Kaip skamba Kalėdos..?

Auksaspalviais burbulais papuošta eglutė, žybsinčios girliandos, mandarinų kvapas, tvyrantis namuose, rami žvakės liepsna, artimųjų šypsenos ir begalinis jaukumas bei šiluma – štai kaip galima apibūdinti Kalėdas… Bet, visgi kažko trūksta! Ko? Ogi šventinės muzikos. Juk muzika, ko gero, neatsiejama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Ką jau ir bekalbėti apie šventes. Tai vienas pagrindinių dalykų, kuriančių šventinę nuotaiką.

Štai, savaitės pradžioje užsukusi į Saulės miesto gėlių krautuvėlę Gardenijos žiedai išrinkti gėlių draugei gimtadienio proga, išgirdau mėgiamiausią savo kalėdinę dainą! Ir, nors jau buvau pavargusi po dienos darbų, nuotaikos pasikroviau visam vakarui – šypsena nušvito dar ryškiau, ir nuo veido niekur nebedingo smiley. Štai ką gali vos viena daina.

Kadangi muzika mane, kaip ir daugelį, lydi visą gyvenimą, per šventes ji yra vienas ryškiausių atributų. Nors, deja, jokiu instrumentu pati groti taip ir neišmokau (visi juokiasi, jog nervai prie jų nepriskiriami smiley), pačių įvairiausių muzikos žanrų klausausi nuolatos. Kitaip nei dauguma, neturiu itin mėgiamų grupių, atlikėjų, nes visų pirma klausausi muzikos, žodžių, balsų, o ne populiarių vardų ar veidų.

Ir, nors šiuolaikinės technologijos leidžia atgaivinti sielą ypač kokybiška muzika, kartais labai patraukia senoji klasika. Suskaitmenintos senųjų atlikėjų dainos skamba ko gero visai kaip anuomet, ir nėra pasaulyje dainos, kurios negalėtum išgirsti, kada tik užsigeidęs. Ir visgi, pats tobuliausias ir daugiausiai džiaugsmo suteikiantis garsas – senų vinilinių plokštelių, grojamų patefono pagalba, traškesys… Išduosiu paslaptį – tai, ko gero, viena didžiausių mano gyvenimo svajonių – turėti tokį senovinį aparatą namie smiley. Na, teks intensyviai svajoti toliau, juk svajonės – pildosi, o Kalėdos – stebuklų metas!

Taigi, pamėginsiu iš gausybės žiemos šventes pranašaujančių dainų išsirinkti savo top 10-uką. Tikrai pravers, jei kada nors apniuks bloga nuotaika.

10-oje vietoje – Dean Martin „Rudolph The Red Nose Reindeer“. Juk kalėdinių dainų tope negali trūkti dainos apie Kalėdų Senelio elnius! Taigi, pradėsiu būtent nuo jos. Šventiška, linksma ir tikrai – kalėdiška daina, priverčianti šypsotis ir mažus, ir didelius. Labiausiai ji įstrigusi iš kalėdinių filmų, o išgirsti grojant tiesiog per šventes – tenka gan retai. Galbūt – visai be reikalo? 

9-oje vietoje – John Lennon „Happy Xmas“. Daina, kuri nėra tiesiog paprasta kalėdinė melodija. Po, rodos, įprastais ir labai paprastais žodžiais atlikėjas paslėpė gilią ir, daugiau pamąsčius, sukrečiančią prasmę. Jis dar ir dabar sugeba priminti, jog visi žmonės turi būti lygūs, turi būti vieningi. Ir iš tikro, gal bent per šventes sugebėsime susivienyti ir pajusti – gerumą… 

8-oje vietoje – Shakin Stevens „Merry Christmas Everyone“. Sniegas krenta, vaikai žaidžia, tai gerumo ir supratingumo laikas – argi ne taip? Kalėdinė dvasia kiekviename žodyje, o ritmas priverčia linksėti galvą ir trepsėti kojomis. Pirmyn į šokių aikštelę, o jei jos nėra – šokite ten, kur esate! smiley 

7-oje vietoje – Elvis Presley „Silent Night“. Manėte, jog išsiversime be Karaliaus? Neįmanoma! Nors ši daina, ko gero, yra viena iš turinčių daugiausiai versijų, ir yra ne viena dar lyriškesnė, tauresnė, bet Elvio balsas nuo jos taip pat neatsiejamas, kaip ši daina – nuo šventinio periodo. Taigi, kadangi Kalėdiniame grojaraštyje ši daina turi būti, iš visų versijų – renkuosi būtent šią. 

6-oje vietoje – Frank Sinatra „Jingle Bells“. Pati daina tikrai nėra pati pati geriausia iš kalėdinio repertuaro, tačiau Franko Sinatros balsas – visuomet užburiantis. Ir iš visų kalėdinių dainų, kurias jis yra perdainavęs, šioje jis, mano nuomone, atsiskleidžia geriausiai. Taigi, mano tope atlikėjo dėka ši daina visgi kiek pakyla smiley

5-oje vietoje – Eartha Kitt „Santa Baby!“ Be galo moteriška ir žavi daina, visai kaip ir jos atlikėja. Ko gero, tikrai ne tokia populiari daina, kaip kitos iš viso kalėdinio repertuaro, bet nuo tada, kai išgirdau šią atlikėją ir šį kūrinį, tiesiog neįsivaizduoju šventinio periodo be šitos melodijos. Visai kaip gimtadieniai neįsivaizduojami be Marilyn Monroe „Happy Birthday“ blush

4-oje vietoje, pagaliau lietuvaičiai, bet nelietuviškai – Leon Somov ir Jazzu „Santa Claus Is Coming to Town“. Tikriausiai pamenate jau gerokai seną Labas reklamą, kadaise karaliavusią televizijos reklamoje? Taip, joje ir buvo naudota ši daina. Nors, kaip ir visos kalėdinės dainos, ji turi dešimtis versijų, dešimtys atlikėjų ją perteikė savaip, tačiau šį kartą lietuvaičių kompaniją gerokai perspjovė visus. Nors, be abejo, galite su manimi ir nesutikti… 

3-oje vietoje Mariah Carey – „All I Want For Christmas Is You“. Popsas, sakysite? Taip, tikrų tikriausias popsas smiley. Bet argi ne visos Kalėdų dainos tokios? Taip, nes visos jos populiarios jau dešimtis metų. O ši – linksma ir nuotaikinga, naiviai romantiška ir visuomet priverčianti nusišypsoti – taigi, kodėl gi ne? 

2-oje vietoje – Dean Martin „Let it Snow“. Nors  šios dainos originalas priklauso ne šiam atlikėjui, o jį perdainavę yra dar daugelis kitų, mano mėgiamiausia versija yra būtent ši. Ši daina visados pakelia nuotaiką, kai sugalvoju paniurzgėti dėl krintančio sniego ir primena, kaip visa tai – nuostabu smiley

1-oje vietoje – Wham! „Last Christmas“. Štai ją savaitės pradžioje ir išgirdau Saulės mieste. Nežinau kodėl, bet jau tikrai daugelį metų ši daina iš visų kalėdinių skambėjimų patinka labiausiai. Gal dėl subtiliai skambančių kalėdinių varpelių… Gal dėl to, kad yra kartu ir lyriška, ir nuotaikinga, liūdnai linksma, įvairialypė, tarsi daug slepianti, bet daug ir pasakanti. Ech, analizuoti per daug ir nereikia – jei širdžiai ir sielai patinka, tai patinka… Tegyvuoja Kalėdos! smiley

Štai ir visas dešimtukas. Pripažinsiu, smagu vėl girdėti tokią gausybę šventinių dainų. Nuotaikos ir gerų emocijų dozė garantuota iki pat … Kalėdų smiley. Nors kartais žiemos rūpesčiai prislegia – šalta, o ir varvanti paraudusi nosis nei kiek nedžiugina, bet eglutės ir mandarinų kvapas namie, nuostabiai balta šarma už lango ir Kalėdų skambesys – šitie stebuklai verti visų tų nepatogumų. Taigi, jaukaus, smagaus ir melodingo laukimo, mielieji!

Nesušalkite!

Kristina

P.S. Ar pastebėjote, kad Saulės miestą taip pat jau užvaldė Kalėdų nuotaika? Šiemet neįtikėtiną šilumą neša "saulės zuikučiai" – taip mažybiškai pavadinau tikrus ten apsigyvenusius triušiukus bei nuostabų Zuikutį – personažą, vardu Saulutis wink.

Unknown-1

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: