Misija – ATOSTOGOS! I dalis

Vis ryškiau išlendanti saulutė primena, kad artėja pats smagiausias metas  – atostogos! Po žiemos vėjų, šalčių, darganų ir tamsos greičiau norisi ten, kur šiluma, jūra, smagūs nuotykiai ir nauji atradimai. Mes su Gintu nebeišlaikėme – iškeliavome, nesulaukę vasaros.

Gal mūsų patirtys, įspūdžiai ir patarimai padės ir Jums apsispęsti, suplanuoti ir … pagaliau išvykti atostogų.

Mes susikrauti lagaminų tuojau pat negalėjome, nes: 1 – reikia pasiimti atostogas darbe, 2 – žiemos pabaigoje Europos kurortuose šilti orai tikrai nelepina – apie 10-12 laipsnių šilumos, o  šilumos mums šiuo metu labiausiai ir norėjosi. Taigi, ryžtingiausias veiksmas pradžiai – nusipirkti lėktuvo bilietus. Kur? Daug pažįstamų, kurie aktyviai poilsiauja kasmet, negailėjo pagyrų Maljorkai. Nuostabus Ispanijos lopinėlis Viduržemio jūroje keliautojus žavi raudonos žemės, šviesaus smėlio, žydro vandens ir žalių palmių kontrastais. O kur dar kalnų virtinės, kuriose jaukiai įsitaisę maži ir autentiški miesteliai? Net kelionių guru – Makalius – daug liaupsių yra pažėręs šiai salai. Todėl abejoti dėl pasirinkimo tikrai neteko.

1

Žinojome, kad daugumos kelionių agentūrų siūlomos ramios atostogos viename viešbutyje ir maitinimas tris kartus per dieną – ne mums.  Nė vienas iš mudviejų negalėtume nustygti vietoje ir išgulėti paplūdimyje daugiau nei dieną ar dvi, kad ir koks šiltas, saulėtas ir nuostabus jis būtų. Taigi, pasiryžome savo svajonių atostogas nuo A iki Z susiplanuoti patys. Tuomet salos pasirinkimas pasiteisino dar labiau, kadangi nenorėjome ramiai įsitaisyti vienoje vietoje. Žemyninė Ispanijos dalis labai didelė –  per 11 dienų nesuspėtume jos pažinti, o vos didesnė nei trys su puse tūkstančio kvadratinių kilometrų ploto sala – visai tinkamas iššūkis pradžiai. Taigi, vieta – išrinkta, lėktuvo bilietai – užsakyti (pirkdami juos iš anksto, nemažai sutaupėme). Lėktuvas buvo pilnut pilnutėlis – ne mes vieni įvertinome kelionės nesezono metu privalumus: bilietų ir viešbučių kainos tikrai žemesnės, nei vidurvasarį, o ir mums neįprasti karščiai nevargina. Puikus metas taupiems keliautojams, ypač šeimoms su vaikais. Gal tai visai nebloga idėja Jums kitų metų velykinėms atostogoms?

2 3

Po bilietų įsigijimo sekė antras žingsnis – nakvynės paieškos. Daug nuotykių nenorėjome, todėl rinkomės paprasčiausią variantą – viešbučius. Kadangi norėjome keliauti po salą, vietoj vieno rinkomės tris viešbučius už mums prieinamą kainą skirtinguose salos regionuose. Įrankis, kuris padėjo galutinai apsispręsti – Tripadvisor, kur  radome ne tik daug vaizdinės medžiagos, tikslias lokacijas, bet ir daug atsiliepimų, kurie, įsitikinome, gan teisingi. Taigi, jei vykstate porai dienų į komandiruotę arba keliaujate romantiškai dviese, o gal atostogaujate su dūkstančiais vaikais, rinkdamiesi viešbutį, būtinai patikrinkite, ką apie jį rašo kelionių patarėjas.

4

Dar vienas svarbus dalykas, kurį reikia apsvarstyti – maistas kelionės metu. Nors  maisto produktų kainos parduotuvėse panašios į mūsiškes, užėję į kavinę ar restoraną užkąsti, pasiruoškite paploninti pinigines – dienos pietų už 3-4 eurus tikrai niekur nerasite. Dviese už pietus galite pakloti 20-30 eurų. O jei restoranuose norėsite maitintis visas 10-11 dienų? Aritmetika gan paprasta… O kaip nelikti alkanam ir sutaupyti pramogoms ir lauktuvėms? Mano patarimas: užsisakydami viešbutį, rinkitės half board (angl. „pusryčiai ir vakarienė“) maitinimo tipą. Jei daug keliausite, atėjus vakarienės metui, negalėsite patikėti, jog jau reikia valgyti, nes sotūs pusryčiai ir galybė įspūdžių, patirtų per dieną, tikrai neleis išalkti. Na, o jeigu Jūsų prioritetas – mėgavimasis saule, siurbčiojant gaivų kokteilį ant gulto arba Jūs keliaujate su vaikais, rinkitės matinimo tipą all inclusive (angl. „viskas įskaičiuota“).

5

6

Vienas rimčiausių iššūkių aktyviems keliautojams – automobilio nuoma. Visų pirma reikia apsispręsti, kur automobilį nuomotis. Įmonių, teikiančiu šias paslaugas – dešimtys,o kainos skiriasi visai nežymiai. Kaip apsispręsti? Vėl – keliautojų atsiliepimai ir užsakymo procedūros sudėtingumas. Svarbiausia – automobilio draudimas. Rizika vairuojant svečioje šalyje išauga, ko gero, dvigubai, o net paties smulkiausio automobilio gedimo ar pažeidimo atveju išlaidos remontui gali būti didžiulės. Maljorkoje mes rinkomės pačias paprasčiausias ekonominės klasės transporto priemones. Radome kelias įmones, kurios pateikė patrauklius ir labai panašius pasiūlymus, bet  puikūs kitų keliauninkų komentarai nuvedė mus į Click&Rent. Tai tikrai gera įmonė –  automobilis buvo puikus, užsakymas paprastas, o konsultacijos visais iškilusiais klausimais vyko be jokių trukdžių. Beje, jei Jums reikia papildomos įrangos automobilyje, tai būtina pažymėti užsakyme. Navigacija, automobilinė kėdutė mažyliui – tai kainuos papildomai, bet be šito tikrai neišsiversite.

Nors automobilio nuoma atsiėjo kone tiek pat, kiek ir lėktuvo bilietai, bet tai buvo vienas  teisingiausių mūsų sprendimų. Juk atostogos viename viešbutyje, neturint galimybės savarankiškai važiuoti į kairę ar į dešinę, pirmyn ar atgal – būtų mums tikra kančia. Laisvė judėti, pamatyti vis naujus kraštovaizdžius, patirti įvairiausius nuotykius, kurie gal tuomet kėlė didžiausią stresą – neįkainojama ir pati nuostabiausia patirtis.

8

Štai koks pasakojimas vien apie kelionės planavimą ir apie labiausiai pasiteisinusius dalykus. Ar įsivaizduojate, kiek mano atostogų įspūdžių dar laukia Jūsų? :)  Kitame įraše pasistengsiu ir žodžiais, ir vaizdais nukelti Jus į saulėtąją Maljorką ir prisiminimuose grįžti ten pati! Gal pasakojimas apie mano tobulas 11 dienų  atostogasas užkrės ir Jus noru krauti lagaminus? :)

Saulėti bučkiai!

Kristina

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: