Mano stilius – mano taisyklės. Arba stiliaus taisyklės, į kurias galima nekreipti dėmesio

Su įvairiomis taisyklėmis susiduriame kiekvieną dieną. Tačiau kartais laikomės tokių, kurios iš piršto laužtos. Turiu galvoje įsisenėjusius stereotipus, kurie trukdo kūrybiškiau pažvelgti į savo stilių. Jau seniai sportiniai bateliai avimi ne tik sporto salėje, bet ir derinami prie klasikinių, elegantiškų drabužių. Taip pat tvirtinama, kad suknelė negali išlįsti iš po palto. Bet ar tikraismiley? Juk svarbiausia – bendras įspūdis. Tad šįkart apie stiliaus stereotipus, į kuriuos galite drąsiai numoti ranka.

st1

Trikotažiniai marškinėliai skirti tik kasdienai.

Dažnai manome, kad paprasti medvilniniai marškinėliai tikrai netinkami puošnesniems deriniams. Bet jeigu pasirinksite įmantresnio audinio ar blizgų sijoną, kelnes, tuomet paprasti marškinėliai suteiks deriniui pusiausvyros. Pamėginkite dar užsidėti masyvesnį kaklo papuošalą – turėsite tikrai puošnų derinį.

st2

Sportiniai bateliai skirti tik sportui.

Anaiptol. Jau kelintą sezoną iš eilės sportinė elegancija – madingiausias gatvės įvaizdis.

st3

Delninė skirta vakarui.

Dar vienas įsisenėjęs stiliaus mitas, kurio nereikia paisyti. Didesnė, talpi delninė puikiai pakeičia pabodusias rankines ir suteikia kasdieniam deriniui puošnumo.

st4

Paltas turi būti ilgesnis už suknelę/sijoną.

Šitą taisyklę visos žinome atmintinai, ir dažnai toks ilgių balansas, kai paltas ilgesnis už suknelę, atrodo geriausiai. Kai suknelė išlenda vos kelis centimetrus – nėra gerai, bet jei suknelė ilgesnė ne kelis, o keliolika centimetrų už paltą, tai bendras vaizdas gerokai pasikeičia.

st5

Blizgūs drabužiai skirti tik vakarui.

Nelaikykite blizgių audinių drabužių tik ypatingoms progoms (juk kartais norisi pasipuošti ir įprastą dieną, ar nesmiley?). Madų sostinių gatvės stilius parodo, kaip puikiai galima blizgius drabužius įlieti į kasdienius derinius.

st6

Nemaišyti aukso ir sidabro.

Dar viena taisyklė, kuri jau taip įsirėžusi mums į smegenis, kad, rodos, kitaip būti ir nebegali. Atsipalaiduokitesmiley! Žymiausi pasaulio stilistai teigia, kad auksinių ir sidabrinių (ar bent jau tokių atspalvių) papuošalų miksavimas atrodo itin šviežiai ir netikėtai gražiai.

st7

Akiniai nuo saulės skirti tik šiltajam sezonui.

Didžioji dauguma žmonių akinius nuo saulės prisimena tik atėjus pavasariui, o žiemą šis aksesuaras dažnai paliekamas namie. Saulėtomis rudens ar žiemos dienomis (ypač kai akina baltas sniegas) akiniai nuo saulės – tikras išsigelbėjimas. Juolab, kad tai – kone vienintelis aksesuaras, pabrėžiantis kuriamą įvaizdį, kurio neslepia sunkus paltas ar pūkinė striukė.

st8

Dienos metu netinka masyvūs aksesuarai.

Pastarųjų sezonų mada byloja visiškai kitą tiesą. Stambūs ir puošnūs kaklo aksesuarai ištraukiami į dienos šviesą ir nešiojami prie kasdienių drabužių – trikotažinių marškinėlių, džinsinių marškinių, neutralių megztinių ar sportinių bliuzonų.

st9

Kojinės ir atviros basutės/bateliai? Niekada!

Nusimeskite nuo savęs tą stereotipų naštą! Meilėje, kare ir madoje kartais galima viskas, todėl nebijokite eksperimentuoti. Juk svarbiausia – galutinis rezultatas. Beje, galbūt taip pritaikysite basutes ir šaltesniam sezonuismiley.

st10

Suknelė/sijonas nedera kartu su kelnėmis.

Šių dienų mada liberali, todėl derinkite drabužius kaip tik geidžia širdis! Dabar netgi labai madinga kelnes nešioti kartu su suknelėmis ar sijonais. Sakysite: „Nesąmonė”. Bet pažiūrėkite, kaip nuostabiai ir netikėtai atrodo tokie deriniaismiley.

st11

Tai tik keletas taisyklių, kurios kasdien riboja mūsų kūrybiškumą ir galimybes pažvelgti į savo stilių kitaip. Gatvės stileivos, kurias nuolat medžioja mados fotografai, nepaklūsta nusistovėjusiems stereotipams, todėl dažnai tampa įkvėpimo šaltiniu net ir didiesiems mados korifėjams. Ir Jums linkiu atrasti kūrybinę laisvę – galbūt jau šiandien pilką kostiumėlį pagyvinsite gėlėta ryškesne skarele arba pasimatuosite rūbą, kurio niekada neimdavote į rankassmiley. Kitam tai – smulkmena, o Jums bus svarbus žingsnis link savojo stiliaus atradimo. Sėkmės ir iki kitų stilingų susitikimų!

 

Jūsų stiliaus draugė Ilona

 

 

Ilona

Ilona

Tinklaraščio rašytojos Ilona, Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: