Kalėdų stebuklo belaukiant. Puošiam eglutę ir namus

Parduotuvės įvairiausiais namų dekoravimo niekučiais ir spalvotomis girliandomis nukrovė lentynas jau kone prieš mėnesį, o miestai konkuravo, kuris anksčiau ir įspūdingiau įžiebs Kalėdų eglę. O ar kada nors susimąstėte, kur gimė eglutės puošimo tradicija? Kaip jas puošdavo anksčiau? Pasirodo, šis paprotys atsirado Vokietijoje. Vieningos nuomonės nėra, tačiau paplitęs pasakojimas, kad pirmasis eglutę papuošė protestantų judėjimo pradininkas Martynas Liuteris. Teigiama, kad keliaudamas naktį per mišką, nustebo pamatęs, kaip pasakiškai pro eglių šakas šviečia žvaigždės. Tad vieną eglaitę parsivežė namo ir ją papuošė. Į Lietuvą ši tradicija atėjo maždaug XIX amžiuje. Kūčių dieną žmonės puošdavo ją obuoliais, riešutais, džiovintomis gėlėmis, smilgomis, šermukšniais, vėliau – kepiniais iš tešlos. Šiandien kiekvienas pasirenka, kada ir kaip puošti eglutę (nors aš visada su šiltu virpuliu širdyje prisimenu vaikystės dienas namuose, kai eglutę puošdavome tik Kūčių pavakare). Ką benuspręstumėte – štai keletas mano patarimų, kaip šventiškai dekoruoti ne tik žaliaskarę, bet ir namus.

Turiu itin smagią ir skanią visą šeimyną įtraukiančią tradiciją – sausainių kepimą ir dekoravimą (https://saulesmiestas.lt/virtuveje-kvepia-kaledomis/). Jei skaitėte šį mano įrašą, pamenate tuos mielus imbierinius sausainukus (jei neskaitėte – padarykite tai dabarsmiley). Palikite šiais metais plastmasinius burbulus dėžėje (tegul palaukia kitų ar dar kitų metų). Aš siūlau Jums skanų eglutės dekoravimo variantą. Smagu bus ne tik papuošti, bet po švenčių ir nupuošti eglutę – sausainius galėsite suvalgytismiley (nesugenda apie mėnesį). Prieš kepant belieka išdurti skylutes,o prieš kabinant perverti lininiu siūlu ar ryškiaspalvia šilkine juostele.

puos1

Turbūt didžiausias mano šventinės eglutės puošimo atradimas, kuriuo dalinuosi su Jumis – medinės kaladėlės. Joms pasigaminti prireiks vyriškos rankos (tačiau juk tam ir yra broliai, vyrai, tėčiai ar dėdėssmiley). Aš už savo medinius žaisliukus esu labai dėkinga savo tėčiui, kuris kruopščiai ir atsakingai įvykdė mano prašymą – ačiū, tėti. Jums tereikia ant medinių plokštelių nupiešti linksmą piešinuką ar užrašyti mielą palinkėjimą. Čia jau laisvė Jūsų fantazijai. Galite naudotis akriliniais dažais ar flomasteriais. Didelių meninių sugebėjimų taip pat nereikia. Ir pasikvieskite piešti visą šeimynąsmiley. Tai gali būti ir labai originalus atvirukas, pririštas prie dovanos, kuris tikrai nustebins visus.

puos2

puos3

Jaukumui ir kalėdinei dvasiai namuose sukurti prireiks kelių eglės šakelių, žvakių ir fantazijos. Naudokite viską, ką turite po ranka. Mano pasiūlymas – padarykite po nedidelę kompoziciją kiekviename kambaryje. Miško kvapas ir žvakės liepsna sušildys ir nuramins.

puos4

Man labai patinka, kai žvakių būna daug. Jei neturite žvakidžių – ne problema. Įspūdingai atrodo žvakės, pavyzdžiui, šampano buteliuosesmiley. Nulupate etiketes, įstatote žvakę ir vualia! (Anokia čia naujovė, sakysite, bet juk nauja – tai pamiršta sena). O kad žvakės atrodytų kiek kitap, nudažykite jas! Tam lipnia juostele užklijuokite juostas,o nudažę jas nuplėškite.

puos5

puos6

puos7

Šventinio žavesio ir jaukumo namams suteiks rankų darbo dekoratyvinės pagalvėlės. Jums reikės vienspalvio audinio, akrilinių dažų, siūlų ir šiek tiek kantrybės. Išsikirpkite norimo dydžio audinį, ant jo nupieškite kokį su žiemos šventėmis susijusį atributą, palaukite kol nudžius ir susiūkite. Vidų prikimškite vata, sinteponu ar audinių skiautėmis. Paprasta, bet labai šventiškasmiley. Kad namuose dar ir kvepėtų Kalėdomis, prismaigstykite į apelsiną ar mandariną gvazdikėlių, sukurkite ornamentus.

Fantazuokite, kurkite, ruoškitės ir džiaukitės ne tik papuoštais namais, nauja suknele, įdomiais receptais vaišių stalui, bet ir švaria, ramia siela. Su šypsena, meile sau, šeimai ir gyvenimui.

 

Daugiau šypsenos ir diena taps šviesesnė. Kad ir be sniego.

Rasa

puos8

 

 

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: