Ką į spintą atpūs pavasariniai mados vėjai

Pavasarį kaip niekad dažnai visur girdime, matome ir skaitome žodį mada. Ir visai nesvarbu, kokią sritį paliestume: literatūrą, kulinariją, kiną, sportą, keliones. Visur mada diktuoja taisykles ir griežia pirmuoju smuiku, nors dažniausiai pats žodis slepiasi kažkur giliai tarp eilučių. Juk būtent mada paskatina sportuoti pavasarį, žiūrėti tam tikrus filmus ar skaityti

knygas, gerti žaliuosius kokteilius ar bandyti pamilti save ir pasaulį. Tad reikėtų bent pabandyti susidraugauti su šiuo žodžiu ir pripažinti, jog tai gyvenimo dalis, o ne tikslas būti kažkuo. Vos pervertus kalendoriaus lapą ir teoriškai įžengus į pavasarį kone kiekviena moteris susirūpina savo garderobo atnaujinimu. Taip, ir vėl mada, taip, jau kvepia spintos revizija. Pasaulyje jau baigia nuvilnyti pavasario mados savaitė, pažerdama naujų idėjų, atskleisdama, kuo vilkėdama šį sezoną būsite in fashion ir kuo reikėtų papildyti savo spintą. Parduotuvių lentynose kailius keičia zomša (pastaroji užkariavo visus pavasario mados podiumus), juoda spalva lieka tik drabužių akcentuose ir detalėse. Taigi, keletas tendencijų, krypčių, spalvų ir formų, kuriose galite ieškoti patikusių derinių ir detalių (neužilgo keliausiu į Saulės miestą ieškoti savų atitikmenų, kuriuos diktuoja didieji mados industrijos liūtai).

Gėlės

O kaip be jų. Ar yra bent vienas pavasaris apsiėjęs be spalvingų ir margų gėlių pievų ant suknelių, švarkelių ir paltukų? Šį sezoną jos ypač madingos. Tuo turėtų džiaugtis grynakraujės romantikės. Smagu ir tai, jog dizaineriai gėlių ornamentiką naudoja ne tik ant vasarinių suknelių, o ir ant kietesnių, šiltesnių audinių, kas būdinga ir reikalinga kaprizingam pavasariui.

1 pav.

Paltukas

Kad ir kaip norėčiau rašyti vien apie plonyčius lengvus audinius ir drabužius, tačiau gyvename šalyje, kuriuoje ir lietūs lyja, ir vėjai ūkauja kur kas ilgiau ir žvarbiau nei norėtume. Tad pavasarinis paltukas tiesiog privalomas tavo spintoje! Pagrindinė taisyklė – taisyklių laužymas. Ir be abejo spalvos. Ryškios ar pastelinės – spręsti jums, tačiau viena aišku, juoda bent jau trumpam palieka savo sostą.

2 pav.

Dryžiai

Tai klasika, kuri turbūt niekada neišeis iš mados. Kiekvieno sezono metu kone kiekvienas dizaineris savo kolekcijoje turi bent kelis dryžuotus modelius. Viena naujovė – šiemet subtilūs marinistiniai dryžiai mados netenkina. Drabužius puošia plačios, netramdomos juostos. Lyg to būtų maža, viskas mirga ekscentriškais spalvų deriniais.

3pav

Kombinezonai

Nors Lietuvoje jais vilkinčias moteris matau tik vasarą, tačiau labai tikiuosi, kad dar tšiek tiek, ir žengsime koja kojon su pasaulio dizainerių siūlomais kombinezonais, tinkančiais visais metų laikais. Gal pamenate mokykloje draugus, kurių vienas kitas turėjos „lenarus“? Nežinau, kaip iš tikro vadinosi toks apdaras (džinsinio audinio apsmukusio klyno kombinezonas), bet kažkas tokio grįžta į podiumus ir gatves. Na, tai ne pirmas jų sezonas, tačiau įvairiausos kombinezonų variacijos leidžia juos nešioti kiekvienai. Šio žanro amplitudė itin plati: nuo kariško dizaino iki labai romantiškų, moteriškumą pabrėžiančių kirpimų.

4 pav.

Džinsas

Jeigu gyvenime yra amžinosios vertybės, tikėjimo dogmos ar tikrosios tiesos, tai madoje nenuginčijamas atitikmuo yra džinsas. Šiam pavasariui džinsus siuva visi didieji mados namai, tai jau ne tendencija, o grynas fenomenas. Džiugu, kad žemesnės klasės drabužėlis virto kone prabangos preke. Svarbiausia tai, jog nereikia apsiriboti vien džinsinėmis kelnėmis. Tinka viskas: paltai, suknelės, kombinezonai, kostiumai, švarkeliai.

5 pav.

Hipiai

Negaliu nepaminėti tendencijos, kuri visiškai užkariavo pavasario ir, manau, užkariaus vasaros podiumus ir gatves. Visa mada kone pataikauja hipiams ir jų aistrai – indėnų paveldui. Tikras Vudstokas. Mada dabar nori to paties, kaip ir mes, gyventi taikiai. „Make love, not war“ kvietimas veda tieisiai į hipių erą. Gėlės, plevėsuojantys beformiai rūbai, raišteliai, zomšos švarkai, spalvingos tunikos. Lentynose galite šluoti viską, kas siejasi su 7 – 8 dešimtmečiais. Toks stilius vadinamas „boho chic“ ir turiu pripažinti – jis bus mano šiltojo sezono topas.

6 pav. 7pav.

Mados industrijos žmonės nuolat  kartoja, kaip svarbu kuriant įvaizdį išlikti savimi. Apranga turi kelti nuotaiką, turi būti teigiamas impulsas gerai jaustis ir pasitikėti savimi. Tad prieš ruošdamosios atnaujinti savo garderobą atsirinkite tik tai, kas jums patinka, o visa kita paprasčiausiai ignoruokite. Kartais pakanka įsigyti vos keletą neįprasto dizaino ir spalvų drabužėlių, kuriuos derindama su jau turimais, pasijusite šviežut šviežutėlė. Galiausiai, kaip sako močiutės ir mamos, išsitieskite, krūtinę į priekį, ir šypsokitės! O tada jau bus nebe taip svarbu, dėvėsite „ultra hot“ kombinezoną ar pasivėlusį, bet labai mielą paltuką.

Saulės ir šypsenų jums!

Rasa

 

Rasa

Rasa

Tinklaraščio rašytojos Rasa ir Kristina rašys apie VISKĄ! Joms viskas įdomu ir jos viską nori išbandyti. Jos ieško informacijos, nori būti kūrybingos, gyventi įdomiai, atrodyti gražiai, valgyti skaniai. O pačiais geriausiais atradimais dalinsis su Jumis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

PASKUTINIAI ĮRAŠAI: