Kaip susipakuoti lagaminą kelionei?!

Ką gi, savaitė jau prabėgo. O ar jau spėjote Saulės miesto Bags 4 You parduotuvėje įsigyti lagaminą? Jei ne, laiko dar yra! Tačiau verta suskubti, nes juk vasara – atostogų metas, ir ji  tikrai po truputį įsibėgėja. Sparčiai artėja ilgasis trijų dienų savaitgalis, todėl, jei ir neimsite atostogų, net neabejoju, kad susigundysite bent trims dienoms išvykti prie jūros ar ežerosmiley. Ir visai nesvarbu, ar vyksite kelioms dienoms prie jūros (o gal, pavyzdžiui, į sostinę), ar dešimčiai dienų į saulėtąją Ispaniją, Turkiją ar kurį kitą kurortą, kelionė vis tiek prasidės nuo lagamino.

1

Lagamino turinys, be abejo, priklausys nuo kelionės tikslo, pobūdžio ir trukmės. Tačiau štai keletas naudingų patarimų, kuriuos išmėginau savo kailiu ir kurie pravers pakuojant lagaminą bet kokiai kelionei:

1. Mažiau yra daugiau. Kuo mažiau daiktų pasiimsite į kelionę, tuo bus geriau. Svarbiausias patarimas – susidėkite ne tai, ko norite, o tik tai, kas būtina. Tokiu būdu išvengsite krūvos nereikalingų daiktų prikimšto lagamino. Kosmetikos kiekis lagamine turėtų būti minimalus, juolab, kad skysčiai, primenu, turi tilpti į 1 litro talpos užspaudžiamą maišelį ir būti ne didesnių nei 100 ml talpos pakuočių. Rūbai – kuo universalesni, patogūs, lengvai derinami ir šiaip kuo mažesnio svorio. Kalbant apie atostogų lagaminą, kraunamą kelionei į šiltus kraštus, prireiks tik vienerių ar dvejų kelnių (sunkesnes turėtumėte vilkėti skrydžio ar išvykos metu), šortukų, kelių marškinėlių, vienos ar dviejų lengvų suknelių, šiltesnio rūbo (džemperio ar megztuko, kad galėtumėte užsimesti vėsesniais vakarais), maudymosi kostiumėlio, apatinių ir… viskas! Pirmiausia, susidėkite tuos daiktus ir drabužius, kuriuos planuojate pasiimti, o tada atsirinkite ir sumažinkite daiktų kiekį. Nes, patikėkite, visko tikrai nereikėssmiley.

2

2. Krūvos batų išvykoje Jums tikrai neprireiks. O kas gali nutikti, jei kelionėje neturėsite tinkamų batų? Kelionė bus sugadinta. Todėl svarbiausia – patogumas. Ypač, jei ketinate atostogas leisti aktyviai. Keliaujant į paplūdimį ar baseiną, pravers paplūdimio šlepetės. Keliaujant į ekskursiją ar šiaip pasižvalgyti po miestą / gamtą, reikėtų patogių ir lengvų laisvalaikio batelių – tokių, kuriuose neprakaituotų kojos. Jei Jums, kaip ir man, patogūs batai kiek aukštesniu kulnu, pasiimkite ir juos. Jais avėdama galite iškeliauti, tuomet neprireiks papildomos vietos lagamine. Be to, batai aukštesne pakulne pravers trumpesniems pasivaikščiojimams mieste ar tiesiog vakare, einant į restoranąsmiley. Ir viskas! Daugiausiai trys poros skirtingo apavo.

3. Imkite tai, ko nebūtų gaila prarasti. Bagažas toks jau dalykas, kuris kartais ima ir… prapuola. Bet tai  – ne vienintelė jo turinio tykanti grėsmė. Jei ketinate aktyviai atostogauti, natūralu, jog galite patirti nuostolių. Batai gali neatlaikyti intensyvios kelionės, marškinėliai gali kur nors užkliuvę įplyšti, išsitepti nuo žolės ir pan. Todėl geriau rinkitės tokius rūbus, dėl kurių po kelionės nereikėtų ašaroti. Prabangą palikime namie.

4. Nepersistenkite su apatiniais. Neimkite atskiro komplekto kiekvienai dienai. Juk grįžus nakčiai į viešbutį, juos galima išsiskalbti ir pasidžiauti. Kojinės ir apatiniai tikrai neturi užimti pusės lagamino!

3

5. Šilčiausius rūbus vilkėkite per kelionę. Lėktuve, skrendant didžiuliame aukštyje, tikrai nėra šilta. Tad kelnės ir megztukas tikrai pravers. O nuskridę jį galėsite neštis rankoje. Taip sutaupysite vietos lagamine, o ir skrydžio metu nesušalsite.

6. Pirmiausia supakuokite stambiausius daiktus. Sunkiausius ir šilčiausius rūbus, kurių nesivilksite, dėkite į lagamino dugną, o lengvesnius ir smulkesnius sudėliokite į atsiradusius tarpus, neužpildytas vietas. Kojines visuomet susukite ir sukiškite į batus. Taip sutaupysite vietos, o ir batai nepraras formos.

7. Nelankstykite drabužių! Skamba keistai, bet tai tikra tiesa. Drabužių lankstymas – pats nekompaktiškiausias jų talpinimo į lagaminą būdas. Juos galima sluoksniuoti, suformuojant vieną bendrą masę iš visų, pvz., kaip šiame video: https://www.youtube.com/watch?v=L_DzSHHc8Uc. Kitas būdas – vynioti (https://www.youtube.com/watch?v=rEdKRo4qbvg). Suvynioti rūbai mažiau glamžosi ir užima žymiai mažiau vietos.

4

8. Nepamirškite galvos apdangalo. Skarelę galite supakuoti į lagaminą. O jei žadate imti skrybėlę, keliaukite su ja, nes lagamine ji neteks formos.

5

9. Svarbiausia kelionėje į šiltus kraštus – apsauga nuo saulės. Kitaip jau pirmą dieną vaikščiosite kaip virti vėžiaismiley. Taigi, pasiimkite kremą (nepamirškite talpos, jei pakuojate vien rankinį bagažą) ir akinius nuo saulės. Akinanti saulė tikrai neprideda grožio, nes tenka visad vaikščioti susiraukus. Svarbu saugoti ir odą, ir akis. Aišku, būkite atsargūs, nes galite sulaukti atvirkštinio „pandos efekto“ – nudegę veidą su akiniais, atrodysime tikrai nekaipsmiley.

10. Nepamirškite, kad pats svarbiausias dalykas kelionėje – gera nuotaika. Taip, būtent be šio „atributo“ niekur negalite vykti! Šypsena ir gera nuotaika turi lydėti visur ir visada! O ir vietos lagamine neužimasmiley.

Šie patarimai galios, ko gero, kiekvienoje kelionėje – tiek traukiant atostogų prie šalia tyvuliuojančio ežero ar savo pajūrio, tiek keliant sparnus į tolimesnį kraštą. Aišku, jei atostogos ilgos, rūbų gali prireikti ir daugiau, bet juk visuomet patogiau keliauti turint mažesnį daiktų kiekį. Galite netgi susikurti atostogų uniformą, kurią galėtumėte dėvėti kasdien. Ir dar nepamirškite, jog atostogaujant svečioje šalyje, labai norisi užeiti į vietines parduotuves. Kas gali būti geriau už lagamino papildymą užsienyjesmiley? Todėl visada palikite laisvos vietos ispaniškai suknelei ar itališkiems batamssmiley.

Štai lagaminas ir supakuotas. Kelionės bilietai jau tikriausiai taip pat rankoje. Belieka griebti gerą nuotaiką ir traukti į kelionę bei pailsėti nuo kasdienių darbų. Nesvarbu, į Palangą ar į Barseloną. Geros kelionės!

Bon voyage!

Kristina

6

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: