiku nenukeliausiu. O gal pavyks? Na, vienaip ar kitaip, būtų nuodėmė nepapasakoti, kas laukia jūsų, o gal ir manęs, JEIGU…

Vien nuo žodžio kruizas suspurda mano širdis ir išsiplečia akių vyzdžiai. Sutikite, skamba žiauriai gerai. 

PhotoGrid_1423212211794

Laimėjimo atveju jus ar mus smiley plukdys kruizinis laivas Isabelle. Tai malonumų ir pramogų oazė Baltijos jūros bangose. Be to, kruizą laimėsi ne sau vienam, bet keturiems asmenims. Taigi, galėsi pasiimti geriausius draugus arba visą šeimą. Išvykimas iš Rygos, A klasės kajute, kur rasite būtiniausius reikmenis: spinta, tualetas, dušas, rankšluosčiai ir patalynė. Na, o laikas, kurį keliausite į ir iš Stokholmo, pažadu ir garantuoju, neprailgs. Čia labai tinka posakis, kad reikia ne laukti kelionės tikslo, o mėgautis kelione. Barai, naktiniai klubai, gyva šokių muzika, skambant tarptautiniams ansambliams, spalvinga šou programa leis mėgautis kelione iki pat ryto. Gyva muzika šou salėje, Star Light palace ir disko ritmais Club Heaven bare ir, žinoma, karaoke Sky Bar klube. Nevalia praleisti progos pasimėgauti rock ir pop muzika bare Pub. Jau dabar aišku, kad visko aplankyti neįmanoma… Niekas nepaneigs, jog vienas iš didžiausių malonumų yra skanus maistas bei gėrimai. Kelionė laivu gali būti ne tik poilsis ir pramoga, bet ir nuostabi patirtis skonio juslėms. Galimybė mėgautis patiekalais švediško stalo restorane Buffet Tallink, à la carte restorane The Dining Room arba išsirinkti gardžius užkandžius The Chef's Kitchen restorane. Jauki atmosfera, gardūs patiekalai ir platus vynų ir putojančių gėrimų pasirinkimas Sea Side Cafe ir Tapas&Wine kavinėse. Belieka išsirinkti, ko geidžia širdis (gal, tiksliau, gomurys smiley ). 

Azartinių įspūdžių mėgėjai galės keliauti į laivo šou salę, kur ras įvairių lošimo automatų ir kazino. Nebūčiau moteris, jei neužsiminčiau apie parduotuves. Parduotuvės laive – tai puikus pasirinkimas, kur siūloma daug įspūdžių ir naudingų pasiūlymų. Perkant laive net sutaupoma. Galėsite įsigyti kokybiškų prekių už žemas kainas. 

O jei tiesiog norėsite pailsėti, papildomai galėsite užsisakyti sauną ir pasimėgauti SPA malonumais. Svarbiausia – per daug neįsijausti į linksmybes ir bent kelias valandas pailsėti kajutėje. Juk laukia nuostabi diena Stokholme!

Stokholmas įkurtas vakarinėje Baltijos jūros pakrantėje, stovi beveik ant vandens. Centrinė jo dalis išsidėsčiusi net keturiolikoje salų. Dėl savo svaraus skandinaviškumo, jaukumo, architektūros, daugybės parkų ir vandens Stokholmas neretai vadinamas Šiaurės Venecija. Gražių vietų akims paganyti tikrai netrūksta. Tad reikia būti gerai pasiruošus ir susiplanavus, ką ir kaip nuveikti. Keliasdešimt muziejų aplankyti tikrai nepavyks, tačiau kelias vietas, kurias tikrai „must see“ rekomenduoju.

PhotoGrid_1423212580054

Švedai tiesiog pamišę dėl karo laivo „Vasa“, pastatyto 1628 metais. Vasa muziejus (Vasamuseet) buvo pastatytas specialiai virš rekonstruoto XVII a. laivo, kuris buvo iškeltas iš jūros dugno. Raižiniais išpuoštas karališkasis karo laivas nuskendo savo pirmosios kelionės metu nenuplaukęs nė kelių kilometrų, mat laivo vidus buvo grūste prigrūstas ginkluotės. 69 metrų ilgio Stokholmo legenda yra didžiausias ir geriausiai išsilaikęs tokio tipo laivas pasaulyje – 95% eksponuojamo laivo dalių yra originalios. Iki šiol dar vyksta šio laivo tyrinėjimai. Čia pamatysite ir laivo įgulą, kuri buvo atrasta iškėlus laivą. Jeigu jums tai įdomu – siūlau aplankyti muziejų kuo skubiau, nes medis, panaudotas laivo statybai, stipriai irsta, todėl jau po kelerių metų šis laivas gali subyrėti. Turbūt tai bene vienintelis muziejus pasaulyje, kuris demonstruoja teismo medicinos ekspertų rekonstruotus lavonus kaip ekspozicijos dalį. Na kaip? Sudominau?

Viena iš naujausių pramogų Stokholme yra apžvalgos aikštelė SkyView. Apžvalgos aikštelė yra prie multifunkcionalios arenos Globen, kuri laikoma ne tik viena populiariausia sporto ir įvairių renginių vieta, bet taip pat tai yra didžiausias pasaulyje sferinis pastatas pasaulyje. Aukštas Globen arenos kupolas yra 130 m aukštyje, iš kurio atsiveria nuostabi miesto panorama ir garsieji salų archipelagai. 

PhotoGrid_1423212441078

Vienas didingiausių Švedijos sostinės pastatų – Karališkieji rūmai, kurie nors ir nebėra karališkosios šeimos rezidencija, tačiau tebenaudojami oficialioms ceremonijoms. Su savo 608-iais kambariais, Stokholmo Karališkieji Rūmai yra didžiausi pasaulyje tarp tebenaudojamų valstybės galvos rezidencijų. Rūmuose rasite Stokholmo įžymybes: karališkus apartamentus, valstybės menę, Ordino kambarį, iždą, trijų karūnų (Tre Kronor) muziejų, ginklų kambarį ir Gustavo III antikvarų muziejų.

PhotoGrid_1423212790166

Na, o jei norėtumėte svajingai ir romantiškai vaikščioti gatvėmis ir užvertę galvas spėlioti, kur gyvena Karlsonas, privalėsite aplankyti Stokholmo senamiestį.  Jis vadinamas Gamla Stan. Būtent šioje vietoje prieš daugiau nei 700 metų su siauromis gatvelėmis ir raudonkepuriais namais prasidėjo šio įspūdingo miesto istorija. Senamiestyje yra daug įdomių istorinių paminklų ir muziejų, galerijų ir jaukių kavinukių – vienoje iš jų mėgaudamiesi nuostabia kava galėsite stebėti miesto judėjimą. 

PhotoGrid_1423212967971

Apie kavą užsiminiau tikrai neatsitiktinai. Nors daugeliui „tikroji“ kava asocijuojasi tik su itališku espresso, vieną geriausiai paruoštų kavos puodelių, matyt, išgersite Stokholme. Švedijoje kavos gėrimas yra neatsiejama kultūros dalis. Gal todėl šioje šalyje yra naudojamas netgi atskiras žodis, apibūdinantis kavos pertraukėlę: fika. Paragavę tokios kavos, sunkiai suranda žodžius kaip lengvai apibūdinti tą išskirtinumą – tiesiog skonis yra stipresnis, gaivesnis. Fika pertraukėlės Švedijoje yra netgi numatytos įstatymu. Neatsiejama to dalis yra saldumynas. Tradicinis komponentas yra cinamoninės bandelės. 

PhotoGrid_1423213075859

Tai tik kelios vietos, kurios garantuotai suteiks malonumą ir pasitenkinimą. O dar linksmybės laive grįžtant atgal! Tik įsivaizduokite tris visiškų malonumų dienas. Ne akimirkas ir ne valandas. Tad belieka nepraleisti šanso, jau šiandien apsilankyti Saulės mieste ir užpildyti anketą. Gal tai būsi būtent tu?

O lagaminą susikrausim Saulės mieste!

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: