Kai mieste pakvimpa pavasariniais vėjais… arba laukiam naujojo Saulės miesto katalogo

Tikiu, jog dauguma žinote, ką reiškia kas rytą keltis žinant, jog eisite į patį geriausią ir mėgiamiausią darbą. Susirask mėgiamą darbą ir tau niekuomet nereikės dirbti – sako tiek senovės rytų išminčiai, tiek laimingai įsidarbinę šių laikų žmonės. Ir išties, jei dirbi mėgiamą darbą, kasdien jautiesi lyg ant sparnų tiesiog užsiimdamas širdžiai miela veikla. Bet, be abejo, tai pasiseka ne visiems…

Nors esu ta sėkmingoji, praeitą savaitę išaušo pora kitokių dienų. Trumpam teko pakeisti profesiją smiley. Kad ir kaip mylėčiau savo darbą, tokiam pasiūlymui, kokį gavau, atsispirti tikrai negalėjau. Ne paslaptis, jog Saulės miestas porą kartų per metus leidžia savo katalogus. Vienas būna skirtas rudens / žiemos sezonui, kitas – pavasariui ir vasarai. Ir, nors pastarieji du katalogai man jau buvo ypatingi, kadangi juose buvo skiltys apie Saulės miesto blogą, šis bus dar svarbesnis. Taip – išduodu paslaptį – man teko garbė tapti vienu iš Saulės miesto veidų smiley. Aišku, iškilo klausimas – kodėl? Kodėl atsidūriau tarp žmonių, nešančių vertę mūsų miestui – Šiauliams? Štai ir atsakymas! Aš irgi esu mano miesto dalis. Aš stengiuosi, kad šiauliečiams gyventi būtų malonu ir patogu. Stengiuosi nušviesti Jums gražiausias akimirkas, smagiausias pramogas ir tikiuosi, kad Jums tai patinka. Nuoširdus ačiū visai komandai ir Jums, mieli mano skaitytojai, už tokį pasitikėjimą!

Taigi, nors ir neilgam, bet nors porai dienų praeitą savaitę tapau fotosesijos modeliu. Tai didžiulė laimė, bet kartu ir milžiniška atsakomybė. Ir ne tik dėl to, jog kadrai paklius į Saulės miesto katalogą, o jis pasklis po visus Šiaulius… Svarbiausia to priežastis, jog fotosesijai pasirinktas buvo ne vienas geriausių, o geriausias Lietuvos mados fotografas! Įsivaizduojate, kokia atsakomybė atsidurti priešais jo objektyvą, ypač kai nesi profesionalus modelis? Laukiate, jog išduočiau šio foto genijaus pavardę smiley? Kol kas palikime tai paslaptyje. Na gerai, smalsiausiems ir norintiems pasitikrinti, ar spėja teisingai, išduosiu inicialus – T. K. smiley

Taigi, pirmasis neįprastas rytas išaušo ketvirtadienį. Už lango švietė saulė. Ir pagaliau tai buvo svarbu ne tik dėl geros nuotaikos ir to jausmo, kai darbe jai šviečiant pro kabineto langą jautiesi lyg gyvatė, iššliaužusi ant akmens pasišildyti smiley. Tokio puikaus oro labai reikėjo planuotai fotosesijai. Juk veiksmas turėjo vykti lauke, o pavasariniai rūbai darganoms visai nepritaikyti… Taigi, pirmoji varnelė dienos sąraše – uždėta (check smiley). Netrukus sulaukiau ir viso šio projekto vadovės skambučio, kuri pasakė, jog mūsų startinė lokacija – Auksinio berniuko aikštė – viena jaukiausių vietų Šiauliuose. Na, o žodis „mūsų“ reiškia mano ir manojo Misterio. Gan netikėta, bet ir jis gavo pasiūlymą išlįsti iš už kadro, kur būna dažnai padėdamas man rengti blogo įrašų vaizdinę dalį.

Taigi, penkios minutės pėstute pasivaikščiojant, ir mes atsiduriame veiksmo sūkuryje. Pamatome kemperį, sulankstomas kėdes, atgręžtas į jau šildančią ryto saulę, ir visą komandą, kuri pluša su pirmuoju modeliu – Justinu. Greit susipažįstame su visais ir jungiamės į darbą. Gintas pirmasis keliauja į grimerės kėdę, o aš smagiai pasišnekučiuoju pirma su projekto vadove, o paskui su Artūru, kuris rašys trumpus tekstukus apie kiekvieną Saulės miesto veidą. Ir jaučiuosi visiškai neįprastai, juk dažniausiai aš kalbinu pardavėjas ir konsultantes ruošdama įrašus, o dabar atsiduriu kitoje barikadų pusėje. Pripažinsiu, nors neįprasta, bet tikrai smagu smiley.

Netrukus apsikeičiame vietomis. Tuomet suprantu, kad Ugnei, makiažo (ir ne tik smiley) specialistei, tenka dirbti gan ekstremaliomis sąlygomis. Makiažas fotosesijai – vienas tikrai reikšmingų komponentų, o jo darymas kemperyje – iššūkis net profesionalui. Priemonės ant mažo stalelio sunkiai telpa, šviesos mažai, o modelis sėdi per žemai. Tačiau, kaip ten bebūtų, geros emocijos, daug juoko ir nuostabus rezultatas dirbant Ugnei visuomet garantuoti yes.

PhotoGrid_1427351393018

Baigus makiažą paaiškėja, jog visgi mūsų fotosesija vyks ne namų pašonėje. Traukiame į … Kaštonų alėją. Taip, vasarą ten gražiau, tačiau fotosesijai gyvos, graffiti nuklotos sienos puikiai tinka. Na, o nuogos medžių šakos praleidžia pakankamai natūralios saulės šviesos. Taigi, šiuo atveju žali lapai, suteikiantys pavėsį, tikrai nereikalingi smiley. Gintas aprengiamas pirmuoju derinuku ir keliauja fotografuotis, o mes su Ugne į … soliariumų studiją smiley. Na ne, šokoladinio įdegio šį kartą neprireiks. Tačiau elektros lizdas – nepakenktų. Juk užsiminiau, kad darbo sąlygos – ekstremalios. Ir baterija, turėjusi leisti naudoti plaukų tiesintuvą, išsikrauna lemiamu momentu… Taigi, keliaujame ieškoti kištuko. Nuoširdus ačiū šalia Kaštonų alėjos, Aušros alėjoje, esančiai soliariumų studijai ir jos šeimininkei už tai, jog leido pasiskolinti elektros ir sutvarkyti mano plaukus!

Taigi, antrasis modelis pagaliau paruoštas. Ir … keliauja tiesiai prieš objektyvą! Ir nors tai ne Vogue viršelio fotosesija, tačiau pasijauti tikrai kaip joje. Stilistės Ula ir Ieva nuolat stebi rūbus, juos pataiso, daugiau ar mažiau atitraukia džemperį, atraito rankoves, pataiso atvartą. Visažistė stebi veidą, plaukus ir iškarto pataiso makiažą ar šukuoseną, kai tik to prireikia. Asistentai Andrius ir Almantas pluša ne mažiau, nuolat gaudo šviesą, reguliuoja apšvietimą ir daro dar daug dalykų, kurie lieka už kadro, bet be kurių nebūtų tobulo rezultato. Na, o fotografas neabejotinai virtuoziškai valdo kadrą, visą komandą ir modelį. Ir šis valdymas pasireiškia toli gražu ne vien tobulomis nuotraukomis, bet ir darbo metu bei dar ilgą laiką po jo tvyrančia gera nuotaika.

Puikiausias to pavyzdys, antrą dieną vykusi bendra fotosesija. Kadre – aštuoni žmonės. Du iš jų – vaikai. Tikriausiai nutuokiate, kaip sunku fotografuoti vieną modelį. Kiekvienas papildomas žmogus kadre – dvigubai pasunkina darbą. O jei fotografuoti reikia vaikus? Šimtąkart sunkesnis darbas, nes atkreipti ir sutelkti jų dėmesį į objektyvą tikrai nelengva užduotis. Taigi, turime štai tokią margą kompaniją vienoje objektyvo pusėje, ir kitą – profesionalų komandą, kitoje pusėje. Oras – dar vienas fotosesijos dalyvis, kuris šiuo atveju tikrai nepadeda – apsiniaukę, žvarbu ir vėjuota. Tačiau kibirkščiuojančios, neapsakomai pakilios emocijos viską užgožia: ir laukimą, kol visi modeliai bus nugrimuoti ir aprengti, ir žvarbų orą, ir netgi neigiamas saulės užtemimo bangas. Būtent, šis kadras buvo fiksuojamas per patį užtemimo piką, tačiau, deja, per debesis nieko nė nepastebėjome. Ir visgi išėjo taip, jog ši istorinė akimirka, nors ir ne tiesiogiai, bet buvo užfiksuota. Hmmm, paradoksas – juk Saulės mieste saulė negali užtemti smiley. Matyt todėl debesys ir užtraukė dangų…

Taigi, grįžtant prie istorinio kadro fiksavimo. Tą gerą nuotaiką pamename ir praėjus kone savaitei. O fotografo šūksniai: „Kur jūsų šypsenos? ir Dantukai!“ – lydi mus dar ir dabar. Prisimename juos kasdien ir aš tikrai neperdedu wink. Neabejoju, jog šią emociją pavyko tobulai užfiksuoti ir netrukus ją išvysime šviežutėliame ir tikrai pavasariu bei džiaugsmu kvepiančiame Saulės miesto kataloge! Dar smagiau, jog Saulės miesto veidais tampa būtent tie žmonės, kurie myli Šiaulius, kasdien vaikšto jų gatvėmis ir spinduliuoja teigiamas emocijas. Buvo nepaprastai gera pažinti juos kitokioje, neįprastoje jiems aplinkoje, ir atrasti iš naujo, o su kai kuriais – susipažinti pirmą kartą. Taigi tikrai ačiū jiems (Jūratei, Barborai, Justinui, Arvydui, Gintui, mažiesiems – Sofijai ir Arnui), jog buvo ten. Kažkada, visai greitai, pasistengsiu Jums pristatyti šiuos nuostabius šiauliečius, kurie kasdien stengiasi, kad Šiauliuose klestėtų verslas, menas, sportas, geros emocijos ir išaugtų nuostabi jauna karta.

Taip pat noriu padėkoti nuostabiai fotosesijos komandai: visų pirma profesionalų profesionalui T. K., jo asistentams Andriui ir Almantui, nuostabiosioms Ugnei, Ulai, Ievai ir, be abejo, agentūros komandos daliai – Jolantai, Artūrui, Ksenijai ir Rasai. Jei ne visi šie žmonės, nei fotosesija, nei jos rezultatas nebūtų tokie. Jūs – nepakartojami! AČIŪ!

O didžiausias ačiū – Saulės miestui. Žinote, per šiuos metus supratau, kad tai ne tik prekybos centras, tai nuostabūs žmonės, „stovintys už kadro“, bet norintys dalyvauti Šiaulių gyvenime (tik su centro pagalba), padėti mums pasijusti gražiems, stilingiems, atrasti geras emocijas, maistą, meną, padėti mums atsiskleisti ir auginti vaikus patogiau.

Na, o jūs, mielieji, nepamirškite šypsotis. Juk niekad nežinote, į kieno kadrą galite pakliūti!

Dantukai! laugh

Kristina

NCS_1233

 

 

 

Kristina

Kristina

Tinklaraščio rašytojos Aušra ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: