Kaip išsirinkti rankinę?!

Nesumeluosiu ir nesuklysiu rankinę pavadindama geriausia moters drauge, joje telpa tiek daug gyvenimo, o kad tas gyvenimas būtų geresnis – rankinė privalo būti kokybiška bei patogi. Pasirinkimo – apstu, o kaipgi išsirinkti ir nesuklysti šioje rankinių jūroje? Apimtos impulso, apakintos nuolaidos, mados, spalvos ar blizgesio, galime nusipirkti tokią „draugę“, kad po to ir į gatvę išeiti būtų gėda. Na gerai, gal ne visoms taip atsitinka, bet kad to išvengtume – keletas patarimų, kaip išsirinkti rankinę.

1 (2)

Nuspręskite, kiek pinigų galite skirti šiam pirkiniui, tai yra pats svarbiausias faktorius, kad vyras nepyktų, piniginė nebūtų tuščia, o ir pirkti brangią rankinę, kai po to kišenėje švilpauja vėjai, nėra protingiausias sprendimas. Žymaus dizainerio etiketė  ne rodiklis kokybei: plagiatų apstu, tad rizika nusipirkti brangią made in China iš itališko butyko Lietuvoje nemaža. Na, o ar pirkti PRADA“ rankinę už  50 eurų, priklauso nuo Jūsų vertyb skalės.

Natūralios odos rankinės  laiko patikrintas ir kokybiškiausias variantas, norint įsigyti ilgaamžį aksesuarą, bet aukščiausios kokybės dirbtinė oda nebenori nusileisti natūraliai. Kartais ir pačios nebeatpažįstame, ar čia natūrali, ar dirbtinė oda. Parduotuvėse galime pastebėti užrašus kokybiška PU odaekologiška oda – ilgaamžiškumo tai negarantuoja, tad vienintelis pateisinimas perkant tokią odą, kad Jūs  prieš gyvūnų žudymą, bet, skaudi tiesa, gyvūnai dėl odos žudomi retai, nebent tai krokodilas ar gyvatė. Kalbant apie ilgaamžiškumą, dirbtinę odą sudaro tekstilės pagrindas ir sintetinis sluoksnis, kuris ilgainiui sutrūkinėja ir nusilupa. Natūralios odos rankinės elastingos, malonios liesti, perima rankų šilumą, net jei ir neskiriame rankinei daug dėmesio ir priežiūros – randeliai, taškeliai ar kiti mechaniniai pažeidimai su amžiumi (bent man) prideda žavesio. O kaip  atskirti, ar tai dirbtinė, ar natūrali oda? Pirmiausiatai – ženklas, kurį mes visi tikrai žinome, jei tai natūrali oda –  gamintojas tuo pasididžiuos ir tai pažymės prikabindamas natūralios odos lopinėlį ar įspausdamas ženklą odoje. Jei nei ženklo, nei odos gabalėlio nėra – ieškome žodžių: genuine leather“ (angl. „tikra oda“), vera pelle“ (it. „tikra oda“), real leather“ (angl. „natūrali oda“) ar kažko panašaus.

4 (2)32

Dar vienas būdas –  paieškoti odoje porų, odoje esti netolygiai išsidėstę maži taškeliai, kurie išduoda jos natūralumą. Dirbtinės odos kvapas niekada nebus malonus, jis primena gumą, o tikra oda, bent jau man, kvepia natūralumu, žinoma, tai labai priklauso nuo apdirbimo būdo, lakuotos – nerekomenduoju uostyti. Paieškokite nepaslėptų odos kraštų – dirbtinei odai būdingas austinis pagrindas, tad turėtų matytis pešioti siūleliai. Taigi, į ką būtina atkreipti dėmesį rankinėje: siūlės, forma, užtrauktukas – kuris turi brėžtis itin lengvai. Rinktis rankinę iš verstos odos ar jos detalių – rizikinga. Jos labai švelnios ir malonios, bet šio tipo odai reikalingas dėmesys ir priežiūra – kitaip už poros mėnesių turėsime nusitrynusią ir purviną rankinę. Apžiūrinėdamos išorę, nepamirškite atidžiau pažvelgti ir į jos vidų. Stovime prie buto durų ir darome kratą rankinėje nervingai burbėdamos: „Kur tie raktai?! – nieko neprimena? Pamušale turi būti užtektinai skyrių:  raktams, mobiliajam telefonui, kitoms smulkmenoms.

O dabar keletas kūno formų ir rankinės derinimo principų. Rankinės dydis turėtų būti proporcingas kūno tipui. Jei jums, kaip ir man  „o jeigu lis“ sindromas – vietos reikia daug, bet derėtų atkreipti dėmesį į kelias taisykles:                         

– Žemos ir smulkutės moterys atrodys aukštesnės su mažomis rankinėmis, o žemesnės su didelėmis.

– Aukštoms ir lieknoms moterims reikėtų vengti mažų rankinių, rekomenduojamos – vidutinio dydžio, didelės ir oversized stiliaus rankinės.

– Didesnių apvalumų moterims derėtų rinktis didesnes,  kietos struktūros rankines.

Rankinės ilgis. Prisiminkime auksinę taisyklę: akcentuojame tą kūno dalį, ties kuria yra rankinė, tad toms, kurios apdovanotos itin moteriškomis linijomis, nederėtų nešioti rankinės ties klubais. O berniukiškų formų savininkėms rekomendacija priešinga – ties klubais rankinė pridės moteriškumo.

Rankinės forma turėtų būti priešinga Jūsų kūno formoms.

– Žemos, apvalutės moterys turėtų rinktis griežtesnių formų kietesnės struktūros rankines.

– Plonoms ir aukštoms rekomenduojama apvalesnių formų rankinės.

Jūsų savitumą rankinė tik dar labiau išryškins, jos tonas, spalvos ir medžiagos siunčia žinutę apie jus. Žinoma, nesiūlau ir nerekomenduoju apsipilti pavasariškų gėlyčių ar drugelių dekorais, kuo rankinė minimalesnėtuo atrodysite stilingiau ir lengviau ją derinsite. Taigi, pirmyn! O aš, užbėgusi į Saulės miestą, radau, ko ieškojau – parduotuves Bags 4 You ir Galanta, kurios prekiauja natūralios ir dirbtinės odos rankinėmis. Malonios pardavėjos pasiūlė daug kokybiškų rankinių variantų, savo favorites išsirinkau.

IMG_6295IMG_6314IMG_6302

 

IMG_6319IMG_6330IMG_6329

Tarp šių šešių rankinių dvi – dirbtinės odos, ar atspėtumėte, kurios? Šalčiai baigiasi, tad tuoj čiupsime matuotis naujų sijonų ir suknelių, nepamirškime ir mūsų mielos draugės, rankinės, tai puikiausias aksesuaras ir mielas palydovas. Linkiu Jums ir sau gero oro, o blogerei Kristinai – gerų atostogų. Kol Kristina gulinėja smėlėtam pajūry, su Jumis bendrausiu aš  ex-kiškis, Eglė. Iki!

 

Ilona

Ilona

Tinklaraščio rašytojos Ilona, Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: