MISIJA: stilingas moksleivis arba rugsėjo pirmosios ikonų beieškant

Netikėtai, nelauktai iš pasalų ėmė ir atėjo… rugsėjis! Smogė ne tik perverstas naujas kalendoriaus lapas (jei kas tokius dar turi), bet ir ponas Oras. Lietaus debesys užsuka vis dažniau, o termometro stulpeliai, lyg susitarę, per gerus dešimt lapsnių švystelėjo žemyn. Na, ką čia apie tuos orus, palikim tai gerb.p. Šulijai. Šiandien aš visai apie ką kitą…

Rudens pradžia kone šimtui procentų žmonių asocijuojasi su rugsėjo pirmąja! Taip. Ir nesvarbu, kad daugelis jau pamiršo, ką reiškia naujų mokslo metų sujudimas: reikia naujų tušinukų, trintukų, aplankalų, kuprinės. Jau net nekalbu apie būtinybę įsigyti bent kelis naujus sezono topus! Taip, taip, daugeliui jūsų (įskaitant ir mane) tai – eilinė diena (prasidėjęs ruduo – čia tarp kitko). Bet kiekvienais metais visi, lyg susitarę, prisimenam įsimintiniausias savo rugsėjo pirmąsias… Vasarai skaičiuojant paskutines savo valandas, jau žinojau savo rugsėjo pirmosios misiją: žengti į gatves ir atlikti rimtą madų reidą. Kaip puošiasi šiuolaikinis jaunimas?

Rugsėjo pirmosios rytas. Išjungiu į ausį kone žviegiantį žadintuvą, po vieną praplėšiu dar miegančias akis ir atsitokėjus suvokiu: aha, jau rugsėjis. Atlikus visas rytines preliudijas (tokias, kaip ilgas, labai ilgas tobulos kavos gėrimas), išsiruošiu į gatvę. Susirenku ir visą „sunkiąją artileriją“ – fotoaparatas ir draugė pašonėje, juk reikės su kuo nors slapčiomis aptarti šiauliečių garderobus, ir traukiame bulvaro link. O, pasirodo, Šiauliai – gyvas miestas! Jūra žmonių. Rodos, visi išėjo į gatves. Moksleiviai su šypsenomis ir gėlėmis nusiteikę užvaldyti miestą. Ir oras labai vykęs! Na ką, laikas pasmailinti žvilgsnį ir pradėti skenuoti jaunuolius. Tendencijos. Hmmm… na, jei atvirai – niūru. Pagrindinės spalvos – juoda ir balta. Taip, suprantu, klasika, bet juk ne į teismo salę keliaujame! Vaikiškai maištaujantys žodžiai, jog tai – gedulo diena, neveikia. Juk ir patys puikiai prisimenate, kad daugiausiai nuotykių nutinka būtent mokyklos suole.

Kur aš čia baigiau? Aaa… Apranga. Pradėkime nuo mažiausių, didesniais už save kardeliais nešinų, pradinukų. Turbūt tokiame amžiuje rūbus perka mamos, bet kam reikia vaiką aprengti taip… nuobodžiai? Tereikia nebijoti spalvų! Ir žalias ar burbulėtas švarkelis gali būti puošnus. Nepeiksiu per daug, neturiu teisės. Bet mano nuomonė – vienareikšmiškai spalvos, spalvos ir dar kartą spalvos. Jos pakelia nuotaiką ir ūpą.

Žvilgsnis krypsta į paauglius. Ech, norėčiau atsidurti kurio nors vietoje. Šiaulių centras – pagrindinė „medžioklės“ vieta. Grupelėmis bulvaru plaukiančios merginos, kurios po savęs palieka gėlių aromato ir klegesio šydą bei būreliai stilingų vaikinų, nenustygstančių vietoje. Beje, Šiaulių vaikinams – pagarba. Žvilgsnis pirmiausia krypsta į šukuosenas – jos puikios. Aleliuja! Vyrauja spalvingi marškinukai ir švarkai. Galiu drąsiai teigti, jog kaip tik vaikinai renkasi ryškesnes ir kontrastingesnes spalvas. Šaunuoliai!

1-SM

O kaip be pagrindinio akcento – kaklaraiščio, arba dar geriau – varlytės. Jei sugebate priderinti ir atrodyti nenuobodžiai – puikiai  susitvarkot! Nemaža dalis vaikinų dėvėjo uniforminius švarkus. Ir tai visai nenuobodu. Juk visa kita – jūsų fantazija ir noras – išskirtinis, žavus diržas ar laikrodis, ir štai, prieš akis – puikus stilingas ansamblis. Tie, kurie nesupančioti uniformų, rinkosi įvairių dizainų švarkus. Nuo klasikinio dryžuoto, kurį, priderinus prie stilingos vyriškos rankinės ir grubių batų bei akinukų (kurie kartais atlieka pagrindinį įvaizdžio amplua), sukuriamas stilingas miesto įvaizdis. Iki raštuotų, languotų ir net puoštų gėlių ornamentika! 

1-SM2

Na ką, vaikinus galėčiau girti dar bent pora puslapių, bet eilė merginoms. Jos aprangos atžvilgiu – kiek santūresnės. Net pačiai keista tai rašyt. Juodos kelnės ir laisvo kritimo šifono palaidinė. Tai – kas trečios paauglės apranga. Kadangi oras palankus, „į trasą ėjo” ir vasarą menančios gėlėtos suknelės, plevėsuojančios rudenėjančiame ore, šluojančios žemę. Bet tai tik keletas pavienių laumių, išsiskiriančių minioje. Vis dėlto, vyravo juoda spalva: suknelės, švarkeliai, kombinezonai, megztukai… Akimirką pasijutau lyg stebėdama praeito šimtmečio nespalvotą kiną. Tarp kitko, mados ikona Chanel labai mėgo juodos ir baltos dermę. Tai – tobula harmonija. Įvaizdžiui paryškinti merginos puošėsi masyviais kaklo papuošalais, diržais. Pagrindinė spalva – aukso. 

1-SM5

Pagarbą atiduodu toms panelėms, kurios išdrįso derinti ryškų koloritą, masyvius, išsiskiriančius papuošalus, ir atrodė lyg jaunosios italės. Žavinčios ir buriančios ne tik išvaizda, bet ir plačia šypsena.

1-SM6

Įdomu buvo pasmalsauti, ar tai rūbai iš spintų, ar ilgai ir kruopščiai ieškoti ir derinti būtent rugsėjo pirmąjai. Kadangi drovumu nepasižymiu, savo smalsumą patenkinau gana greitai. Vieni santūriau, kiti labai atvirai ir nuoširdžiai pasakojo, jog drabužius pirko būtent šiai šventei, siekdami dar geresnio įvaizdžio prieš senai matytus klasės draugus. Kiti – rausėsi savo spinose ir įsigijo tik naują garderobo akcentą. Rankinę ar švarką. Tačiau visi, kaip susitarę, teigė, jog rinkosi tokius drabužius, kuriuos galėtų dėvėti ir kasdien mokykloje.

          Dienai besiritant vakarop, nusprenžiau šventiškai papietauti lyg švęsdama gerai pasisekusią ikonų medžioklę. Draugei pasiūlius patraukėm Saulės miesto link. Ir didžiulei mano nuostabai, visi moksleiviai, ryte dūzgę centinėje gatvėje, dabar tiesiogine prasme okupavo visas kavines! Eilėje nusprendėme „nekiurksoti“, o, kad apsilankymas nenueitų perniek, užsukome į jaunimo pamėgtą „Cropp Town“ parduotuvę. Ir vualia! Štai keli derinukai, kuriais siūlau pasipuošti ne tik rugsėjo pirmąją, bet ir visomis kitomis dienomis. Juk, kaip V. Kernagis dainavo pagal S.Nėries eiles: „Mūsų dienos – kaip šventė…“

1-1-SM3

Tad pabaigai – su naujais mokslo metais! Nebijokite eksperimentuoti su savo įvaizdžiu. Nebijokite spalvų ir netikėtų derinių. Iš spalvų susideda unikalus kiekvieno mūsų paveikslas. Tik laužydami stereotipus galime atverti duris į pasaulį.

Gyvenimas tikrai yra labai gražus, kai jame atsiranda daug spalvų. Išdrįskite tai pamatyti.  

Rasa

 

P.S. Apsilankykite https://www.facebook.com/saulesmiestas, balsuokite už labiausiai jums patikusį įvaizdį. Laimėtojo laukia Saulės miesto įsteigtas prizas – net 50 litų dovanų kuponas. Beje, Jūs irgi galite tapti konkurso dalyviais: nusifotografuokite, įdėkite nuotrauką į Saules miesto Facebook profilį arba atsiuskite žinute, mes tikrai mielai priimsime naujus dalyvius :)

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: