Nepamirškite kalėdinės dovanos sau!

Visai neseniai su savo Misteriu ryžomės leistis į antrą poilsinę kelionę šiais metais. Kiek ankstyva, bet visgi puiki kalėdinė dovanasmiley. Ir tik negalvokite, kad negalite leisti pasidovanoti kelionę sau ar artimam žmogui – tūkstančių tai nekainuoja!

Šį kartą mūsų taikiniu tapo nuostabioji Malta. Kodėl verta keliauti ne sezono metu? Įsitikinome dar kartą, kad tai – labai tinkamas laikas kelionėms, jei:

Taupote – bilietai ir viešbučiai kainuoja pigiau;

Mėgstate aktyvų poilsį – oro sąlygos palankesnės aktyviam keliavimui;

Vertinate ramybę – žymiai mažiau turistų, nevargina spūstys, kamščiai, eilės ir pan.;

Taigi, visomis prasmėmis atostogos būna ramesnės ir harmoningesnėssmiley.

M1

Kodėl renkamės Viduržemio jūros salas? Nes ten poilsis nėra labai brangus, o sąlygos tikrai geros, kalbant apie klimatą, kraštovaizdį, lankytinas vietas, maistą, aptarnavimą ir pan. Be abejo, jei vienas kelionės tikslų – subtilus pietietiškas įdegis – toks pasirinkimas gali būti ne visai priimtinas, tačiau jei neturite pakankamai santaupų, kad nuvyktumėte ten, kur deginimosi sezonas tęsiasi ištisus metus, verta rinktis vietas, kurios prieinamos ir tikrai niekuo, išskyrus sąlygas įdegti, nenusileidžia.

M2

Įspūdžiai iš šios kelionės tikrai patys geriausi. Nors kai kuriomis turizmo giduose nurodytomis lankytinomis vietomis sužavėti nelikome, bendri įspūdžiai – puikūssmiley.

Ką verta aplankyti Maltoje?

Pirmoje vietoje – sostinė Valeta. Gražus miestas su nuostabia istorine architektūra. Tikrai ne veltui visas miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Valeta – pagrindinis Maltos verslo, pramonės, kultūros ir mokslo centras bei uostamiestis.

M3

M4

M5

Antroje vietoje be konkurencijos (tiksliau – konkuruojanti su pirmąja vieta) – Gozo sala. Čia galima patekti keltu, kuris plaukia kas 45 minutes, o pati kelionė trunka vos 25 minutes ir kainuoja 4,65 Eur vienam asmeniui į abi puses (!). Beje, įdomu tai, kad bilietas atgal galioja metus, tad galite neskubėti grįžti tą pačią dienąsmiley. Gozo saloje persipina nuostabus architektūrinis paveldas ir įspūdingi gamtos vaizdai. Mums didžiausią įspūdį padarė žymusis Azure Window (Žydrasis langas). Nepakartojamai atrodo ne tik ši uolinė arka, paskęstanti jūroje, bet ir gamtovaizdis, atsiveriantis į kitą pusę. Vienareikšmiškai – svečiuojantis šioje šalyje, tokius vaizdus pamatyti būtina!

M6

Gozo saloje visi miesteliai taip arti vienas kito, jog per vieną dieną aplankyti galima tikrai daug. Šios salos pagrindinis miestas – sostinė Viktorija (senovėje miesto pavadinimas buvo Rabatas). Jis, kaip ir Valeta, žymus savo senovine architektūra. Jam nė kiek nenusileidžia ir netoliese esantis Naduro miestas. O jei Jus labiau domina gamtos grožis, primygtinai patariu neaplenkti Xlendi miestelio, kuris įsikūręs aplink jaukią įlanką Gozo pietvakarinėje pakrantėje.

M7

M8

Trečioje vietoje įrašyčiau senovės miestą Mdiną. Tai seniausias Maltos miestas ir pirmoji jos sostinė. Mūrai, sienos, pastatai, siaurutės gatvelės ir jokio žemės lopinėlio. Į miestą, apjuostą tvora ir giloku grioviu, galima patekti pro trejus vartus.

M9

Prieš kelionę skaitėme, kad Maltoje gana gerai išvystyta viešojo transporto sistema. Jei tik ne nuolat vėluojantys autobusai (dėl intensyvaus eismo siaurutėmis miestų gatvelėmis), galėtume drąsiai šiam teiginiui pritarti. Su didelėmis problemomis nesusidūrėme, o šitaip keliaudami per autobuso langą ar laukdami kito autobuso persėdimui, pamatėme apie 80 % visų Maltos miestų. Ir kiekviename iš jų tikrai yra į ką pasidairyti!

Svarbiausia kelionės dalis – gera kompanija (tai ne tik gyvi žmonės, bet ir skaitiniai, kurie kelionėje nepamainomi – džiaugiuosi, kad rytą prieš kelionę Saulės mieste spėjau nučiupti vieną mėgiamiausių savo žurnalų Happy 365). Tuomet nebaisūs nei stiprūs vėjai, nei apniukęs dangus, nei nepalankios situacijos. Pamatykite menkas, bet įdomias smulkmenas, spalvas, kurios jus supa, net jei virš galvos pilkas debesis – gyvenimas yra gražus, kai tuo tikitesmiley! Mėgaukitės juo ir būkite Happy visur ir visadasmiley!

M10

M11

Šilčiausi linkėjimai!

Kristina

P.S. Kur bekeliautumėte – į tolimą ir šiltą Azijos šalį ar mažytę ir jaukią Viduržemio jūros salelę – patarimas „ne į temą“: sugalvokite sau užduotį, ką fotografuosite kelionės metusmiley. Tokiu būdu atkreipsite dėmesį ne tik į akis badantį grožį, bet ir į nepakartojamas, be galo įdomias smulkmenas, kurių įprastai, ko gero, nepastebėtumėte. Štai aš jau per praeitą kelionę susidomėjau durų belstukais ir puošniomis senovinėmis rankenomis. Šioje  – gerokai papildžiau savo archyvąsmiley.

M12

 

 

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: