Ką veikti, ką pamatyti ir kur nukeliauti Šiauliuose. Ar jūs jau buvot?

Kažkodėl į tylias mano maldas ir begalinį sniego laukimą motulei gamtai rodos visiškai nusišvilpt. Ir planai pasidaryti žiemos fotosesiją, apvaikščioti kiekvieną Šiaulių kampelį ir įamžinti kiekvieną apšerkšnijusį medį, rodos, taip ir išplauks su paskutiniais ledais. Tokiems kaip aš, dievinantiems tikrą žiemą, kiekvienas rytas prasideda viltingu žvilgsniu pro langą ir baigiasi liūdnu atodūsiu pamačius tik miglotą, drėgną ir vėjuotą gatvę. „Ir tokiu oru eiti pasivaikščioti?“- ironiškai paklausia manęs Misteris X, kai pasiūlau su kavos puodeliu keliauti prie ežero. Ech… pikčiausia, kad jis visiškai teisus. Tad ką veikti, kaip išnaudoti laisvą laiką?

Negaliu nepaminėti fakto, jog Šiaulius galima vadinti Šiaurės Lietuvos Niujorku. Kodėl? Dėl elementarios priežasties. Čia pakankamai sunku rasti tikrą miestietį. Fauna ir flora labai įvairi. Studijuojantis jaunimas iš visos Žemaitijos ir ne tik baigia trinti bendrabučio lovas ir lieka laimės ieškot saulės mieste. Taip pat randame daug meilės emigrantų. O ir patys gryniausi šiauliečiai dažnai susigėsta paklausus, kiek objektų be Auksinio berniuko Šiauliuose yra aplankę. Katinų, dviračių, radijo, kino, policijos muziejai. „Gal kada vaikystėje“ – išlemena dažnas. Šiandien noriu pasiūlyti pasižvalgyti po miestą kitomis akimis. Muziejai jau seniai nebėra tos nuobodžios vietos, kurias mokyklos ekskursijose norėdavosi praleisti sėdint autobuse ir valgant mamos suteptus sumuštinius. Taigi, keletas tikrai dėmesio vertų objektų. Praleiskite dieną kitaip, pažinkite savo miestą, o jau po to kad ir į Maljorką smiley.

Dviračių muziejus

Vienintelis  toks muziejus Lietuvoje. Ekspozicija pasakoja vienos iš seniausių, populiariausių susisiekimo, sporto, ekologiškos transporto priemonės – dviračio atsiradimo istoriją ir raidą. Rasite ir medinį dviračio prototipą, kuris buvo vadinamas „bėgiojanti mašina“. Ja 1792 m. pasispirdamas kojomis po Paryžių važinėjo grafas. Rasite ir unikalių dviračių, kad ir Žagarėje sukonstruotą namų darbo dviratį. Taip pat sužinosite apie šiuolaikinius dviračius ir dviratininkus, garsinančius Lietuvos vardą. Keliauti, ar ne?  Neverta nė svarstyti.

1 pav.

Angelų muziejus

Ekspoziciją sudaro 480… jau galite nujausti. Taip, taip, angelai iš viso pasaulio! Jie pagaminti iš molio, porceliano, akmens, metalo, medžio ir panašiai. Tikrai nėra geresnio jausmo, kaip stovėti apsuptam tokios galybės stebuklingų padarėlių. Diena kaipmat nušvis.

Radijo ir televizijos muziejus

Jame eksponuojami XIX a. pab. – XX a. pr. simfonijonas, fonografas, gramofonai, patefonai, radijo imtuvai, pirmieji lietuviški ir kitų šalių televizoriai. Ekspozicijoje galima pasiklausyti  senos muzikinės dėžutės, patefonu grojamų plokštelių, išbandyti telegrafo aparatą ir Morzės abėcėle pasiųsti SOS ar meilės signalą.

Chaimo Frenkelio vila

Negaliu  nepaminėti išskirtinės Šiaulių erdvės – restauruotos Frenkelio vilos su parku ir fontanu. Vila yra unikalus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje secesijos, jugendo statinių.  Ją šalia savo odų fabriko 1908 m. pasistatė vienas geriausių visų laikų pramonininkų Chaimas Frenkelis, neveltui tituluojamas „odų karaliumi“. Dabar viloje įrengtos stilizuotos ekspozicijos. Veikia ir viena iš nedaugelio Lietuvoje silpnaregiams ir neregiams skirta ekspozicija „Daiktai, kurie kalba“. Tarp kitko, šiuo metu viloje eksponuojama mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcija „Viktorijos laikų mada“. Daugelis šio mados istoriko turimų kolekcijų keliauja pamatyti į užsienį, tad nereiktų praleisti progos ir apsilankyti. Juk ne viena mūsų svajojome pasipuošti tokiomis įspūdingomis sukniomis ir įsijausti į anų laikų galantiškumą ir puošnumą.

2 pav.

Policijos muziejus

Ar bent žinojote, kad Šiauliuose toks yra? Muziejaus eksponatai supažindina lankytojus su Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo istorija, policijos tradicijomis, policininkų sportine bei menine veikla, dalis stendų skirta policijos vykdomai prevencinei programai.

Šiaulių kino muziejus

Sukaupti eksponatai pasakoja apie filmų kūrimo procesą, priemones, apie miesto kino istoriją, vykusius renginius, autorius. Eksponuojamos įvairios kino kameros, projektoriai, filmų ryškinimo priemonės, kino dokumentai, afišos, trofėjai.

Šokolado muziejus

Neseniai duris atvėrė saldžiausias muziejus, kuriame galite žvilgtelėti į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinoti, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Daug įdomios informacijos ir faktų apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Be to čia galima patiems pasigaminti ir paragauti šokoladinių skanėstų!

3 pav.

Katinų muziejus

Unikaliame katinų muziejuje galima išgirsti tiek daug įdomių atsitikimų iš katinų gyvenimo! Ekspozicijoje apie keturi tūkstančiai katinų iš viso pasaulio. Jie susirangę pačiose neįprasčiausiose vietose: spalvotuose vitražuose, laiptų ornamentuose, ant šviestuvų, kėdžių ir panašiai. Visa ši kolekcija sukaupta tikros šiaulietės. Manau, tokiame muziejuje nenuobodžiaus nei maži, nei suaugę.

Nacionalinių lėlių muziejus

Norėtumėte pažinti pasaulio šalių nacionalinius kostiumus? O jei juos vilkėtų lėlės? Pasaulio tautų lėlių ekspozicija pristato tautų išskirtinumus per aprangą, kurią nulemia klimatas, gyvensena, tradicijos ir papročiai. Jūsų Vertinimo laukia daugiau nei 800 lėlių, pristatančių 70 šalių nacionalinę aprangą. Ir įdomu, ir naudinga!

Medicinos muziejus

Ieškantiems ekstremalesnių muziejų ir potyrių būtina apsilankyti medicinos muziejuje. Osvaldas Lapienis – patologinės anatomijos specialistas, kuris pradėjo kurti medicinos muziejų. Idėja buvo supažindinti gydytojus bei diagnostikos specialistus su ryškiausių ligų eiga bei jų atpažinimo galimybėmis. Dabartinėje muziejaus ekspozicijoje demonstruojami įvairių patologiškai pakitusių organų pjūviai. Dar neišgąsdinau? Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju, o jei tu ne toks – pirmyn. 

4 pav.

Ir pabaigai nuodėmė būtų nepaminėt kone naujo Šiaulių simbolio – lapės. Nuo 2009 m. Talkšos pakrantėje įsitaisiusi milžiniška geležinė skulptūra. Jos autorius V. Puronas juokauja, kad vilniečiai turi geležinį vilką, o šiauliečiai – geležinę lapę – apsukrumo, išminties simbolį. Ši miela pūstauodegė tapo traukos objektu ne tik vasarą, bet ir žiemą. Aplink ją kuriamas net parkelis. Ar yra dar nemačiusių jos? Na, o jei užsimanėte keliauti mašina – kryžių kalnas gal ne pati romantiškiausia, bet vieta, kurią kartas nuo karto tikrai verta aplankyti. Jei nevilioja religiniai faktoriai, galite remtis tuo, kad būtent mūsų kryžių kalnas yra įtrauktas į pačių šiurpiausių pasaulio (!) vietų sąrašą!

Ir visa tai Šiauliuose! Jums belieka rinktis, kur keliausite artimiausią savaitgalį. O po visų kultūrinių bei edukacinių ekskursijų smagu užsukti sušilti bei aptarti įspūdžius į kokią nors Saulės miesto kavinę. Smagių atradimų ir gerų emocijų! 

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

1 Atsakymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: