Matyk ir būk matomas

Ar prisimenate gūdžius (!) mokyklos laikus, kai vienas kitas klasiokas, draugas, o gal pats buvote priverstas nešioti akinius, ir tai tapdavo tikra katastrofa? Mergaitės, sukandusios dantis, dar nešiodavo tuos gėdingus daiktus, su stiklais, storio kaip butelio dugnas, o jau jaunų vyrų pusė, vos įkėlusi koją į mokyklą, savo akinius nugrūsdavo į patį giliausią kuprinės kampą. Net dabar nesuprantu, kodėl tai buvo tokia didelė kančia ir gėda – „Ačkarikas“, „akiniuotis“, „knygų graužikas“, „keturakis“ – tokie epitetai ilgais mokyklos koridoriais lydėdavo akiniais „pasipuošusį“ nelaimėlį. Belieka tik džiaugtis, kad, laikui bėgant, viskas pasikeitė, ir šiandien akiniai neretai tampa ryškiu garderobo akcentu ar net pagrindine stiliaus detale. Bet, kad tai įvyktų, reikia gerokai pasukti galvą. Puikiai prisimenu, kai okulistas išrašė man pirmus akinius, kurie reikalingi vairuojant. Tąkart turėjau rimtą užduotį: atrasti ir išsirinkti akinių rėmelius, kurie būtų tvirti, patogūs ir, žinoma, stilingi. Norėjau, kad jie ne tik paryškintų mano gyvenimo spalvas, bet ir taptų  mano įvaizdžio dalimi. Pirmuosius akinius saugojau ir nešiojau ilgai ir, kai jau suvokiau, kad tendencijos ir mano pačios įvaizdis gerokai pasikeitė, „pribrendo“ laikas keisti rėmelius ir atsinaujinti. Rudenį pagaliau išsirinkau ir jau pusę metų džiaugiuosi dar neatsibodusiais naujais rėmeliais. Tačiau dar vieną dieną „gyvendama“ Saulės mieste, pamačiau naują parduotuvę, tiksliau – optikos saloną. Na, kadangi „kaip tyčia“ dabar pavasaris (nors ir nelabai lepinantis šiluma), ir man kone kas dieną sukasi mintis „noriu atsinaujinti“, porą dienų ramiai praėjusi pro šalį, trečią neatsilaikiau –  apsilankiau naujame Optika Vizija salone. Aišku, nesitikėjau rasti kažką tobula ir dar už prieinamą kainą, tačiau galiu tvirtai pasakyti, kad tikrai buvau maloniai nustebinta. Visų pirma – ten dirbančios specialistės (nors, pripažinsiu, Saulės mieste kone visose parduotuvėse – puikus kolektyvas, kuris „nekabina makaronų“). Malonios, besišypsančios ir tiesą sakančios pardavėjos  ne tik patars, kas Jums tinka, bet ir parinks tinkamiausią variantą pagal kainą ir Jūsų norus.

unnamed

O jei kalbėtume apie akinių rėmelių pasiūlą – ji tikrai didelė ir įvairi. Nuo pigesnių, bet madingų, jaunimui tinkančių variantų, iki prabangių, firminių ar dizainerių kurtų akinių rėmelių su sertifikatais ir autentiškumo dokumentais. Negaliu nepaminėti jaunimo taip mėgstamo prekinio ženklo Ray-Ban akinių. Jie pasižymi subtiliomis rėmelių formomis ir tinka kone kiekvienai veido formai. Taip pat tokių grandų kaip Roberto Cavalli, Prada. Svarowski, Hugo Boss akinių rėmelių pasirinkimas vilioja geru kokykės ir kainos santykiu. Nuo gausybės akinių tiesiog akyse mirga!

2

Siūlau Jums keletą asmeninių patarimų, prireikus akinių. Vertėtų įsidėmėti keletą pagrindinių dalykų, kuriais vadovaudamiesi, visų pirma sutaupysite daug brangaus laiko, antra – nereikės matuotis keliasdešimt netinkamų akinių ir po kiekvienų jausti, kaip nuotaikos  skalė leidžiasi žemyn. Šiuolaikiniai akiniai išryškina veido bruožus ir pabrėžia ar patobulina veido formą ir šukuoseną. Žinoma, kaip ir visur, akiniuose vyrauja mados ir tendencijos, tačiau aklai pasitikėti nereikėtų, visada klausykite savo vidinio balso, atkreipkite dėmesį į patogumą ir, be abejo, savo veido formą.

Pagrindinės veido formos yra: ovalas, apskritimas, apverstas trikampis, kvadratas, stačiakampis. Ovalas yra pati „dėkingiausia“ veido forma. Ją turintieji gali džiaugtis kone visomis akinių rėmelių formomis. O tiems, kuriems ne taip pasisekė, taisyklė paprasta: svarbiausia, kad akinių forma būtų kontrastinga veido formai. Jei veidas kvadrato formos – puikiai tiks griežtų formų rėmeliai. Svarbu akinius taikyti ir prie odos, plaukų spalvos bei ilgio. Nepamirškite ir figūros tipo: jei Jūsų stambūs kaulai –  rinkitės masyvius akinių rėmelius. Veido formos „minusiukus“ taip pat galite paslėpti sėkmingai pasirinkę formą. Pavyzdžiui, jeigu nesididžiuojate didele savo nosimi – sėkmingai ją vizualiai sumažinsite stambiais akinių rėmeliais.

Taisyklės taisyklėmis, bet svarbiausia – turėti ir savo nuomonę, nesikliauti vien naujomis tendencijomis ir madomis. Juk kas madingiausia, gali Jums netikti ar nepatikti. Svarbiausia  – gerai jaustis. Kai jautiesi gerai, tai ir atrodai gerai, o tada ir akys švytėti pradeda.

3 pav. 4 pav. 5 pav. 6 pav. 7 pav.

Saulei vis dažniau lendant iš už jūrų ir kalnų, pradedame ieškoti  stilingos apsaugos akims. Ir, jei Jums šį sezoną kaip tik reikia naujų akinių nuo saulės, patarčiau vadovautis senu posakiu: „Skūpūs moka du kartus“. Tik specializuotame optikos salone galite įsigyti akinius, kurie, visų pirma, atliks svarbiausią savo funkciją – saugos nuo pavojingų saulės spindulių, antra – bus stilingi ir patvarūs. Pirmyn į paieškas!

8 pav. 9 pav. 10 pav. 11 pav.

Matyk ir būk matomas!

Akiniuota ir tuo patenkinta Rasa

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: