Megzta šiluma ir pūkuotas jaukumas

Ar pamenate tuos laikus, kai, pradėjus kristi pirmiems auksiniams lapams, mamos iš gilios pakampės išsitraukdavo krepšelį, nupūsdavo dulkes nuo susiraizgiusių siūlų krūvos ir į rankas paimdavo virbalus. Ir, žiūrėk, nespėjai mirktelti, o po savaitės, kitos, ištiesia tau naujutėlaitį megztuką! „Kad nesušaltum, dukrele“ – pažvelgia ramiu žvilgsiu ir pataria jau rytoj į mokyklą keliauti su nauju apdaru. Visa tai taip sentimentalu ir miela. Tačiau, manau, ne viena man pritarsite, jog tuo metu ne visada būdavo itin malonu nešioti mamos mezginius. Juk daiktas, pirktas iš parduotuvės būdavo tūkstantį kartų madingesnis! Tačiau viskas anksčiau ar vėliau apsiverčia aukštyn kojomis ir rankų darbo gaminiai, drabužiai, papuošalai, maistas – viskas įgauna auksinę vertę ir kainą. O, kad dabar man mama numegztų megztinį… Paprašyčiau bent kelių! Grįžtant į realybę džiugina tik vienas dalykas – vieša paslaptis, kad 2014 – 2015 rudeniui ir žiemai pasaulio dizaineriai siūlo prisiminti mamos ir močiutės megztus megztinius. Ir jie karaliauja ne tik ant podiumų, bet ir PC „Saulės miestas“ parduotuvėse! Pasirinkimas labai įvairus, tad prižadu, nenusivils nė viena. O ko reikia, kad moterys nemeluotų? (siūlyčiau įterpti šypsenėlę) Megztinių! Dar daugiau megztinių! Kad spalvų, raštų ir modelių įvairovė nepasirodytų per paini, štai pagrindinės vyraujančios tendencijos.

Raštai

20141013_121325-001

Griežta ornamentika, skandinavų raštai, gėlių motyvai – viskas madinga ir velniškai stilinga! Visai nesvarbus amžiaus cenzas. Svarbu pasirinkti sau tinkamas spalvas ir modelį. Norinčioms kiek laužyti standartus puikiai tiks megztinis su gobtuvu ir užtrauktuku vietoj visiems įprastų sagų.

Vietoj šaliko

20141013_124031-001

Tos, kurios prioritetu laiko ne tik grožį, bet ir šilumą, šį sezoną neapsieis be megztinio aukštu kaklu. Jis ne tik šildys kaklą, bet labai prireikus priims pasišildyti nušalusią nosį. Juk taip smagu sulįsti tarytum vėžliui į savo kiautą ir žvalgybos pozicijoje palikti tik akis. Ar aptemptas, ar didelis ir platus – visi jie suteiks jaukumo jūsų įvaizdžiui. Belieka žaisti megztinio ilgiais. Beje, neprašausite pasirinkusi kiek per didelį megztinį. Kiek apdribęs jis puikiai derės prie siaurų kelnių ir puikiam įvaizdžiui sukurti beliks plačiai nusišypsoti.

Languota, dryžuota

20141013_123457-001

Jūreiviška spalvų dermė, baltos ir mėlynos juostos, turbūt vienas iš populiariausių motyvų visais metų laikais. Kaip ir klasika: juoda – balta. Tačiau kaskart parduotuvėse randu vis naujų interpretacijų, kurios mane maloniai nustebina. Taigi, ieškodamos ko nors paprasto, bet ne prasto, nepraeikite pro tokios stilistikos megztinius. Aišku, nevalia būtų užmiršti fakto, jog stambios, horizontalios linijos kiek plečia vizualų jūsų figūros vaizdą. Tad neužmerkite akių imdama, tiesiog kas gražu ir madinga. Išsirinkite tai, kas tinka būtent jums.

Pynės

20141013_124445-001

Turbūt būtent pynės man labiausiai primena vaikystės megztukus. Šį sezoną jos itin „ant bangos“. Smulkios ir preciziškos ar masyvios ir išraiškingos. Primenančios ilgas kasas, kurias kone visos nusikirpom, ir kurios (kodėl, kodėl???)  taip ir neataugo, ar susuktos lyg virvė. O gal geometriškai tvarkingos ir dekoruotos ažūriniais intarpais? Ech, man tikrai patinka megztiniai su pynėmis. O jums?

Drąsus akcentas

20141013_122504-001

Kai nedžiugina nei oras, nei draugai, nuotaiką pakels žvilgsnis į veidrodį, kuriame atsispindės naujo megztuko animacinis herojus ar mielas gyvūnėlis, o gal aukso raidės „amazing“. Ir tada nejučia kyla lūpų kampučiai.

20141013_123022-001

Taip, aš, tu ir kiekviena moteris yra nuostabi. Tik reikia bent kartais tai prisimint. Ir nebijokite būti žaismingos, vėjavaikiškos. Vyrai mus tokias myli. O jei myli, tai pildo mūsų troškimus. O tada gal net nemeluotumėme jiems. Kartais… Kiek iš tikro kainavo nauji kvepalai ar madingas megztukas…

Minkšta ir pūkuota

20141013_121910-001

Itin mieli mezginiai. Toks grožis, rodos, šildo dvigubai. Minkšti ir purūs, lyg avies pūkeliai. Itin stilingai derės prie odinių ar pieštuko formos kelnių. Jauku bus ne tik jums, bet ir prisiglausti panorusiam Misteriui X.

Formos ir proporcijos

20141013_125356-001

Nebijokite žaisti su dydžiais, proporcijomis ir drabužių sluoksniavimu. Po tokiu megztiniu gali lindėti ne tik palaidinė, bet ir suknelė. Megztinis ne tik sušildys, bet ir taps įvaizdžio akcentu. Šie perliukai lengvai padės atkreipti aplinkinių dėmesį ir susižavėjimą. Ypač, jei būsite drąsi ir nebijosite eksperimentuoti derindama sunkius ilgaaulius batus ir lengvą, vasara dar kvepiančią suknelę. Norėdamos labiau pabrėžti figūrą, nedvejokite ir užsisekite siaurą, liemenį pabrėžiantį diržą tiesiai ant megztuko.

Dabar belieka tik išsirinkti savo favoritą ir keliauti į Saulės miesto antrąjį aukštą, kuriame aš radau visus šiuos gėrius. Žinau, kad dar matavimosi kabinoje užsivilkus minkštą ir jaukų megztuką, bent sekundėlei užsimerkus ir giliai įkvėpus, prisiminsite mamos rankas, virbalus jose ir naują, pynėmis ir raštais išmargintą mezginuką. O atsimerkus ir grįžus į realybę, belieka atsidusti ir džiaugtis, kad pavyko rasti kažką tokio mielo ir jaukaus parduotuvėje.

Taigi, šalin senus, pabodusius ir atgyvenusius megztinius, ir pirmyn į šiltą ir jaukų rudenį!

Šią žiemą tikrai išmoksiu megzti. Pabandysiu. O tu?

Rasa.

P.S. Laisvindamos spintoje vietą naujiems pirkiniams, jokiu būdu neišmeskite nė vieno, kad ir ne pirmus metus gilioje spintos kertelėje trūnyjančio seno megztinio. Kitą savaitę mes prikelsime juos naujam gyvenimui.

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: