KAIP ATGAUTI JĖGAS IR ENERGIJĄ

Visų pirma – su Naujais metais mielieji ir mielosios! (Šiemet matomės pirmąkartsmiley). Niekada nenustokite žavėti, stebinti ir ieškoti. Ir tai galioja visose gyvenimo sritysesmiley. Nežinau kaip Jūs, bet aš savo “naujajį etapą” pradėjau tikrai ne kaip iš salono ką tik išsukęs “Ferraris”, bet labiau kaip iš garažo išvarytas, kiek užsistovėjęs traktoriussmiley. Tik dabar po truputį pradedu atsigauti po šventinio maratono ir “išsimušusio” gyvenimo ritmo. Kad ne viskas dar stojo į savas vėžes, sprendžiu iš savo organizmo, kuris streikuoja ir siunčia man S.O.S signalus. Pradėjau ieškoti natūralių būdų, kaip atstatyti organizmo mikroflorą, atgaivinti protą ir tonizuoti bei paspartinti medžiagų apykaitą, kad “varikliukas” vėl veiktų it naujassmiley. Kitaip tariant, išvalyti švenčių pėdsakus iš organizmo.

Uždavinys nelengvas: skrandis urzgia ir prašo daugiau maisto, norisi saldaus, riebaus, ryškaus skonio. O vos sukremtu kelis kąsnius, kitą dienos pusę jaučiuosi kaip su nusilpusiomis baterijomis. Pradėjau intensyviai domėtis, skaityti ir po truputį bandyti. Kad pagrindinė raciono dalis turėtų būti sudaryta iš daržovių bei vaisių, visiems aišku, tačiau suvartoti reikiamą kiekį sunku. Tad susiradau keletą organizmą valančių kokteilių. Juk daug paprasčiau rytais ar vakarais išgerti kokteilį nei laikytis neveiksmingų ir nuotaiką gadinančių dietų. Štai pirmasis, kuris, teigiama, padės numalšinti poreikį saldumynams, suteiks daugiau energijos ir leis greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Gerti jį reikia tris dienas iš eilės, ir skrandis, kaip teigiama, „nebedainuos bliuzo“. Aš jau pradėjau bandyti. Taigi, receptėliui reikės:

pusės agurko,

pusės puodelio pjaustytų ananasų,

1 obuolio,

2 šaukštų citrinos sulčių,

saujos špinatų,

pusės avokado,

saujos migdolų riešutų (arba moliūgų sėklų)

1,5 puodelio vandens.

j1

j2

Tarp kitko, susidariau tikslų veiksmų sąrašą, kuriuo dalinuosi su Jumis. Atradimų čia nėra, tik paprastos ir kartais užmirštamos tiesos.

1. Išgerti bent 1 papildomą vandens stiklinę per dieną.

2. Valgyti kuo daugiau ląstelienos.

3. Stengtis daugiau pajudėti. ”Štangų” kilnoti nepulsiu, tačiau žadu rasti laiko ramiam pasivaikščiojimui grynam ore. Pirmasis mano pasiekimas – į darbą kulniuoju pėstute, o keliaujant namo, atsisakiau lifto ir į septintą aukštą pergalingai lipu savo kojomissmiley.

4. Vengti saldumynų antroje dienos pusėje.

5. Vieną dieną per savaitę pabūti vegane. Visą dieną valgysiu tik šviežius vaisius, daržoves, riešutus ir sėklas.

6. Dažniau plaktis kokteilius. Salieras, citrina, burokėlis, špinatai – produktai, valantys organizmą. Tai vieni iš pagrindinių kokteilių, sulčių ingredientų. Avokadas taip pat šarmina organizmą, o obuolys tarsi šluota, mat jame yra daug pektino, kuris suriša visus toksinus ir pašalina iš žarnyno.

Ir kiekvienos naujos dienos pradžiai ryte į du puodelius šilto vandens įspaudžiu pusės citrinos sultis ir geriu tik išlipus iš lovos. Vienoje knygoje skaičiau: jei nori pasiekti geriausią rezultatą, įprask tai kartoti bent 21 dieną, ir tai taps neatsiejama tavo gyvenimo dalimi. Ką gi, man dar tik ketvirta dienasmiley.

j3

j4

Dar kokteilis, kurio ingredientai jau laukia eilės mano šaldytuve. (Beje, viską radau Saulės miesto „Rimi“ parduotuvėje ir „Gėrybių rage“).

Kokteilis „Naujametinė šluota“:

5-6 džiovinti abrikosai (geresniam rezultatui pasiekti patarčiau naudoti džiovintas slyvas)

1 obuolys,

0,5 ananaso skiltelės,

1 v. š. maltų linų sėmenų,

1 v. š. maltų chia sėklų,

1 a. š. ciberžolės.

Labai tinka kelis rytus gerti papildomam žarnyno švarinimui. Ir energijos daugiau, ir akyse prašviesėjasmiley.

Mano paieškos geresnės savijautos link dar tik prasideda ir nesvarbu, kad ne nuo sausio 1 ar ne nuo pirmadienio. Svarbu norėti ir bandyti. Mažais žingsneliais ir pasiremdamos saliero stiebu – pirmyn į kovą, mielosiossmiley.j5

j6

O kaip tu „užvedi savo varikliuką“?

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: